دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۹ برابر با ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱ قمری و ۰۹ ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی
آتش سوزی کوه کُر جهرم مهار شد ؟
0
یکشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰
آتش سوزی در جهرم و آتش سوزی کوه کر جهرم و علت آتش سوزی منطقه چاه نفت جهرم را در دلگرم بخوانید

آتش سوزی منطقه چاه نفت جهرم

آتش سوزی «کوه کر» جهرم معروف به چاه نفت در شهرستان جهرم خاموش شد و متولیان امر نیز اعلام کرده اندتاکنون 112 حریق در مراتع استان دچار حریق شده است.

علت آتش سوزی کوه کر

مدیر کل منابع طبیعی فارس : به علت بارندگی‌هایی که در سال زراعی جاری داشته‌ایم پوشش مراتع متراکم‌تر نسبت به سال قبل است که این پوشش متراکم خود عاملی برای ایجاد آتش سوزی در مراتع می‌باشد.

شهرام منتصری در خصوص میزان آتش سوزی در استان تصریح کرد: بیش از ۱۱۲ مورد آتش سوزی در مراتع استان فارس رخ داده این در حالی است که دو مورد آتش سوزی جدید نیز در استان گزارش شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری فارس اضافه کرد: با توجه به شرایط استان در خصوص بارندگی و پوشش متراکم منابع طبیعی آمادگی‌های لازم در راستای پیشگیری از گسترش آتش سوزی و کنترل آتش در مراتع استان در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص ارزیابی آتش سوزی در استان یادآور شد: میزان آتش سوزی و همچنین خسارت‌های وارده به منابع طبیعی استان نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چشمگیری داشته است و این نشان از تلاش بیشتر مأموران حفاظت از منابع طبیعی در راستای کاهش آسیب به اراضی استان است.

آتش سوزی جهرم

آتش سوزی در جهرم مهار شد

منتصری افزود: غالب آتش سوزی‌ها در استان فارس در عرصه‌های مرتعی یک ساله بوده و عرصه‌های جنگلی استان کمتر مورد خسارت واقع شده‌اند.

وی در خصوص آتش سوزی در مراتع جهرم نیز یاد آور شد: آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی جهرم در ساعات پایانی روز شنبه هفدهم خرداد ماه انجام شود و در کمتر از ۱۲ ساعت نسبت به کنترل پایش و مهار آتش سوزی در منطقه اقدامات لازم صورت گرفت.

او با اشاره به اینکه بیش از ١٠ میلیون هکتار عرصه منابع طبیعی در استان فارس وجود اظهار کرد: بر اساس قانون آتش زدن کاه و کلش جرم شناخته شده و مقامات قضائی نسبت به برخورد با مجرمان اقدامات لازم را انجام می‌دهند این در حالی است که مردم باید توجه ویژه ای به عرصه‌های منابع طبیعی داشته باشند.

فرماندار جهرم: نیروها همچنان در منطقه هستند

در این رابطه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز گفت: آتش سوزی در ارتفاعات کوه کُر معروف به چاه نفت در جهرم که از دیشب آغاز شده بود دقایقی پیش به طور کامل مهار شد.

مهدی شفیعیان در گفت‌وگو با با خبرنگار مهر در جهرم، اظهار داشت: آتش سوزی کوه کُر معروف به منطقه چاه نفت واقع در شهرستان جهرم که از شب گذشته آغاز شده بود دقایقی قبل به طور کامل مهار شد.

وی افزود: با کمک نیروهای مردمی و امدادی در منطقه موفق شدیم آتش سوزی را مهار کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم با بیان اینکه نیروهای مردمی و کارمندان منابع طبیعی اکنون در محل حاضر هستند، بیان داشت: تمام نیروها در منطقه حضور دارند و در حال پایش هستند که اگر مجدداً آتش سوزی آغاز شد بتوانند همان ابتدا آن را مهار کنند.

خسارت آتش سوزی منطقه چاه نفت جهرم

شفیعیان در پایان گفت: هنوز اطلاعات دقیقی از میزان و وسعت خسارت آتش سوزی منطقه چاه نفت جهرم در دسترس نیست و منابع طبیعی استان اطلاعات کلی و نهایی آن را اعلام می‌کند.


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
تبلیغات مشاغل
Ad · www.newslaw.net

اخبار حقوقی

Ad · www.samamoshaver.ir

ثبت شرکت در اصفهان

Ad · www.soorban.com

سالن عقد

Ad · www.delgarm.com

قیمت روز کولر گازی

Ad · www.delgarm.com

تعبیر خواب

Ad · www.sokhansarayan.com

آموزشگاه زبان اصفهان

Ad · www.delgarm.com

تست عشق

hits
statcounter