بیل گیتس با ثروتی بیش از ۳۶۰ هزار میلیارد تومان + تصاویر جدید بیل گیتس

۳,۱۱۸
۲
۰
دوشنبه, ۰۴ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸

زندگینامه بیل گیتس ، ثروت بیل گیتس از کجا آمده؟

«بیل» گیتس William Henry "Bill" Gates III سرشناس به بیل گیتس (زاده ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ سیاتل، واشینگتن) کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار، نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است، که در سال ۱۹۷۵ با مشارکت پل آلن شرکت مایکروسافت را تأسیس نمود. وی تا مارس ۲۰۱۷ با دارایی خالص ۸۶ میلیارد دلار، به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می‌شود.با دلگرم همراه باشید تا با راز موفقیت بیل گیتس آشنا شوید.

بیل گیتس

گیتس از ابتدای تأسیس مایکروسافت، تا سال ۲۰۰۰ برای مدت ۲۵ سال، به‌عنوان مدیرعامل مایکروسافت فعالیت کرد، همچنین تا سال ۲۰۱۴ در مجموع ۳۹ سال، ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را برعهده داشت. وی کماکان با در اختیار داشتن ۰۴٪ درصد از سهام این شرکت، مالک اکثریت سهام مایکروسافت می‌باشد.

شرکت مایکروسافت درآمدی معادل ۳۹٫۷۹ میلیارد دلار در پایان سال مالی ۲۰۰۵ داشته‌است و در حدود ۶۱ هزار نفر کارمند در بیشتر از ۱۰۲ کشور جهان دارد. در پانزدهم جون سال ۲۰۰۶ شرکت مایکروسافت اعلام کرد که در ماه ژوئیه ۲۰۰۸ بیل گیتس از کار روزمره شرکت به منظور صرف زمان بیشتر در کار سلامت جهانی و آموزش در بنیاد بیل و ملیندا گیتس کنار خواهد رفت.

بعد از ماه ژوئیه ۲۰۰۸ بیل دوباره به‌عنوان مدیر شرکت مایکروسافت و مشاور پروژه‌های توسعه کلیدی مایکروسافت باز خواهد گشت. دو سال فرصت لازم برای جابجایی تضمینی بر جابجایی آرام و با برنامه‌ای در وظایف روزانه بیل گیتس خواهد بود. در ماه جون ۲۰۰۶، ری اوزی در شغل سابق گیتس به‌عنوان مدیر طراح نرم‌افزار برگزیده شد و در کنار گیتس مشغول به کار در زمینه معماری تکنیکی و مسئول محصولات حذف شده شد. کرگ موندی به‌عنوان مدیر تحقیقات و مسئول برنامه‌ریزی در شرکت مایکروسافت برگزیده شد و در کنار بیل گیتس کار می‌کند.

بیل گیتس

دارایی های بیل گیتس

در آخرین رتبه‌بندی انجام شده بیل گیتس با دارایی خالص ۸۶ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد جهان به‌شمار می‌آید. وی نخستین بار در سال ۱۹۹۴ در رتبه نخست از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت و برای ۱۵ سال پیاپی در صدر این فهرست قرار داشت، سپس در سال ۲۰۱۰ بازرگان مکزیکی؛ کارلوس اسلیم جای او را گرفت.سال ۲۰۱۴ پس از ۴ سال که گیتس رتبه دوم را به خود اختصاص می‌داد، در حالی‌که بتازگی از ریاست هیئت مدیره مایکروسافت کناره‌گیری کرده بود،در مجموع، ثروت خانواده گیتس بعد از خانواده والتون؛ وارثان شرکت وال‌مارت و فرزندان بنیانگذارش؛ سام والتون، در رتبه دوم قرار دارد.

Bill

کلید موفقیت بیل گیتس، در یک رویداد خاص نهفته است

ورود تاثیر گذار به بازار بورس و مهارت. اواخر سال های 70 میلادی با پیدایش نسل جدیدی از سرمایه گذاران تحت عنوان سرمایه گذاران خطر پذیر همراه بود. بازرگانان، سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کاری که متحول شده بودند و همچنین متخصصان امور مالی سعی کردند چند دیدگاه را با یکدیگر تلفیق کنند.فراست آنها باعث شد که به کمک شناسایی تکنولوژی به عنوان عامل موفقیت و شناخت مکانیسم شرکت ها بتوانند به صورت فعال روی مدیریت تاثیر بگذراند. آنها پیشنهاد استخدام کادر و منابع انسانی با تجربه را مطرح کردند و به این طریق توانستند بر بازار مسلط شوند. راز موفقیت بیل گیتس هم به عنوان یک کارآفرین فعال، سرمایه گذاری در بخش های مختلف بود.

Bill

تمام ثروت بیل گیتس از سهام او در مایکروسافت نیست

بیل گیتس، بار ها و بار ها از زمانی که مایکروسافت را بنا کرد، سهام خود را برای سرمایه گذاری در بخش های دیگر و در موسسه خیریه خود فروخت. به این ترتیب او امروز سهم کمی از سهام مایکروسافت را در اختیار دارد. حال اگر سهام بیل گیتس در شرکت مایکروسافت تنها 17درصد است، پس این همه ثروت او از کجا می آید؟

یکی از سرمایه گذاری های اصلی بیل گیتس، شرکت Casade است که مهم ترین منبع درآمدی او و به طور دقیق تر منبع کسب ثروت او محسوب می شود.این شرکت سرمایه گذاری را بیل گیتس 20 سال پیش پایه گذاری کرده است. از آنجایی که اطلاعات زیادی از جزییات فعالیت این شرکت در دسترس نبوده، دو خبرنگار از نشریه وال استریت مقاله ای را به سرمایه گذاری های بیل گیتس و چگونگی تبدیل ثروت او از 5 میلیارد دلار به 80 میلیارد دلار در دو دهه گذشته اختصاص داده اند.

این مقاله تایید می کند که به دست آوردن اطلاعات از چگونگی سرمایه گذاری این شرکت به واقع پیچیده است. به عنوان مثال می دانیم که 45درصد از درآمد Casade از هتل های چهار فصل یک گروه شرکت متخصص در خدمات هتلداری لوکس در سراسر دنیا تامین می شود. این گروه متخصص در زمینه هتلداری در تورنتو مستقر است و گردش مالی آن در سال 2012 معادل 4.1میلیارد دلار برآورد شده که احتمالا در حال حاضر افزایش هم داشته است.

بخش دیگری از فعالیت های Casade به زیرمجموعه ای از شرکت کوکاکولا به نام FEMSA تعلق دارد که در صنعت نوشیدنی یکی از موفق ترین هاست. در حال حاضر، FEMSA ارزشی معادل 6 میلیارد و 900 میلیون دلار دارد که از آن 900 میلیون دلار به Casade تعلق دارد.در مقاله وال استریت ژورنال آمده است که Casade، 100هزار هکتار زمین کشاورزی در ایالات مختلف آمریکا دارد که از طریق آن درآمدزایی می کند. همچنین این کمپانی، 12درصد از سهم شرکت ملی راه آهن کانادا را با ارزش 58 میلیارد دلار در بورس نیویورک به خود اختصاص داده است. Casade علاوه بر اینها، 14درصد در شرکت خودروسازی AutoNation سهم دارد که ارزش آن به 6 میلیارد دلار می رسد.

این سرمایه گذاری ها فقط چند نمونه از سرمایه گذاری های بیل گیتس در Casade است. ارزش کل سرمایه گذاری های او در بخش های مختلف و تحت نام Casade، به 24 میلیارد دلار می رسد. او طی مدت 20 سالی که این شرکت را پایه گذاری کرده، بیش از 40 میلیارد دلار از آن ثروت کسب کرده است.از آنجایی که او یکی از چهره های مطرح امور خیریه در دنیا نیز است، از سال 2008 در زمینه تجارت و کسب و کار یک گام به عقب رفت و بخشی از ثروت خود را به امور خیریه اختصاص داد. او به کمک همسرش، بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس را راه اندازی کرد. هدف اصلی این نهاد خیریه، افزایش سطح سلامت و کاهش فقر در دنیاست و تاکنون بیش از 30 میلیارد دلار به امور خیریه کمک کرده است.

Bill

وارن بافت، سومین مرد ثروتمند دنیا هم با سرمایه گذاری در این نهاد به کمک بیل گیتس آمده است. جالب است بدانید که بیل گیتس، فرزندان خود را از ارث محروم کرده چراکه معتقد است ثروت بدون زحمت برای افراد فساد به بار می آورد. او می گوید که می خواهد فرزندانش روی پاهای خودشان بایستند.او پیمانی (Giving pledge) را به اجرا در آورد که در آن بیشتر ثروتش را برای کارهای خیریه بدهد؛ پیمانی که 114 شخص ثروتمند امضا کرده اند. بیل گیتس قبلا 37 میلیارد دلار را به بنیاد خیریه اش تخصیص داده بود. او از همین حالا 95درصد ثروتش را برای انجام کارهای خیریه بعداز مرگش هدیه کرده است.

بیل گیتس با ثروتی بیش از 360 هزار میلیارد تومان + تصاویر جدید بیل گیتس

جمله های طلا‌يی از بیل گیتس

بیل گیتس

  1. از زندگي خود لذت ببريد، بدون آن كه آن را با زندگي ديگران مقايسه كنيد.
  2. هنگامي كه چشمان ما نمي‌‌تواند مسير را مشاهده كند، اميد، قدم‌هاي ما را در مسير صحيح قرار مي‌‌دهد.
  3. انديشيدن تا زماني كه با عمل همراه نباشد، خلاقانه نيست.
  4. يك انسان خردمند، فرصت‌ها و شانس‌ها را مي‌‌سازد، نه اين كه در انتظار آنها بنشيند. _ هيچ كسي جز خود ما مسئول بدبختي و خوشبختي‌هاي ما نيست.
  5. بكوشيد عظمت در نگاهتان باشد، نه آنچه بدان مي‌‌نگري.
  6. با الهام از نيروي ايمان، خود را به سوي موفقيت سوق دهيد.
  7. عادت كنيد كه بلند و قاطع حرف بزنيد تا احساس قدرت كنيد.

Bill

منبع:ویکی پدیا

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits