روستای دیدنی آدم کوتوله ها + تصاویر دیدنی

۲,۵۱۴
۲
۰
یکشنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ۲۱:۴۳

روستای آدم کوتوله ها

با مجله دلگرم همراه باشید

روستای آدم کوتوله ها در استان کرمان

چند سال پیش در بین مردم ایلام شایعه شد حین عملیات راه سازی در محور ایلام - حمیل به کرمانشاه و در منطقه ای به نام تنگه قیر دو آدم کوتوله پیدا کردند که یکی از آنها فرار کرده و دیگری اکنون نزد کارگران شرکت راه سازی این محور است. برخی هم می گفتند این آدم کوتوله ها دو نفر بودند که یکی از آنان حین فرار با پرتاب سنگ توسط چوپانی کشته می شود و دیگری موفق به فرار نشده و چوپان زنده آن را می گیرد. چندی بعد از آن هم کلیپی دست به دست چرخید که به ظاهر موجودی اندازه یک بند انگشت و دارای موهای بلند را نشان می داد. البته بیان چنین شایعاتی در زمان احداث متروی تهران نیز بارها و بارها شنیده شد، چنانچه برخی می گفتند همواره در طول حفاری و گودبرداری های عمیق پایتخت، موجودات عجیب و کوتاهی مشاهده شده است که به محض رویت فرار کرده اند.

روستای آدم کوتوله ها
روستای آدم کوتوله ها

اگر چه وجود آدم کوتوله ها در حد یک افسانه یا شایعه باقی مانده بود، اما چند سال پیش در شرق استان کرمان در شهر شهداد، شهری تاریخی از زیر خاک بیرون آورده شده که به دلیل ساختار کوچه ها و خانه های آن و کوچک بودنشان به شهر کوتوله ها شهرت یافت. شهری دارای قدمت 5 هزار ساله در حاشیه جنوبی کویر لوت که هم اکنون نیز قسمتی از این شهر کهن برای بازدید علاقه مندان در معرض دید عموم قرار گرفته شده است و اوج شگفتی این شهر در آن است که برای انسان هایی با قد کمتر از یک متر ساخته شده بود.

http://www.delgarm.com
روستای آدم کوتوله ها

کشف اسکلت های کوچک


هر از چند گاهی هم با کشف اسکلت های بسیار کوچک شایعه کشف مومیایی یا اسکلت کوتوله های شهداد سر زبان ها می افتد که بلافاصله نیز از سوی مسئولان تکذیب می شود، مواردی هم که با عکس همراه است یا سکوت می کنند یا اینکه عکس ها به کودکان یا بیماری های خاص آن دوره نسبت داده می شود. جالب اینجاست که به گفته یک باستان شناس در شهر شهداد تمام نمادهای یک تمدن غنی وجود دارد از کشاورزی تا صنعت و ساخت و ساز و گورستان و ساخت وسایل زندگی. آنها معتقدند مردم به یکباره شهر را ترک کرده و از شهداد رفته اند؛ دلیل این مسئله نا مشخص است، نکته جالب اینکه مردم برای بازگشت به شهر امید داشته اند زیرا در خانه ها را با خشت بسته اند و وسایل خانه و اجناس ارزشمند سرجای خود نگه داشته شده است. بدون شک آنها می خواستند که پس از مدتی باز گردند، اما این امر هیچ گاه روی نداده است.

روستای آدم کوتوله ها
روستای آدم کوتوله ها


روستای دورافتاده «ماخونیک» با خانه های کوچک که نصفشان زیر زمین قرار دارد، با مردمانی که متوسط قد کوتاهی دارند، یکی از هفت روستای شگفت انگیز جهان معرفی شده است که پس از ورود به روستا، قبل از هرچیز خانه های کوچک و سپس قد اهالی آن جلب توجه خواهد کرد.

کشف آدم کوتوله
روستای آدم کوتوله ها

تاریخچه شهر آدم کوتوله ها


مردمان این روستا در شهرستان بیرجند، دارای اصلیتی افغانستانی هستند که حدود سه قرن پیش، وارد ایران می شوند و از آنجایی که روستا قابل دسترسی نبوده، ازدواج فامیلی در بین آنها رواج پیدا می کند و همین موضوع باعث می شود تا کوتاهی قد، نسل به نسل ادامه پیدا کند. فعالان میراث فرهنگی با تأکید بر ضرورت های مطالعاتی دراین باره این فرضیه را مطرح کردند که احتمال ارتباطی بین این دو تمدن وجود دارد و به گفته آنها با توجه اینکه گفته می شود. این تمدن 5 هزار سال قدمت دارد و با شهر کوتوله های شهداد هم عصر است و دور از انتظار نیست که این دو تمدن با هم در ارتباط بوده اند.

روستای آدم کوتوله ها
روستای آدم کوتوله ها


با همه موارد مطرح شده اکنون علی داودیان، رئیس بنیاد بیماری های نادر ایران با تأکید بر اینکه بیماری هایی مانند MS و HIV به دلیل شیوع زیاد از حالت نادر خارج شده اند، گفته است:در حال حاضر حدود 400 نفر در کشور افرادی هستند که قد آنها زیر 60 سانت است.

تهیه شده مجله دلگرم

مرضیه ملایری


روستای دیدنی آدم کوتوله ها + تصاویر دیدنی
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
2
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter