آیا با شروع تحریمهای ۱۳ آبان ، اینترنت کشور قطع میشود ؟

۳,۱۷۷
۰
۰
یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹

خبر قطع اینترنت کشور به دنبال تحریمهای 13 آبان آمریکا علیه ایران مدتی است که در کشور میچرخد اما از نظر کارشناسان این امر ، احتمال قطعی اینترنت بسیار ضعیف است

مجله دلگرم : سردار غلامرضا جلالی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به خبر قطع اینترنت ایران در راستای تحریم‌های آمریکا در آبان ماه گفت: احتمال وقوع چنین کاری بسیار ضعیف است، اما تدابیری اندیشیده شده که فعالیت‌های ضروری کشور را حفظ خواهد کرد و شبکه ملی اطلاعات به‌اندازه‌ای آماده است که می‌تواند پاسخگوی خدمات اساسی مردم باشد.

قطع اینترنت ، تحریمهای 13 آبان علی ایران ، تحریم اینترنت
سردار غلامرضا جلالی ، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور

وی با بیان اینکه سایبری‌تر بودن یک کشور موجب آسیب‌پذیری بیشتری در حوزه فناوری اطلاعات می‌شود ،افزود: از آنجایی‌که آمریکایی‌ها نسبت به ایرانی‌ها سایبری‌تر هستند و زیرساخت‌های بیشتری دارند بنابراین طبیعتاً آسیب‌پذیرتر خواهند بود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اعلام اینکه آمریکایی‌ها با قطع اینترنت در حقیقت دست خود را از تحولات داخل ایران قطع می‌کنند افزود:‌ با وجود همه این احتمالات و فرضیه‌ها سازمان پدافند غیرعامل کشور برای مقابله با استراتژی جدید دشمن در این زمینه تمهیداتی را در دستور کار دارد.

باید بدنبال راهکار باشیم تا در صورت تحریم دچار آسیب نشویم‌

وی با اذعان به اینکه دشمنان سعی می‌کنند با استفاده از شبکه‌های مجازی در جامعه ایجاد التهاب کنند، تصریح کرد: باید در حوزه‌هایی که می‌تواند مورداستفاده دشمنان قرار گیرد راهکار‌هایی را بسنجیم تا در صورت تحریم دچار آسیب نشویم، تهاجم به بازار ارز و افزایش تقاضای مردم در این حوزه‌ها یکی از اقدامات عملیات روانی دشمن است پس باید با اقدامات درست آرامشی را بر آن حاکم کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اغتشاشات اقتصادی را نقشه دشمن دانست و افزود: آمریکایی‌ها برای اغتشاشات نقشه‌های فراوانی را بررسی کردند، اما این را بدانند که ما امروز در شرایط بهتری از دفاع مقدس هستیم و مؤلفه‌های قدرت ما بسیار بهتر از دوران دفاع مقدس است و آماده‌ایم که هر تهدیدی را در نطفه خفه کنیم.

جلالی با اشاره به تأثیر دولت و مردم در ثبات بازار ارز گفت: مردم نباید در بازی دشمن قرار بگیرند و باید هوشیاری خود را بالا ببرند تا سوءاستفاده‌کنندگان اقتصادی از این وضعیت بازار بهره‌ای نبرند و دولت نیز باید به قیمت‌ها ثبات ببخشد.

وی شناسایی و خنثی‌سازی تهدیدات دشمن را از وظایف سازمان پدافند عنوان کرد و افزود: مقاومت در حوزه اقتصادی و محور قرار دادن اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی و تکیه‌بر الگوی مصرف داخلی و دیپلماسی اقتصادی می‌تواند برای ما حیات‌بخش باشد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به انواع تهدیدات دشمنان بیان کرد: منشأ برخی تهدیدات، فناوری محور، یعنی سایبری و بیولوژیک است و رسانه‌ها نیز نقش بازدارندگی و تولید جنگ را دارند، اما برخی تهدیدات، مردم محور هستند یعنی با ایجاد نارضایتی در مردم آن‌ها را علیه حکومتشان تحریک می‌کنند.

جلالی با اشاره به اینکه تهدید اقتصادی دشمن، جدید و جدی است تصریح کرد: اگر تاریخ جنگ‌های اقتصادی جهان را نگاه کنیم می‌بینیم که جنگ اقتصادی علیه ایران بی‌سابقه است و نمونه دیگری نمی‌توان همانند آن پیدا کرد و کاستی‌ها و کوتاهی‌هایی نیز در جامعه وجود دارد و کوتاهی‌های مسئولان نیز در این کاستی‌ها تاثیرگزار است، اما بخش اعظمی از کمبود‌ها به دلیل جنگ اقتصادی و روانی دشمن بوده و اکنون تمرکز همه مؤلفه‌های قدرت آمریکا در حوزه جنگ اقتصادی است.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل در تمام کشور‌های دنیا وجود دارد، افزود: معنای پدافند غیرعامل، دفاع و حفاظت از مردم در برابر تهدیدات مختلف امنیتی، طبیعی و غیرطبیعی است.

وی افزود:پدافند غیرعامل را نوعی دفاع از مردم و زیرساخت‌ها است که در آن از دفاع از تجهیزات نظامی استفاده نمی‌شود، بلکه دنبال حفاظت و مراقبت از زیرساخت‌ها هستیم که در صورت تهدید بتوانند با کارکرد خود عمل کنند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور رصد و پایش تهدیدات دشمن را جزو وظایف این سازمان پدافند عنوان کرد و گفت: از ابتدای تأسیس این سازمان تاکنون تلاش‌های بسیار زیادی برای بررسی تهدیدات در حوزه غیرنظامی و برای کاهش اثر این تهدیدات بر زیرساخت‌های کشور با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی انجام‌شده است.

جلالی نقشه‌خوانی اقدامات دشمن را از دیگر برنامه‌های سازمان برشمرد و بیان کرد: دشمن صحنه اصلی جنگ را در حوزه اقتصاد ترسیم کرده و تهدیدات را در حوزه جنگ رسانه‌ای، نفوذ و دیپلماتیک پیگیری و گمان می‌کند که در حوزه اقتصادی می‌تواند به اهداف خود دست پیدا کند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • قطع اینترنت
  • تحریم 13 آبان
  • تحریم اینترنت

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter