دلگرم
امروز: شنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۱ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
رشته های بدون کنکور ۹۸ کدامند ؟
2
رشته های بدون کنکور در سال 98 بر اساس دسته بندی های مختلف اعلام شدند .در این مقاله میتوانید لیست رشته های بدون کنکور 98 را مشاهده کنید

لیست رشته های بدون کنکور سال 98 / پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی

مجله دلگرم : رشته های بدون کنکور در سال 98 بر اساس دسته بندی های مختلف اعلام شدند . در این رابطه پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی انجام خواهد شد

داوطلبانی که خود را برای ورود به دانشگاه ها در سال 98 آماده می کنند علاوه بر کنکور سراسری از طریق بدون کنکور نیز می توانند وارد دانشگاه شوند . در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال های اخیر برخی از رشته محل ها در دوره های مختلف از جمله دوره روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) و ... نیز به صورت بدون آزمون ارائه شد .

یکی از تغییرات کنکور 98 تفکیک رشته های بدون آزمون از رشته های با آزمون در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری است . از این پس لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری 98 در دفترچه ای مجزا از دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 منتشر می شود بنابراین مسیر ثبت نام دانشگاه های بدون آزمون 98 از کنکور سراسری جدا شده است و داوطلبان می توانند قبل از ثبت نام کنکور سراسری 98 ، لیست رشته های بر اساس سوابق تحصیلی کنکور 98 را بررسی نمایند

لیست رشته های بدون کنکور تجربی 98

در لیست رشته های بدون کنکور تجربی بیشتر رشته محل ها به جز رشته محل های پرطرفدار گروه پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور است . بنابراین می توان گفت داوطلبان متقاضی رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و پیراپزشکی فقط از طریق کنکور سراسری می توانند در این رشته ها تحصیل کنند اما سایر رشته های گروه تجربی به صورت بدون کنکور نیز ارائه می شود .

برای دیدن لیست رشته های بدون کنکور تجربی اینجـــا کلیک کنید

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 98

گروه آزمایشی ریاضی در مجموع دارای رشته های فنی مهندسی و علوم پایه می باشد که از پرطرفدار ترین رشته های ریاضی می توان مهندسی عمران ، مهندسی برق ، مهندسی شیمی ، مهندسی مکانیک ، مهندسی نفت ، مهندسی معماری و ... نام برد .

با توجه به قبولی های سال 97 در رشته های گروه آزمایشی ریاضی پذیرش در تعدادی از کد رشته محل های برخی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دوره های روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی ، به صورت صرفا براساس سوابق تحصیلی ( معدل کتبی دیپلم ) انجام می شود ، که از جمله آن ها می توان به برخی از رشته های فنی مهندسی و رشته های علوم ورزشی ، ریاضیات و کاربرد ها ، کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی کاردانی فنی صنایع گاردانی فنی خط و ابنیه و ... اشاره نمود .

لازم به ذکر است که قاعدتا رشته محل های پر متقاضی برخی از دانشگاه های بزرگ کشور به صورت بدون آزمون ارائه نمی شود و داوطبان برای تحصیل در این رشته ها و دانشگاه ها صرفا باید در کنکور 98 شرکت نمایند . در حال حاضر لیست رشته های بدون آزمون ریاضی 98 اعلام نشده است ، به محض کسب اطلاعات جدید این مقاله به روز رسانی می شود .

لیست رشته های بدون کنکور انسانی 98

هر ساله بسیاری از رشته محل های گروه آزمایشی انسانی در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی ارائه می شود . از پرطرفدارترین رشته های انسانی می توان رشته های حقوق ، روانشناسی ، حسابداری ، مدیریت بازرگانی ، مدیریت صنعتی ، مدیریت دولتی و مدیریت امور بانکی را نام برد که اکثر داوطلبان متقاضی این رشته ها می باشند .

در حال حاضر لیست رشته های بدون آزمون انسانی 98 اعلام نشده است ، به محض کسب اطلاعات جدید این مقاله به روز رسانی می شود .

لیست رشته های بدون کنکور هنر 98

گروه آزمایشی هنر جزوه رشته های شناور در کنار گروه اصلی است که از جمله رشته های پرطرفدار آن می توان بازیگری ، کارگردانی تلوزیون ، سینما ، نوازندگی موسیقی جهانی ، نوازندگی موسیقی ایرانی ، آهنگسازی ، عکاسی و گرافیک را نام برد . مطابق جزئیات دفترچه انتخاب رشته زبان 97 رشته هایی که بر اساس سوابق تحصیلی ارائه شده است شامل صنایع دستی ، فرش ، هنر اسلامی ، مرمت بناهای تاریخی ، مرمت آثار تاریخی ، هنرهای صناعی و ... می باشد . در حال حاضر لیست رشته های بدون آزمون هنر 98 اعلام نشده است ، به محض کسب اطلاعات جدید این مقاله به روز رسانی می شود . همچنین برای اطلاع از زمان انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه های بدون کنکور هنر 98 توصیه می شود عضو کانال تلگرام مشاوره کنکور سراسری تحصیلیکو شوید .

لیست رشته های بدون کنکور زبان 98

گروه آزمایشی زبان جزوه رشته های شناور در کنار گروه اصلی است که از جمله رشته های پرطرفدار آن می توان به رشته های آموزش زبان انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی ، زبان و ادبیات ارمنی ، زبان و ادبیات اردو ، زبان و ادبیات فرانسه ، زبان روسی اشاره نمود . در حال حاضر لیست رشته های بدون آزمون زبان 98 اعلام نشده است ، به محض کسب اطلاعات جدید این مقاله به روز رسانی می شود .


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • heyvagroup.com
    دیدگاه ها

    درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است