دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۲۹ صفر ۱۴۴۴ قمری و ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
حمله موشکی برج خلیفه دبی امروز 13 بهمن !
2
حمله موشکی به برج خلیفه دبی امروز توسط حوثی های یمن 13 بهمن 1400 .

در روزهای اخیر حوثیهای یمن حمله موشکی به چند فرودگاه ابوظبی و دبی انجام دادند که این حمله موشکی در واکنش به اتحاد امارات و عربستان در حمله به یمن می باشد.

خبرگزاری رویترز نیز امروز اعلام کرد که صدای انفجار مهیب در چند نقطه است شهر ابوظبی به گوش رسیده است .

حمله موشکی برج خلیفه دبی امروز 13 بهمن !

دقایقی بعد از انتشار این خبر، وزارت دفاع امارات ضمن تایید این حمله ادعا کرد حمله بامداد امروز نیروهای مسلح یمن هیچ خسارتی به همراه نداشته است.

وزارت دفاع امارات همچنین مدعی شد موشک شلیک شده توسط انصارالله را رهگیری و منهدم کرده و بقایای این موشک نیز در منطقه‌ای غیرمسکونی در اطراف ابوظبی سقوط کرده است.


شبکه المیادین نیز پرواز هواپیماها و پروازهای جنگی در آسمان ابوظبی و دبی را نشان داده است.

حمله نظامی یمن به امارات باعث شده که امنیت این کشور به خطر بیفتد و بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها در این کشور متوقف شود.

اولین بار است که در شهرهای مختلف امارات هدف حمله موشکی مستقیم قرار می گیرد انصارالله مدعی بوده که همه موشکهای که شلیک شده به اهداف خود برخورد کرده است.

این حمله موشکی که سومین مورد طی هفته‌های اخیر محسوب می‌شود همزمان با سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل به امارات عربی متحده روی داد. خبرگزاری دولتی امارات گزارش داد که حمله موشکی روز دوشنبه تلفاتی در بر نداشت و قطعات موشک منهدم شده در منطقه‌ای غیرمسکونی سقوط کرد.

حمله موشکی برج خلیفه دبی امروز 13 بهمن !

همچنین منابع خبری یمن گزارش دادند که صدای چندین انفجار در ابوظبی شنیده شده و پروازها در فرودگاه این شهر مختل شده است.

شرکت هواپیمایی امارات هم برخلاف اطلاعات سایت‌های راداری پروازها، مدعی شده است که پروازها به فرودگاه‌های این کشور ادامه دارد و این حمله تأثیری بر روند پروازها نداشته است.

همزمانی عملیات تلافی‌جویانه با سفر رئیس اسرائیل به امارات

از نکات مهم عملیات ارتش یمن علیه امارات همزمانی این حمله با سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم اسرائیل به امارات است. او دیروز بعد از ظهر وارد امارات شد و با محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات دیدار و گفت‌وگو کرد.

حمله موشکی برج خلیفه دبی امروز 13 بهمن !

یک رسانه اسرائیلی هدف اصلی سفر رئیس این رژیم به امارات متحده عربی را افشا کرد.

«اینتلی تایمز» وبلاگ امنیتی که خود را نزدیک به سرویس‌های اطلاعاتی در تل آویو معرفی می‌کند، فاش کرد هدف اصلی از سفر هرتزوگ به امارات متحده جلوگیری از تهاجم انصارالله به اسرائیل است.

به گفته این رسانه عبری زبان، دیشب دو طرف اسرائیلی و اماراتی در مورد راهکاراهایی که بتواند مانع از اقدام احتمالی انصار الله در هدف قرار دادن اسرائیل شوند، به توافق رسیدند.

براساس خبر افشا شده توسط اینتلی تایمز، هرتزوگ در سفر خود به امارات متحده عربی با آنها در مورد راهکارهایی جلوگیری از حملات موشکی احتمالی به منافع اسرائیل به بحث و گفتگو پرداختند.

این رسانه توضیح بیشتری در رابطه نوع این همکاری و نحوه آن ارائه نکرد.

درباره حمله موشکی برج خلیفه دبی که امروز 13 بهمن رخ داده اطلاعات کافی در دسترس نیست و تا بحال هیچ منبع موثقی این خبر را تایید و یا تکذیب نکرده است .


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است