alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۲۰ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی
سوختن سیم کارت در صورت استفاده از فیلترشکن
0
یکشنبه, ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۳
سوختن سیم کارت در صورت استفاده از فیلترشکن راهی جدید برای بهبودی در عملیات فیلترینگ است . اپلیکیشنی طراحی شده که در صورت استفاده کاربران از فیلترشکن، سیم‌کارت آنها می‌سوزد

مجله دلگرم : اپلیکیشی طراحی شده که در صورت استفاده کاربران از فیلترشکن، سیم‌کارت آنها می‌سوزد و شهروندان چاره‌ای جز خرید سیم‌کارت جدید نخواهند داشت.

به تازگی دولت ترکمنستان برای مقابله با استفاده شهروندان این کشور از VPN یا فیلترشکن، اقدامات جدیدی انجام داده که مورد توجه برخی از رسانه‌های جهان قرار گرفته است. دولت ترکمنستان فعالیت کسانی که از این اپیلیکشن ها استفاده می‌کنند را محدود می‌کند.

دولت در این راستا یک اپیلیکیش خاص طراحی کرده که در صورت استفاده کاربران از فیلترشکن، سیم‌کارت آنها می‌سوزد و شهروندان چاره‌ای جز خرید سیم‌کارت جدید نخواهند داشت.

همچنین در صورت استفاده شهروندان ترکمنستان از فیلترشکن دسترسی آنان به سرویس «Google Play» نیز قطع می‌شود چراکه آن‌ها می‌توانند از طریق این سرویس نرم‌افزارهای رفع فیلترینگ را تهیه کنند.

تاکنون دولت ترکمنستان دلائل تشدید ناگهانی نظارت بر اینترنت را اعلام نکرده اما به نظر شهروندان این کشور دولت نگران گسترش اطلاعات و شایعاتی پیرامون طوفان اخیر در این کشور و وضعیت مرزهای مشترکاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits