دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۳ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
ماجرای الاغ های بدون سر در زنجان چیست ؟
3
انتشار تصاویر لاشه‌های حیوانات (الاغ) ذبح شده در شهرستان ابهر در فضای مجازی در حالی خبرساز شد که با وجود بازدیدهای صورت گرفته گوشت این حیوانات هنوز کشف و معدوم‌سازی نشده است.

مجله دلگرم : انتشار تصاویر لاشه‌های حیوانات (الاغ) ذبح شده در شهرستان ابهر در فضای مجازی در حالی خبرساز شد که با وجود بازدیدهای صورت گرفته گوشت این حیوانات هنوز کشف و معدوم‌سازی نشده است.

طی روز گذشته فیلمی در فضای مجازی در حال دست به دست شدن بود که نشان از سر بریدن تعدادی «الاغ» و رها کردن بقایای لاشه آن‌ها در حاشیه جاده می‌داد.

این تصاویر در ساعات اولیه به سرعت در فضای مجازی پیچید و اظهار نظرهای ضد و نقیض در مورد این ماجرا آغاز و موجب ایجاد موجی از نگرانی در بین مردم شهرستان و استان شد.

نخستین اظهار نظرها در مورد لاشه‌های پیدا شده توسط روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر با رسانه‌های محلی ابهر انجام شد که خبر از تشکیل اکیپ‌های بازرسی ویژه برای این موضوع داشت.

طی روز گذشته اکیپ‌های مذکور نظارت و بازرسی خود را از رستوران‌ها و غذاخوری‌ها، قصابی‌ها و فروشگاه‌های پروتئینی آغاز کردند تا شاید گوشت حیوانات ذبح شده را کشف کنند، اما گویا در این شهرستان خبری از این گوشت‌ها نبود و می‌توان گفت: در واقع ذبح در محلی دیگر اتفاق افتاده و لاشه‌ها برای معدوم‌سازی به این منطقه منتقل شده است.

فرماندار شهرستان ابهر نیز در زنجان اظهار کرد: نمی‌توان به قطع یقین اعلام کرد که ذبح و فروش گوشت حیوانات در شهرستان ابهر اتفاق افتاده است.

علی حیدری با اشاره به اینکه امکان ذبح حیوانات در محل دیگر و حمل آن برای معدوم‌سازی در شهرستان ابهر وجود دارد، گفت: این احتمال با توجه به عدم اشرافیت متخلفان به منطقه و معدوم‌سازی لاشه‌ها در منطقه‌ای نزدیک جاده قوی است.

وی با اشاره به فعالیت اکیپ‌های نظارت نسبت به موضوع کشف و معدوم‌سازی گوشت لاشه‌های مذکور عنوان کرد: این اکیپ‌ها که متشکل از چندین دستگاه ازجمله دامپزشکی است از مراکز مختلف ازجمله اغذیه‌فروشی‌ها و واحدهای عرضه مواد پروتئینی بازدید داشتند.

گوشت‌ها پیدا نشد

رئیس دامپزشکی شهرستان ابهر نیز در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه دامپزشکی به صورت مستمر بر فعالیت واحدهای عرضه مواد غذایی پروتئینی نظارت دارد، افزود: در صورت مشاهده هر گونه تخلف توسط این واحدها برخوردهای لازم انجام می‌شود.

امیر علی کلانتری با اشاره به اینکه پس از انتشار تصویر بقایای لاشه‌های الاغ در شهرستان خدابنده و به دستور دادستان اکیپی برای کشف و شناسایی گوشت‌های این حیوانات تشکیل شد، گفت: این اکیپ‌ها طی روز گذشته از همه واحدهای اغذیه‌فروشی و پروتئینی در شهرستان ابهر بازدید داشتند.

وی با اشاره به اینکه گوشت این حیوانات در شهرستان ابهر عرضه و به فروش گذاشته نشده است، بیان کرد: با این وجود نظارت‌ها برای کنترل بازار ادامه دارد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.7 از 5 (3 رای)  


۱ دیدگاه
شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

كارمند | ۴ سال پیش
گراني كالاها دودي كه به چشم مردم ضعيف رفته و ميرود خدا نابود كنه آن مجري قانوني را كه در كارش دقيق رفتار نمي كندوجيره خوار است و...
1
0
hits