دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
جورج؛ نام جدیدترین عضو خانواده سلطنتی بریتانیا
6
تولد نوزاد پسر در خانواده سلطنتی بریتانیا

کاخ کنزینگتون اعلام کرده است که شاهزاده ویلیام و همسرش کیت، نام نوزاد خود را "جورج الکساندر لوئی" گذاشته‌اند. به این ترتیب او رسما "شاهزاده کمبریج، جورج" خوانده می‌شود.جورج؛ نام جدیدترین عضو خانواده سلطنتی بریتانیا
این نوزاد نفر سوم در صف جانشینان سلطنت بریتانیا محسوب می‌شود. او در بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۲ ژوئیه، ۳۱ تیر، در بیمارستان سنت‌مری لندن به دنیا آمد.

جورج؛ نام جدیدترین عضو خانواده سلطنتی بریتانیا


دوک و دوشس کمبریج روز سه‌شنبه ۲۳ ژوئیه همراه یکدیگر و در حالی که پسر نوزاد خود را در آغوش داشتند، به بیرون از بیمارستان سنت‌مری قدم گذاشتند و دوربین‌های پرشمار رسانه‌ها توانستند برای دقایقی از این عضو جدید خانواده سلطنتی بریتانیا تصویر بگیرند.


ملکه بریتانیا روز چهارشنبه زمانی که این عضو نوزاد خانواده سلطنتی را برای نخستین‌بار ملاقات کرد، از نام او هم مطلع شده است.
گزارش شده است اغلب کسانی که درباره نام نوه ولیعهد بریتانیا شرط‌بندی کرده بودند، نام جورج را حدس زده بودند.

جورج؛ نام جدیدترین عضو خانواده سلطنتی بریتانیا
سابقه نام
تا کنون بریتانیا شش پادشاه با نام جورج به خود دیده است که آخرین آنان، پدر ملکه حاضر بریتانیا بوده است. البته نام اول او آلبرت بود و در خانواده او را برتی صدا می‌کردند.
لوئیس که سومین نام نوزاد سلطنتی است، نام چهارم پدرش شاهزاده ویلیام هم هست و به نظر می‌رسد این نام‌گذاری، در احترام به لرد لوئیس مانتباتن، آخرین نایب‌السلطنه هندوستان پیش از اعلام استقلال این کشور در سال ۱۹۴۷ بوده باشد.
او عموی پدر شاهزاده چارلز، ولیعهد حاضر بریتانیا بود و در اوت ۱۹۷۹ توسط ارتش آزادی‌بخش ایرلند ترور شد.


نام میانی دیگر نوه ولیعهد بریتانیا، الکساندر، نام سه پادشاه اسکاتلندی در قرون وسطی بوده و همچنین به اسکندر اشاره دارد. نام میانی ملکه بریتانیا هم الکساندریا، صورت مونث این نام است.


نیکولاس ویچل، خبرنگار حوزه سلطنتی بی‌بی‌سی، می‌گوید نام الکساندر، مورد علاقه کیت، همسر شاهزاده ویلیام بوده است.
با این حال اگر این نوزاد سرانجام به سلطنت بریتانیا برسد، لزومی ندارد که شاه جورج خوانده شود. او می‌تواند هر نامی که بخواهد، انتخاب کند؛ چنان که پدر ملکه چنین کرد.


جورج در عین حال نام یکی از قدیسان مسیحی نیز هست. سنت جورج، یکی از قدیسان محبوب انگلستان است.
دوک و دوشس کمبریج روز چهارشنبه و پس از ملاقات ملکه بریتانیا، کاخ کنزینگتون را ترک کردند و به خانه والدین کیت در باکلبری رفتند. مشخص نیست آنان چه مدت در این خانه اقامت خواهند داشت.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (6 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

سیبری | ۱۰ سال پیش
آخی حداقل این نوزاد رو می دونیم که در آینده نه طعم فقر و میبینه نه بیکاری نه هیچ بدی دیگری رو.کاش سرنوشت همه اینجوری بود
0
0

hits