دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۹ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۳۱ مه ۲۰۲۰ میلادی
اولین جشنواره دوقلوها و چندقلوهای اردبیل برگزار شد
2
2,192
شنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۰۰
اولین جشنواره دوقلوها و چندقلوهای اردبیل برگزار شد-جشنواره- دوقلوها- چندقلوها- اردبیل

به گزارش خبرنگار مهر، صدیف بدری شامگاه جمعه در جشنواره دوقلوها و چندقلوهای اردبیل اضافه کرد: از تداوم برنامه های فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی این نهاد بویژه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل تا پایان سال خبر داد.

وی با بیان اینکه این برنامه ها بمناسبتهای مختلف بویژه ایام دهه فجر و نیز فرا رسیدن نوروز به اجرا در خواهد آمد، تجلیل از پیشکسوتان و نام آوران ورزش حرفه ای را از جمله مهمترین این برنامه ها برشمرد و یادآور شد: در این جشنواره قهرمانان ورزشهای رزمی از جمله کاراته، ووشو و تکواندو استان مورد تجلیل قرار می گیرند.

شهردار اردبیل این برنامه را با هدف توسعه ورزش و بالطبع نشاط اجتماعی در جامعه برشمرد و تصریح کرد: جشنواره آدم برفی، جشن محله ای دهه فجر، دعوت از خوانندگان مطرح کشوری و... از دیگر برنامه های شهرداری اردبیل در حوزه فرهنگی و ورزشی است.

وی توسعه نشاط اجتماعی و ارتقا مشارکتهای مردمی در برنامه های عمومی و نیز افزایش فرهنگ شهروندی و شهرنشینی را از اهداف این نهاد در برگزاری جشنواره های متعدد دانست و بیان داشت: امروز شهرداری اردبیل در کنار مباحث عمرانی، آبادانی و توسعه شهری اقدامات گسترده ای را در حوزه فرهنگی ورزشی به اجرا گذاشته است.

بدری در بیان فعالیتهای شهرداری اردبیل در زمینه عمرانی ادامه داد: بهسازی معابر و مسیرگشایی و ایجاد خیابان به عنوان توسعه زیربنایی، توسعه فضای سبز در بیش از ۴۰ هکتار، ۲۲۰ هزار تن آسفالت ریزی با ارزش ریالی ۴۵۰ میلیارد و... از جمله فعالیتهای شهرداری از ابتدای سال است.

جشنواره دوقلوهای اردبیل.JPG

وی یادآور شد: علاوه بر در زیباسازی شهری نیز که ارتباط مستقیم با نشاط اجتماعی دارد، شهرداری موفق بوده و امسال ضمن کاشی کاری پایه های تمام پلهای روگذر اردبیل در زمینه نورپردازی رودخانه بالخلو و معابر و نیز در توسعه خدمات الکترونیکی، کارهای تحقیقاتی و پژوهشی و توسعه مراکز علمی اقدامات قابل توجهی داشته است.

شهردار اردبیل با اشاره به تاثیر حوزه فرهنگی و ورزشی در ایجاد شور و نشاط اجتماعی افزود: شورا و مجموعه شهرداری اردبیل به این مهم واقف بوده و توجه ویژه ای دارد.

وی در این راستا اجرای جشنواره های عمومی را خاطر نشان کرد و ادامه داد: برای اجرای هرکدام از این جشنواره زحمات بسیار زیادی از سوی سازمان فرهنگی و ورزشی و کارکنان آن متحمل شده چنانچه در طی یک ماه اطلاعات کامل ۵۰۰ دوقلو و چندقلوی اردبیل از سوی این سازمان جمع آوری و تحلیل و در نهایت با شایستگی برگزار شد.

بدری این جشنواره به لحاظ جمع آوری آمار و نیز ارتقا شور و نشاط اجتماعی بسیار تاثیرگذار خواند و تاکید کرد که شهرداری اردبیل امروز در عرصه توسعه فرهنگ اجتماعی و شهرنشینی پیشقدم بوده و تاکنون نتایج خوبی کسب کرده است.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل نیز در این مراسم تاکید کرد که جشنواره دوقلوها و چندقلوهای اردبیل در قالب بسته زمستانی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل اجرا شد.

بابک پورپناهی با بیان اینکه در قالب این طرح افزایش شور و نشاط اجتماعی توام با ارتقا فرهنگ شهروندی و شهرنشینی مد نظر است، یادآور شد: این بسته زمستانی تا پایان سال جاری برگزاری برنامه های مفرح متعددی را در سطح شهر در نظر دارد.

اولین جشنواره دوقلوها و چندقلوهای اردبیل برگزار شد

وی بخش های بعدی این بسته را برگزاری جشنواره‌ آدم برفی در محوطه دریاچه شورابیل و نقاط دیگر شهر همزمن با بارش برف عنوان کرد.

جشنواره دوقلوهای اردبیل1.JPG

به گفته مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل چهار جشن ویژه محلات چهار گانه در دهه فجر برگزار می شود و در عین حال در همین ایام نمایشگاه اسناد و عکس انقلاب در نگارخانه ختایی برپا خواهد شد.

وی افزود: برگزاری همایش های پیاده روی در دهه فجر و برگزاری مراسم روز پرستار با دعوت و تجلیل از پرستاران نمونه بخش های دیگر این بسته نشاط آفرینی است.

پورپناهی شاداب سازی فضای شهری را از اهداف این برنامه ها دانست و گفت: تلاش شده است برنامه های مفرح متناسب با اقتضائات گروه های سنی مختلف تدارک دیده شود.

وی همچنین با اشاره به برگزار جشنواره دوقلوهای اردبیلی متذکر شد: بیش از ۵۰۰ دوقلو در این جشنواره حضور دارند که از بین دوقلوهای ثبت نام کننده برای این جشنواره هشت سه قلو و یک چهار قلو است.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل با اشاره به اهدا جوایز جوایز به تمام دوقلوهای شرکت کننده از معرفی ۲۴ نفر به عنوان منتخب جشنواره دوقلوهای اردبیل در رشته های و موضوعات مختلف خبر داد و افزود: بزرگترین، کوچکترین، ازدواج دوقلویی، دوقلوهای شاخص قرآنی، دوقلوهای منتخب رشته های هنری از جمله موسیقی، بازیگری، تئاتر و... از جمله بخش های برگزیده دوقلویی در این جشنواره است.

وی معرفی دوقلوهای شبیه به لحاظ کاری، تحصیلی، سکونت، دوقلوهای ورزشی و... را از دیگر آیتم های جشنواره برشمرد و ادامه داد: ۱۴ دوقلو نیز به قید قرعه و براساس شماره هایی که تخصیص یافته مورد تجلیل قرار گرفتند.دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits