جف بزوس مدیر آمازون ثروتمندترین مرد در دنیا است

۳,۰۰۲
۴
۰
شنبه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۰۷

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ (Bloomberg Billionaires Index) که اخیرا لیستی از 500 میلیاردر بزرگ در آن به صورت آنلاین ذکر شده، هم‌اکنون 30 نفر از ثروتمندترین افراد جهان بخش عظیمی از اقتصاد دنیا را کنترل می‌کنند؛ 1.23 تریلیون دلار که حتی بالاتر از تولید ناخالص ملی سلانه کشورهای اسپانیا، مکزیک یا ترکیه است.

با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با جف بیزوس ثروتمند ترین مرد دنیا آشنا شوید.

مروری بر زندگی جف بزوس، مدیر عامل موفق آمازون
مروری بر زندگی جف بزوس، مدیر عامل موفق آمازون

مروری بر زندگی جف بزوس، مدیر عامل موفق آمازون

جف بیزوس، کارآفرین و پیشگام در زمینهٔ تجارت الکترونیک، در ۱۲ ژانویه سال ۱۹۶۴ در آلبوکرکی، نیو مکزیکو متولد شد.مادر او هنگام تولدش نوجوان بود. زندگی پدر و مادر او بیش از یک سال دوام نداشت و زمانی که جف نوزاد بود، آنها از هم طلاق گرفتند.مادر جف در حالی که جف ۵ سال بیشتر نداشت برای رهایی از بی خانمانی با یک مهاجر کوبایی که برای تحصیل به آمریکا مهاجرت کرده بود ازدواج کرد. پدرخواندهٔ جف بعد از پایان تحصیل در شرکتی به نام اکسون به عنوان مهندس شروع به کار کرد.

به دنبال کوچ خانواده به ایالت میامی جف نیز دوران جوانی خود را در این ایالت سپری کرد. پس از این بود که جف وارد دانشکاه شده و شروع به مطالعهٔ فیزیک کرد، ولی بلافاصله به رشتهٔ مورد علاقهٔ خود، یعنی علوم کامپیوتر و مهندسی برق در دانشگاه پرینستون وارد شد و سرانجام و در سال ۱۹۸۶ به عنوان دانشجوی ممتاز از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.

جف پس از اتمام تحصیلاتش در چندین شرکت شروع به کار کرد، شرکت فیتل یکی از این شرکت‌ها بود که بر روی پیاده‌سازی شبکه‌های کامپیوتری فعالیت می‌کرد و بعد از ان وارد شرکت کامپیوتری SHAW شد. در این دوران بود که ایده‌ای در ذهن وی شکل گرفت و همزمان با آن توجهش به رشد بی نظیر شبکهٔ جهانی وب معطوف شد. او در کمال تعجب دید که رشد استفاده از اینترنت در سال ۱۹۹۴ نسبت به سال قبل ۲۳ برابر شده است!

از همین‌جا بود که جف ایدهٔ خود، یعنی ایجاد یک فروشگاه از راه دور را رسمی کرده و شروع به تحقیق در زمینهٔ شرکت‌هایی کرد که کالاهایشان را از طریق پست و از راه دور ارسال می‌کردند. جف فهرستی از ۲۰ شرکت برتر در این زمینه تهیه کرد، تقریباً تمام کالاهای مدنظر جف از طریق این شرکت‌ها فروخته می‌شد، اما وی متوجه شد که هیچ‌یک از این شرکت‌ها اقدام به فروش کتاب نمی‌کنند.

این مسئله تنها یک دلیل داشت و آن عدم تهیهٔ یک کاتالوگ کامل از عناوین کتاب‌ها بود، زیرا عناوین کتاب‌ها بسیار متنوع بودند و تهیهٔ یک کاتالوگ کامل از آنها نیازمند یک هزینهٔ سنگین و تهیهٔ یک کاتالوگ چند هزار صفحه‌ای بود. (روال کار این شرکت‌ها در آن دوران به این گونه بود که اقدام به تهیهٔ یک کاتالوگ از محصولاتشان می‌کردند و ان را برای مشتری ارسال می‌کردند، مشتری نیز بعد از دریافت کاتالوگ و انتخاب کالا، ان را سفارش می‌داد)

مروری بر زندگی جف بزوس، مدیر عامل موفق آمازون

شکل گیری آمازون

همین‌جا بود جف ایدهٔ خود را با شبکهٔ جهانی وب توأم ساخته و به فکر ساخت یک وب سایت برای معرفی عناوین کتاب‌ها کرد. مزایای این وب سایت نیز کاملاً وی را توجیه کرده بود:

۱. عدم نیاز به تهیهٔ کاتالوگ فیزیکی

۲. کاهش شدید هزینه‌ها

۳. افزایش سرعت در عملیات خرید

۴. امکان تغییر روزانهٔ کاتالوگ و...

اما در کنار تمام این مزایا یک خطر بزرگ جف را تهدید می‌کرد و آن سرمایه‌گذاری بر روی یک چیز جدید، مبهم و غیرقابل اعتماد به نام اینترنت بود که تا آن زمان همهٔ مردم ان را یک وسیلهٔ تفریحی و ارتباط جمعی می‌دانستند!

او شروع به مطالعه و تحقیق در زمینهٔ تجارت کتاب کرد و حتی در همایش سالانهٔ کتاب فروشان شرکت کرد!«به خود می‌بالیدم از این که ریسک بزرگی می‌کردم که هیچ‌کس حاضر به انجام آن نبود، تمام پایهٔ کار را روی چیز جدیدی به نام اینترنت می‌گذاشتم که معاملهٔ خطر ناکی بود.» بزرگترین ریسک جف بیزوس از زمانی اتفاق افتاد که مادر و پدرخواندهٔ وی از ایدهٔ او پشتیبانی کرده و تمام درآمد و پس‌انداز خود را که برای دوران بازنشستگی ذخیره کرده بودند به دست جف سپردند تا شاهد عمل جسورانهٔ وی باشند. (البته بعدها پاداش کارشان را گرفتند، زیرا میلیاردر شدند)

جف نام Abracadabra به معنی ورد و طلسم (چیزی معادل «اجی مجی لا ترجی») را برای سایت برگزید، اما دوستانش او را متقاعد ساختند که این نام مناسبی نیست و سرانجام نام amazon.com را برگزیدند. رود آمازون نام بزرگترین رود جهان است است و جف نیز اعتقاد داشت که سایت کوچکش روزی به بزرگترین کتابخانهٔ جهان بدل خواهد شد.

مروری بر زندگی جف بزوس، مدیر عامل موفق آمازون

تأسیس و رشد روزافزون آمازون

جف بیزوس برای آغاز رؤیای خود به همراه نامزد خود به سیاتل نقل مکان کردند ودر سال ۱۹۹۴ شرکت آمازون را تأسیس کردند و بلا فاصله یک برنامه‌نویس حرفه‌ای به نام کافان را تشویق کردند تا در شرکت استخدام شود. یک سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۵ اولین نسخه از وب سایت آمازون روی شبکهٔ اینترنت قرار گرفت واز تاریخ ۱۶ ژوئیه ۱۹۹۵ آمازون رسماً کار خود را آغاز کرد.

طولی نکشید که توجه اکثر رسانه‌ها به سایت آمازون و ایدهٔ آنها که در آن سال‌ها عجیب به نظر می‌رسید آغاز شد و همین امر تا حدود زیادی باعث استقبال مردم از آمازون شد. جف می‌گوید:از همان ابتدای کار مشخص بود که رشد خواهیم کرد با شروع کار آمازون، جف و همکارانش پیوسته در تلاش بودند تا این سایت را با مشتریان وفق داده و همهٔ نیازهای آنان را برآورده کنند. آن‌ها ابتدا ایدهٔ خرید با یک کلیک را پیاده‌سازی کردند و سپس بخش نظرات خریداران را راه اندازی نمودند. در سال ۱۹۹۷ فروش سهام آمازون از طریق سایت راه اندازی شد و در پی آن کار آمازون به چند کشور دیگر از جمله کانادا، ژاپن، انگلستان و فرانسه گسترش یافت.

تأکید جف همواره بر روی برآورده ساختن همهٔ نیازها و سلایق مشتریان بود و بدین ترتیب فروش کتاب هرروز با استقبال بیشتری روبرو می‌شد. مشتریان کم‌کم شروع به ارسال ایمیل‌هایی کردند که در آن درخواست اقلام بیشتری از جمله سی دی و لوازم خانگی از آمازون داشتند. جف نیز بلافاصله دست به کار شده و اقلام بیشتری را به فروشگاه اضافه کرد و بدین ترتیب روزبه روز به وسعت آمازون اضافه می‌شد.

مروری بر زندگی جف بزوس، مدیر عامل موفق آمازون

راه حل‌های جف بیزوس برای رهایی از بحران

در سال ۲۰۰۰ شرکت آمازون مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر امتحان سختی را پس داد. امتحانی که در آن بسیاری از شرکت‌های اینترنتی ورشکسته شده یا با شرکت‌های بزرگتر ادغام شدند. (بحران معروف حباب اینترنتی که بر اساس آن شرکت‌های کوچک اینترنتی که در زمان کوتاهی به غول‌های اینترنت تبدیل شده بودند مثل یک حباب ترکیدند. ظاهراً دلیل این امر مربوط به خبرهای زیادی بود مبنی بر مشکل ساز شدن کامپیوترها در سال ۲۰۰۰ که در پی آن مردم از اینترنت فاصله گرفتند).

در این سال قیمت سهام آمازون افت شدیدی کرد و ۱۰۶دلار در دسامبر ۱۹۹۹ به ۴۱ دلار در سپتامبر ۲۰۰۰ رسید. آمازون نیز به مرز ورشکستگی نزدیک شده بود و ۱۳۰۰ نفر از کارمندان شرکت را کم کرد و کالاهایی که فروش کمی داشتند و سود آور هم نبودند را حذف کرده و شروع به بستن قراردادهایی برای خدمات بهتر به مشتریان و تسهیل حمل کالا کرد.

در پی این اقدامات نه تنها آمازون و جف شکست نخوردند، بلکه در سال ۲۰۰۳ درآمد خالص آمازون به ۷۳٫۲ میلیون دلار رسید.مجلهٔ فوربس اعلام کرد در سال ۲۰۰۸ درآمد جف به ۸٫۷ میلیارد دلار رسیده و او در مکان ۳۵ ثروتمندترین مرد جهان ایستاده بود و در سال ۲۰۱۵ نیز به ثروتی بیش از ۳۴ میلیارد دلار رسیده‌است.

مروری بر زندگی جف بزوس، مدیر عامل موفق آمازون

در این بخش رتبه ثروتمندترین افراد جهان به صورت روزانه آپدیت و تلاش می‌شود تا جدیدترین اطلاعات از ثروت مردان و زنان به صورت دقیقه‌ای در اختیار کاربران قرار گیرد. برای آگاهی از روش انجام چنین کاری، می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

اطلاعات پیش رو از 30 فرد ثروتمند اول دنیا مربوط به تاریخ 1 مارس 2017 (11 اسفند 95) بوده و پیش از تغییر نحوه نمایش اطلاعات در سایت بلومبرگ، جمع‌آوری شده است.ارزش خالص سرمایه افرادی که می‌خواهند در لیست 30 نفر اول قرار گیرند، باید حداقل 22.5 میلیارد دلار باشد. 18 نفر از افرادی که نام آنها در ادامه ذکر می‌شود، از مردمان آمریکا کرده و دو سوم بقیه با تاسیس برخی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا همچون گوگل، اوراکل، آمازون، فیسبوک، برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) خود را در لیست 30 نفر اول جای داده‌اند.

در این میان، دو نفر بیشتر از افراد دیگر موفق به افزایش ثروت خود شده‌اند که از جمله آنها می‌توان به وانگ وی (Wang Wei) که موسس و صاحب بیشترین سهام از یکی از بزرگترین شرکت‌های پستی چین محسوب می‌شود و همین‌طور جف بزوس (Jeff Bezos)، مدیر عامل شرکت آمازون که عملکرد فوق‌العاده خوبی در سال گذشته داشت، اشاره کرد.

لازم به ذکر است که در این لیست، هیچ نامی از صاحب کمپانی بلومبرگ، آقای مایکل بلومبرگ (Michael Bloomberg) که ثروت آن نزدیک به 45 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، برده نشده است.

مروری بر زندگی جف بزوس، مدیر عامل موفق آمازون

آشنایی با ثروتمندترین افراد جهان

ما هواتنگ (Ma Huateng)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 22.5 میلیارد دلار

سن: 45

کشور: چین

صنعت: تکنولوژی

منبع ثروت: خودساخته؛ هلدینگ تنسنت (Tencent Holdings)

سال گذشته دارایی خالص این کارآفرین چینی، 4.7 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

فیل نایت (Phil Knight)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 25 میلیارد دلار

سن: 75 سال

کشور: آمریکا

صنعت: خرده‌فروشی

منبع ثروت: خودساخته؛ نایکی (Nike)

سال گذشته دارایی خالص نایت تا 1 میلیارد دلار کاهش داشته است.

جورج سوروس (George Soros)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 25.2 میلیارد دلار

سن: 86

کشور: آمریکا

صنعت: صندوق‌های پوشش ریسک یا پوشش سرمایه

منبع ثروت: خودساخته؛ مدیریت سرمایه سوروس (Soros Fund Management)

ارزش دارایی سوروس طی سال گذشته، 800 میلیون دلار کاهش پیدا کرده است.

موکش آمبانی (Mukesh Ambani)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 26.3 میلیارد

سن: 59

کشور: هند

صنعت: پتروشیمی، نفت و گاز

منبع ثروت: خودساخته/ارث؛ ریلاینس (Reliance Industries)

بعد از فوت پدر او در سال 2002، موکش به عنوان رییس شرکت ریلاینس به کار خود ادامه داد و اگر پروژه‌های او برای اقتصاد دولت هند درست پیش رود، می‌توان افزایش دارایی 6.3 میلیارد دلاری طی سال گذشته را برای او در نظر گرفت.

وانگ وی (Wang Wei)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 26.5 میلیارد دلار

سن: 46

کشور: چین

صنعت: حمل و نقل

منبع ثروت: خودساخته؛ هلدینگ اس. اف. (S.F. Holding)

وانگ وی مدیر عامل شرکت پستی “S.F. Express”، یکی از موفق‌ترین افراد در سال‌های گذشته بوده که به گفته بلومبرگ، در بازار سیاه ارسال محموله‌های پستی نیز فعالیت داشته و هم‌اکنون شرکت او با ناوگانی از 15 هزار وسیله نقلیه و 36 هواپیما، مشغول خدمت‌رسانی در بیشتر از 50 کشور مختلف است.

استیو بالمر (Steve Ballmer)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 27 میلیون دلار

سن: 60

کشور: آمریکا

صنعت: تکنولوژی

منبع ثروت: خوساخته؛ مایکروسافت

دارایی خالص بالمر طی سال گذشته، 4.8 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

شلدون ادلسون (Sheldon Adelson)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 28 میلیارد دلار

سن: 83

کشور: آمریکا

صنعت: مشاور املاک (Real Estate)

منبع ثروت: خودساخته؛ لاس وگاس سندز (Las Vegas Sands)

خورخه پائولو لمان (Jorge Paulo Lemann)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 28.8 میلیارد دلار

سن: 78 سال

کشور: برزیل

صنعت: سرمایه‌گذاری‌های متنوع

منبع ثروت: خودساخته؛ 3جی کپیتال (3G Capital)

دارایی خالص این کارآفرین و بانکدار سوئیسی-برزیلی طی سال گذشته، 2.9 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

لی کا-شینگ (Li Ka-shing)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 30.6 میلیارد دلار

سن: 80

کشور: هنگ کنگ

صنعت: سرمایه‌گذاری‌های متنوع

منبع ثروت: خودساخته؛ کمپانی هولدینگ هاچیسون پورت (CK Hutchison Holdings)

دارایی خالص لی کا-شینگ طی سال گذشته حدود 4.1 میلیارد دلار افزایش داشته است.

وانگ جیانلین (Wang Jianlin)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 31.6 میلیارد

سن: 62

کشور: چین

صنعت: مشاور املاک

منبع ثروت: خودساخته؛ دالیان واندا یا واندا گروپ (Dalian Wanda Group)

هم‌اکنون جیانلین به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان با خرید شرکت تهیه فیلم مشهور “Legendary Entertainment”، به قدرتی بی‌اندازه در هالیوود دست پیدا کرده و به عنوان ثروتمندترین فرد چینی نیز شناخته می‌شود.

ژاکلین مارس (Jacqueline Mars) و جان مارس (John Mars)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 32.4 میلیارد دلار

سن: 77 (ژاکلین) و 81 (جان)

کشور: آمریکا

صنعت: آب‌نبات

منبع ثروت: ارث؛ شرکت شیرینی‌سازی مارس اینکورپوریتد (Mars, Incorporated)

دارایی مارس و ژاکلین از ثروتمندترین افراد جهان که صاحب بسیاری از کمپانی‌های مشهور آمریکایی نیز هستند، طی سال گذشته 2.6 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

آلیس والتون (Alice Walton)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 34 میلیارد دلار

سن: 67

کشور: آمریکا

صنعت: خرده‌فروشی

منبع ثروت: ارث؛ والمارت (Walmart)

دارایی خالص خانم والتون طی سال گذشته، 2.3 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

جیم والتون (Jim Walton)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 35.1 میلیارد دلار

سن: 68

کشور: آمریکا

صنعت: خرده‌فروشی

منبع ثروت: ارث؛ والمارت

راب والتون (Rob Walton)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 35.4 میلیارد دلار

سن: 72

کشور: آمریکا

صنعت: خرده‌فروشی

منبع ثروت: ارث؛ والمارت

جک ما (Jack Ma)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 35.7 میلیارد دلار

سن: 52

کشور: چین

صنعت: تکنولوژی

منبع ثروت: خودساخته؛ کمپانی علی بابا (Alibaba)

دارایی خالص این صنعت‌گر چینی طی سال گذشته ، 8.7 میلیارد افزایش داشته است.

لیلیان بتانکور، (Liliane Bettencourt)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 36.8 میلیارد

سن: 94

کشور: فرانسه

صنعت: لوازم آرایشی

منبع ثروت: ارث/خودساخته؛ لورئال (L’Oreal Group)

در ماه مارس 2013 بتانکور با دارایی خالصی بالغ بر 33.2 میلیارد دلار، به عنوان سومین زن ثروتمند جهان در فهرست بلومبرگ ذکر شد و حالا نیز رتبه 12 در لیست ثروتمندترین افراد جهان را دارد.

برنار آرنو (Bernard Arnault)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 40 میلیارد دلار

سن: 67

کشور: فرانسه

صنعت: کالاهای لوکس

منبع ثروت: ارث/خودساخته؛ ال و ام هاش (LVMH)

دارایی خالص این کارآفرین و کلکسیونر آثار هنری طی سال گذشته، 6.8 میلیارد دلار افزایش داشته است.

سرگئی برین (Sergey Brin)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 41.6 میلیارد دلار

سن: 43

کشور: آمریکا

صنعت: تکنولوژی

منبع ثروت: خودساخته؛ گوگل

بنابر آمار، دارایی خالص یکی از ثروتمندترین افراد جهان ، سرگئی برین، طی سال گذشته 4.1 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

لری پیج (Larry Page)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 42.5 میلیارد دلار

سن: 43

کشور: آمریکا

صنعت: تکنولوژی

منبع ثروت: خودساخته؛ گوگل

هم‌اکنون پیج به عنوان مدیر ارشد اجرای شرکت آلفابت (کمپانی مادر گوگل) فعالیت دارد.

اینگوار کامپراد (Ingvar Kamprad)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 43 میلیارد دلار

سن: 90

کشور: سوئد

صنعت: خرده‌فروشی

منبع ثروت: خودساخته، آیکیا (IKEA)

دارایی خالص کامپارد طی سال‌ گذشته، 2.6 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

لری الیسون (Larry Ellison)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 45.3 میلیارد دلار

سن: 72

کشور: آمریکا

صنعت: تکنولوژی

منبع ثروت: خودساخته، اوراکل (Oracle)

طی سال گذشته، دارایی خالص الیسون 5.2 میلیارد دلار افزایش داشته است.

رتبه مشترک: دیوید کوک (David Koch)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 47.9 میلیارد دلار

سن: 76

کشور: آمریکا

صنعت: سرمایه‌گذاری‌های مختلف

منبع ثروت: ارث/خودساخته؛ صنایع کوک (Koch Industries)

صنایع کوک به عنوان دومین کمپانی خصوصی بزرگ دنیا و با فروش سالانه 100 میلیارد دلار، تقریبا هر چیزی، از کود تا نوع خاصی از فنجان‌های کاغذی و بیودیزل (ننوعی سوخت غیر سمی) را تولید می‌کند. هرچند، دارایی خالص دیوید کوک به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان طی سال گذشته 1.2 میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است.

رتبه مشترک: چارلز کوک (Charles Koch)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 47.9 میلیارد دلار

سن: 81

کشور: آمریکا

صنعت: سرمایه‌گذاری‌های مختلف

منبع ثروت: ارث/خودساخته؛ صنایع کوک (Koch Industries)

کارلوس اسلیم (Carlos Slim Helú)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 50.7 میلیارد دلار

سن: 77

کشور: مکزیک

صنعت: مخابرات

منبع ثروت: خودساخته؛ گروپو کارسو (Grupo Carso)

اگرچه اسلیم به عنوان ثروتمندترین فرد مکزیکی و ششمین نفر در لیست ثروتمندترین افراد جهان شناخته شده و صاحب بیش از 200 شرکت مختلف در این کشور است، اما دارایی خالص وی طی سال گذشته، 1 میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است.

مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 58.5 میلیارد دلار

سن: 32

کشور: آمریکا

صنعت: تکنولوژی

منبع ثروت: خودساخته؛ فیسبوک

به عنوان جوان‌ترین فرد در بین 50 فرد ثروتمند جهان شناخته می‌شود، طی سال گذشته 11.1 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

آمانسیو اورتگا (Amancio Ortega)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 68.5 میلیارد دلار

سن: 80

کشور: اسپانیا

صنعت: خرده‌فروشی

منبع ثروت: خودساخته؛ ایندیتکس (Inditex)

دارایی خالص اورتگا طی سال گذشته، 800 میلیون دلار کاهش پیدا کرده است.

جف بزوس (Jeff Bezos)

ثروتمندترین افراد جهان

دارایی خالص: 73.1 میلیارد دلار

سن: 53

کشور: آمریکا

صنعت: تکنولوژی

منبع ثروت: خودساخته؛ آمازون (Amazon.com)

به‌لطف عملکرد بسیار خوب فروشگاه اینترنتی آمازون، دارایی خالص یکی از ثروتمندترین افراد جهان یعنی بزوس در سال گذشته 21.9 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. به‌علاوه او صاحب شرکت فضایی خصوصی بلو اوریجین (Blue Origin) نیز هست.

وارن بافت (Warren Buffett)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

دارایی خالص: 77.2 میلیارد دلار

سن: 86

کشور: آمریکا

صنعت: سرمایه‌گذاری‌های مختلف

منبع ثروت: خودساخته؛ شرکت هلدینگ و خوشه‌ای برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway)

دارایی خالص وارن بافت که در حال حاضر به عنوان دومین فرد ثروتمند جهان شناخته می‌شود، طی سال گذشته، 13.1 میلیارد دلار افزایش داشته است.

بیل گیتس (Bil Gates)

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017 چه کسانی هستند؟

منبع:BusinessIniser

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(4 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter