۱۰ مایع گران قیمت جهان

مایعات گران‌ قیمت
۱,۹۸۱
۱
۰
سه شنبه, ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ۱۶:۴۴
گران‌ ترین مایع روی زمین! گران‌ ترین مایع روی زمین!هرگالن زهر عقرب ۳۹ میلیون دلار قیمت دارد، پرورش عقرب این روزها به تجارتی پرسود در کل جهان تبدیل شده است.پروتئین موجود دراین زهر برای درمان بیماری‌هایی مثل اسکلروز چندگانه،آرتریت روماتوئید و بیماری التهابی روده به کار می‌رود.
مایعات گران‌ قیمت

مایعات گران‌قیمت کره زمین که از برخی از آن‌ها استفاده می‌کنیم

شاید برایتان جالب باشد بدانید گران‌ترین مایعات دنیا شامل چه چیزهایی می‌شود. مایعات اطراف ما را احاطه کرده است و گاهی اوقات با استفاده از مایعاتی نظیر انسولین جان انسان‌‌ها نجات پیدا می‌کند، مایعاتی نیز هستند که با خوردن آنها ممکن است جان یک فرد گرفته شود. این‌گونه است که اگر دقیق‌تر به مایعات نگاه کنیم متوجه نقش مهم آنها در زندگی انسان‌ها خواهیم شد.مایعات نیز مانند سایر موادی که از آنها استفاده می‌کنیم دارای قیمت هستند و حتی برای آب خوردن نیز باید هزینه‌ای را پرداخت کنید. با این حساب خالی از لطف نیست اگر نگاهی به گران‌ترین مایعات دنیا داشته باشیم. در ادامه لیست ده تایی گران‌قیمت‌ترین مایعات دنیا را مشاهده می کنید.

10 مایع گران قیمت جهان -

خون انسان‎ هر لیتر در حدود 400 دلار

در بدن تمامی انسان‌های زنده به اندازه کافی خون وجود دارد و این امر باعث می‌شود ارزش خون در نگاه اول چندان جدی قلمداد نشود. اما بد نیست بدانید فرآیند اهدای و نگه‌داری خون کار چندان ساده و ارزانی نیست و در نتیجه خون در دسته مایعات گران‌قیمت دنیا قرار می‌گیرد. هر لیتر در حدود 400 دلار.

10 مایع گران قیمت جهان -

گاما-هیدروکسی‌بوتیریک اسید‎ هر لیتر در حدود 660 دلار

افسردگی، بی‌خوابی و میل شدید و ناگهانی به‌خواب از عوارضی هستند که به کمک گاما-هیدروکسی‌بوتیریک اسید می‌توان آنها را درمان کرد. جالب است بدانید از گاما-هیدروکسی‌بوتیریک اسید به عنوان یک داروی بیهوشی نیز در علم پزشکی استفاده می‌شود.گاما-هیدروکسی‌بوتیریک اسید در سیستم مرکزی عصب انسان‌ها نیز یافت می‌شود و ناقابل لیتری 660 دلار ارزش دارد.

10 مایع گران قیمت جهان -

جوهر مشکی چاپگر؛ هر لیتر 713 دلار

پرینتر خود را به هر اندازه هم که گران خریده باشید، هزینه جوهر آن در دراز مدت از قیمت خود پرینتر بیشتر برای شما آب خواهد خورد. با این حساب توصیه می‌کنیم در پرینت‌های خود صرفه‌جویی کنید تا نیاز کمتری به این مایع گران‌قیمت داشته باشید.

10 مایع گران قیمت جهان -

جیوه؛ هر لیتر در حدود 900 دلار

جیوه در واقع فلز است اما به صورت مایع در اطراف ما یافت می‌شود، بیشترین استفاده از جیوه را در دماسنج شاهد هستیم. البته از جیوه در مصارف پزشکی نیز استفاده می‌شود اما به دلیل خاصیت سمی جیوه، استفاده از آن توسط پزشکان با احتیاط انجام می‌شود.جیوه رسانای بسیار خوبی نیز هست و از حالت گازی جیوه در لامپ‌های مهتابی استفاده می‌شود و همین مایع در حدود لیتری 900 دلار برای سازندگان آب می‌خورد!

10 مایع گران قیمت جهان -

انسولین؛ هر لیتر در حدود 2500 دلار

فرآیند ساخت و تولید انسولین کار بسیار سخت و دشواری است. همان‌گونه که حتما می‌دانید انسولین یک هورمون است که به صورت طبیعی توسط لوزالمعده انسان تولید می‌شود.بر اساس گزارشی که انجمن پزشکی آمریکا منتشر کرده است قیمت انسولین از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۲ به میزان سه‌ برابر افزایش داشته است. یکی دیگر از راه‌های تولید انسولین قرار دادن ژن انسانی داخل گیاهان است، این امر باعث می‌شود تا شاهد تولید انسولین باشیم و همین روند پیچیده و سخت هزینه آن را تا حدود لیتری 2500 دلار افزایش می‌دهد!

10 مایع گران قیمت جهان -

عطر CHANEL No5؛ هر لیتر در حدود 6868 دلار

اگر با صنایع عطر سازی آشنایی داشته باشید، یا اینکه از طرفداران عطر هستید، حتما نام عطر چنل نامبر فایو به گوش شما خورده است، این عطر برای اولین بار حدود ۹۴ سال پیش در سال ۱۳۰۱ شمسی توسط دو شیمیدان با نام‌های ارنست باوکس و کوکو چنل تولید شد. کوکو چنل به شماره ۵ علاقه زیادی داشت به همین دلیل نام این عطر، چنل نامبر فایو نامگذاری شد.

10 مایع گران قیمت جهان -

خون آبی خرچنگ نعلی؛ در حدود 16 هزار دلار به ازای هر لیتر

از خون خرچنگ نعلی برای آزمایش عدم آلودگی محصولات مختلف پزشکی استفاده می‌شود. جالب است بدانید که خون این گونه خرچنگ، آبی رنگ است و در مقابل باکتری‌های سمی عکس‌العمل نشان می‌دهد.
خاصیت خون خرچنگ نعلی حدود ۵۰ سال پیش توسط دانشمندان کشف شد تا این روزها قیمتی 16 هزار دلاری برای هر لیتر در قبال آن پرداخت کنید!

10 مایع گران قیمت جهان -

اسید دى اتیلامید لیزرژیک (ال‌اس‌دی)؛ 32 هزار و پانصد دلار به ازای هر لیتر

از این اسید حدود نیم قرن بیش در ساخت مواد مخدر توهم‌زا استفاده می‌شد، ال‌اس‌دی از ترکیبات شفاف و بلورین اسید لیزرژیک ساخته می‌شود. جالب است بدانید یک لیتر ال‌اس‌دی قادر است برای بیش از 13 هزار نفر، حالت‌های توهم‌زا ایجاد کند و با این غلظت قیمتی 32 هزار و 500 دلاری برای هر لیتر داشته باشد!

10 مایع گران قیمت جهان -

زهر شاه کبرا؛ بیش از 40 هزار دلار به ازای هر لیتر

زهر شاه کبرا به راحتی می‌تواند یک فیل بالغ را از پا در بیاورد، این امر باعث شده است تا زهر مار شاه کبرا به عنوان یکی از خطرناک‌ترین زهر‌های موجود در دنیا شناخته شود.جالب است بدانید در زهر مار شاه کبرا پروتئین به خصوصی یافت می‌شود که آنرا با نام ohanin می‌شناسیم. این پروتئین در ساخت مسکن‌های بسیار قوی استفاده می‌شود، مسکنی که در آن Ohanin وجود دارد به میزان ۲۰ بار از مسکن‌های حاوی مرفین اثر بخشی بیشتری دارد.

10 مایع گران قیمت جهان -

سم عقرب، بیش از ده میلیون دلار به ازای هر لیتر

خداوند سم عقرب را برای دفاع و کشتن دشمنان خلق کرده است، جالب اینجاست که تمامی گونه‌های عقرب‌ها سم ندارند و تنها ۲۵ گونه از عقرب‌ها شناسایی شده‌اند که سم آنها برای انسان‌ها کشنده به حساب می‌آید. پروتئینی که در سم عقرب پیدا می‌شود را برای افرادی که از ورم مفاصل رنج می‌برند استفاده می‌کنند. از طرف دیگر از این پروتئین در درمان فلج چندگانه و عارضه‌های روده‌ای نیز استفاده می‌شود تا با قیمت بیش از ده میلیون دلاری خود برای هر لیتر لقب گرانترین مایع دنیا را به خود اختصاص دهد.


10 مایع گران قیمت جهان
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
1
1

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter