دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
ماجرای فوت دانش آموز خوزستانی بر اثر کرونا چه بود ؟
0
یکشنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۲۸
دانش آموز پسر 8 ساله کرونا مثبت شد و در بیمارستان اهواز فوت شد

یک دانش‌آموز پسر هشت ساله مقطع دوم ابتدایی که بر اساس اعلام مسئولان از بدو تولد مشکل بیماری قلبی داشته، به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان گلستان اهواز فوت کرده است.

انتشار خبر فوت این دانش‌آموز در فضای مجازی باعث نگرانی والدین دانش‌آموزان در شهرستان گتوند شد. مدیر آموزش و پرورش و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند درخصوص دانش‌آموز فوت شده در ترکالکی توضیح دادند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گتوند شنبه شب ۲۲ شهریور با تایید فوت این دانش‌آموز گفت: این دانش‌آموز در مدرسه فوت نکرده و در روزهای شنبه و دوشنبه هفته گذشته که در مدرسه حضور داشت، وضعیت سلامتی خوبی داشته است.

این دانش‌آموز بیماری قلبی داشت و روز سه‌شنبه هفته گذشته حال عمومی او در خانه نامساعد شد.

حسین اسدی‌پور ادامه داد: با توجه به دستورالعمل ابلاغی برای پیشگیری از شیوع کرونا در مدارس شهرستان گتوند فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در مدارس این منطقه رعایت می‌شود و کلاس درسی که این دانش‌آموز حضور داشته با حدود چهار دانش‌آموز تشکیل شده است.

هومن کلانتری، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند نیز گفت: این کودک هشت ساله از بدو تولد بیماری قلبی داشته و صبح سه‌شنبه پس از بدحال شدن در خانه در شهر ترکالکی به بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان گتوند اعزام شد.

این کودک پس از احیا در بیمارستان گتوند، برای ادامه درمان به بیمارستان بزرگ دزفول اعزام شد و پس از اقدامات درمانی به اهواز منتقل و در آنجا فوت کرد. جواب تست کرونای این کودک مثبت شده است.

پیکر این کودک دانش‌آموز هشت ساله از شهر ترکالکی گتوند روز گذشته به خاک سپرده شد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان روز شنبه در نشست ستاد مدیریت ویروس کرونا در استانداری گفت: روند شیوع ویروس کرونا و تعداد بیماران بستری و سرپایی در خوزستان رو به افزایش است که دلیل این اتفاق نیز نبود مراقبت است.

تاکنون ۷.۵ درصد بیماران بستری عامل مسافرت و ۲۰ درصد عامل حضور در تجمع‌ها را دلیل بیماری خود بیان کرده‌اند که این امر زنگ خطری برای ما است و ضرورت دارد وضعیت را کنترل و استفاده از وسایل خود مراقبتی را افزایش دهیم.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۲ شهریور ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۱۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و یکهزار و ۱۳۸ نفر بستری شدند.

با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۹۹ هزار و ۹۴۰ نفر رسید.

شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان دارای ۲ بخش مرکزی و عقیلی و پنج شهر گتوند، صالح شهر، ترکالکی، جنت مکان، سماله و ۴۵ روستاست.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • hamshahrionline.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter