پشت پرده اجاره روزانه و ساعتی خانه در تهران چیست ؟

۱,۸۶۲
۰
۰
دوشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵

مجله دلگرم : مدتی است که در تهران ظاهرا مد شده خانه هایی بالاخص لاکچری و لوکس را به صورت روزانه و یا ماهانه و نه سالیانه ، اجاره میدهند .

با نگاهی به آگهی‌های اینترنتی املاک معتبر در تهران موردهایی را میبینیم مانند : خانه‌هایی که اجاره روزانه آنها بین 100 هزار تومان تا یک میلیون تومان و ساعتی با قیمتی کمتر که تنها بر اساس سلیقه صاحب خانه‌ها نرخ‌گذاری می‌شود.

مشتریان خانه های اجاره ای ساعتی و روزانه چه کسانی هستند ؟

مشتریان این خانه ها افراد بیمار که از شهرهای مختلف به تهران می آیند یا صاحبان مشاغل و مدیران برای شرکت ها برای برگزاری جلسات خصوصی هستند.

اما این خانه ها مشتریان دیگری نیز دارند، افراد مرفهی از قشر جوان یا مردان متاهل که برای برپایی مهمانی‌های شبانه،استخر پارتی ،مصرف مواد مخدر و روانگردان،روابط غیراخلاقی و .... که در جامعه اسلامی-ایرانی هیچگونه توجیهی ندارد.

واگذار کنندگان جز کارت ملی اجاره کننده و پول هیچ مدرک شناسایی برای محرم بودن افراد طلب نمی کنند! این رفتارهای هنجارشکن و طلب نکردن مدارک شناسایی جهت محرم بودن افراد اجاره کننده منجر به فساد در این خانه ها می شود.

این خانه‌ها کاربردهای دیگری هم دارند؛ برخی تاجران و فعالان اقتصادی برای قرار ملاقات کاری خود که محرمانه بودن جزئیات قرارداد برایشان اهمیت دارد، به‌ویژه با طرف‌های خارجی، مشتری این خانه‌ها هستند، اما اکثر این متقاضیان جوانان مرفهی‌اند که این خانه‌ها را مکان‌های مناسبی برای برگزاری مهمانی‌های شبانه خود می‌دانند که البته امکانات لازم نیز برای برگزاری چنین برنامه‌هایی در این خانه‌ها وجود دارند.

اجاره ساعتی خانه در تهران ، اجاره روزانه

مبالغ اجاره بها به چه شکل است ؟

برای مثال خانه ای در مجیدیه تهران ، دو خوابه و بسیار شیک ، اجاره بهای آن برای یک روز 335,000 تومان است البته اگر آن روز تعطیل نباشد که در غیر این صورت اجاره آن مبلغ 385000 تومان است . اجاره ماهیانه این منزل 9 میلیون تومان ناقابل است و گزینه دیگری هم دارد آنهم هزینه هر مهمان بیشتر است که به ازای هر مهمان بیشتر مشتری باید 50 هزار تومان بیشتر پرداخت کند

شرایط اجاره

اجاره این خانه‌ها هم از آب خوردن ساده‌تر است. آنها به‌سادگی در کانال‌های تلگرامی تبلیغ کرده‌اند، شما به‌سادگی با شماره‌هایی که در اختیارتان قرار داده‌اند تماس می‌گیرید و به‌سادگی یک تماس می‌توانید خانه مدنظرتان را برای یک روز اجاره کنید.

باغ ویلاهایی بزرگ‌تر، خارج شهر، امن‌تر و... البته دیگر اجاره روزی 300 هزار تومان نیست بلکه اجاره‌ها به‌ روزی یک‌میلیون و 500 هزار تومان و حتی بالاتر هم می‌رسد. آن‌ هم تضمین‌شده که هیچ خطری مانند نیروی انتظامی، همسایگان فضول و... شما را تهدید نمی‌کند.

در هر حال سؤال اصلی که در این میان به آن پاسخ مناسبی داده نشده، این است که آیا با افزایش این نوع خانه‌ها که حتی به‌صورت ساعتی هم اجاره داده می‌شوند و مطمئناً فساد و ناهنجاری را به دنبال خواهد داشت، چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم