دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۱ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
کلاهبرداری میلیاردی از طریق مجریان رادیو جوان
2
1,932
سه شنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹
کلاهبرداری میلیاردی از طریق مجریان رادیو جوان / پرونده‌هایی درباره این نوع کلاهبرداری‌ها در پلیس استان مرکزی تشکیل شد و تیمی از کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی بررسی موضوع را آغاز کردند.

مجله دلگرم : اعضای یک باند کلاهبرداری که از زندان هدایت میشدند به بهانه برنده شدن شهروندان در یک مسابقه رادیویی از ۲۹ نفر بیش از یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، توسط پلیس دستگیر شدند.

سرهنگ «یوسف سپهوند» جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی به پایگاه خبری پلیس گفت: پرونده‌هایی درباره این نوع کلاهبرداری‌ها در پلیس استان مرکزی تشکیل شد و تیمی از کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی بررسی موضوع را آغاز کردند.

به‌گفته شاکیان، فردی که خود را از مجریان رادیو جوان معرفی می‌کرد در تماس تلفنی می‌گفت که آنها برنده مبلغی وجه نقد در مسابقه رادیویی شده‌اند و سپس با چرب زبانی و جلب اعتمادشان، آنها را برای دریافت جایزه به پای دستگاه عابر بانک کشانده و با شگردی فریبکارانه از حساب بانکی آنها مبالغی را به کارت‌های دیگر انتقال داده است.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده مشخص شد، با وجود هشدارهای مکرر، افراد زیادی در شهرهای مختلف، قربانی این ترفند شده‌اند که با آغاز رسیدگی به این پرونده‌ها از سوی پلیس، سرنخ‌هایی از دست داشتن اعضای این باند در بسیاری از کلاهبرداری‌ها به دست آمد.در تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس سرانجام مشخص شد چند نفر در یکی از زندان‌های کشور با هدایت همدستان خود در بیرون از زندان، این کلاهبرداری را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند.

با شناسایی ۲ فردی که در یکی از شهرستان‌های استان البرز، با زندانیان همکاری می‌کردند تیمی از کارآگاهان پلیس استان برای دستگیری آنان به استان البرز اعزام شدند.

با دستگیری این افراد از محل مخفیگاه آنان، تعدادی سیم‌کارت و گوشی تلفن همراه، اسناد و مدارک مختلف و مقداری از پول‌های مسروقه کشف شد و متهمان را به پلیس آگاهی استان انتقال دادند. متهمان در بازجویی‌های تخصصی کارآگاهان پلیس با مشاهده اسناد و مدارک موجود به سرقت بیش از یک میلیارد و ۱۳۵ میلیون ریال طی ۲۹ فقره کلاهبرداری اعتراف کردند. سرهنگ سپهوند گفت: ۴ زندانی نیز در اجرای این کلاهبرداری با متهمان همکاری داشته‌اند که با شناسایی این افراد، مراحل برخورد قضایی با آنان نیز در دستور کار قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به ادامه تحقیقات پلیس در این پرونده اعلام کرد: افرادی که به این روش از آنها کلاهبرداری شده است، می‌توانند شکایت خود را از طریق شماره تلفن ۰۸۶۲۱۸۴۰۱۸ به پلیس آگاهی استان مرکزی اعلام کنند.


  • منبع
  • ایلنا
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits