آیا قانون حمایت از کودکان و نوجوانان به تصویب رسید؟

۱,۵۶۷
۰
۰
سه شنبه, ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۵۳

لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان :

دلگرم : معصومه ابتکار در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اظهار کرد: این یک لایحه قضایی است که از سوی قوه قضاییه ارائه شده و بسیار لایحه خوبی است، دولت هم کاملا از آن حمایت می‌کند گرچه ممکن است جایی هم امکان اصلاح وجود داشته باشد.

وی افزود: موضوع کودک و نوجوان برای جمهوری اسلامی به لحاظ مبنایی از مسائل مهم فرهنگی و اجتماعی است و لازم است با قاطعیت و جدیت در ابعاد مختلف حقوقی و قضایی به آن بپردازیم که خوشبختانه این لایحه جامعیت لازم را دارد.

ابتکار با بیان این‌که ‌آمار کودک آزاری و سوء‌استفاده از کودکان نگران کننده است اضافه کرد:

دولت با همکاری مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه کارهای خوبی کرده ولی ما نیازمند یک قانون بازدارنده و جامع در این زمینه هستیم. از کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه، کمیسیون‌های تخصصی و فراکسیون زنان و سایر فراکسیون‌ها که حامی این لایحه بودند قدردانی می‌کنیم.

وی در ادامه با بیان این‌که «لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان برای افراد کمتر از ۱۸ سال و با لحاظ تعاریف شرعی پیش‌بینی شده است»، اظهار کرد: وضع مخاطره‌آمیز کودکان در نظر گرفته شده چرا که اگر کودکی آسیب ببیند تبعات‌اش نیز برای خانواده و جامعه بی‌حد و حصر خواهد بود.

همچنین دستگاه‌های دولتی باید بدانند تکلیف‌شان در قبال موضوع کودک و نوجوان چیست. طبق این لایحه قوه قضاییه باید مراکز استانی تشکیل دهد و وظایف سازمان‌های دولتی حتی سازمان صداوسیما و سازمان زندان‌ها برای حمایت از کودک و نوجوان مشخص شده است.

ابتکار در پایان تدوین قانونی برای حمایت از کودکان و نوجوانان را مطالبه جدی جامعه امروز عنوان کرد و گفت‌ که تصویب این قانون می‌تواند نقطه قوتی برای کشور باشد.

divider

کاربر گرامی چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده لایک کنید ، یا راهکاری دیگری دارید با دیگر کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید.


آیا قانون حمایت از کودکان و نوجوانان به تصویب رسید؟
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter