دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۲ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۲۵ مه ۲۰۲۰ میلادی
گور دسته جمعی جوجه های یک روزه
3
3,507
شنبه, ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ۱۷:۳۰
کشتن جوجه های یک روزه ماجرای زنده به گور کردن و کشتن جوجه های یک روزه چیست ؟ ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که در آن تعداد بسیار زیادی از جوجه های یک روزه در یک گور دسته جمعی ریخته می شود

کشتن جوجه های یک روزه

ماجرای زنده به گور کردن و کشتن جوجه های یک روزه چیست ؟

ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که در آن تعداد بسیار زیادی از جوجه های یک روزه در یک گور دسته جمعی ریخته می شود


حوادث دلگرم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : یک‌منبع آگاه گفت: با معدوم سازی جوجه ها طی روزهای آینده تولیدکنندگان جوجه یکروزه حدود ۴۰ میلیارد تومان متضرر می‌شوند.

این منبع آگاه نسبت به معدوم سازی جوجه‌های یکروزه هشدار داد و گفت: در حال حاضر معدوم سازی جوجه‌های یکروزه به سبب نبود تقاضا برای خرید، کمبود و گرانی نهاده در حال وقوع است.

وی افزود: اگرچه هم اکنون آمار دقیقی از میزان معدوم سازی و زنده به گور کردن جوجه‌ها در دسترس نیست، اما طی روز‌های آتی می‌توان آمار دقیق را اعلام کرد.

این منبع آگاه ادامه داد: طی امروز و فردا حدود ۱۰ میلیون قطعه جوجه معدوم سازی می‌شود که با این وجود تولیدکنندگان رقمی بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان متضرر خواهند شد.

وی در پایان تصریح کرد: با وجود هشدار‌های مکرر طی ۲ هفته اخیر پیرامون وضعیت این صنعت تمهیداتی صورت نگرفت و در نهایت کار را به جایی رساند که تولیدکنندگان‌مرغ مادر اقدام به معدوم سازی جوجه‌های تولیدی خود کردند.دبیر انجمن جوجه یک‌روزه با ارسال نامه‌ای به اعضای خود مصوبه ستاد تنظیم بازار برای جوجه‌ریزی ۱۱۵میلیون قطعه را اضافه دانست و خواهان عدم‌جوجه‌ریزی در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده شد.

به گزارش تسنیم، محمدرضا صدیق‌پور دبیر انجمن صنفی جوجه یک‌روزه با ارسال نامه‌ای به اعضای خود نوشت: احتراماً امیدوارم روز خوب و توأم با سلامتی را آغاز کنید. با تشکر از حرکت خودجوش به‌وجودآمده و نظر موافق اکثریت هیئت مدیره محترم مبنی بر کاهش تولید و مصوبه ستاد تنظیم بازار با تولید 115 میلیون و پیش‌بینی اضافه بودن حداقل 15 میلیون تولید جوجه فروردین در خصوص کاهش و کنترل تولید

ضروری به‌نظر می‌رسد روز شنبه و یکشنبه تولید جوجه به هیچ عنوان نباید صورت گیرد و این امر با اجماع و همکاری همه‌جانبه تمام اعضا اعم از بزرگان صنعت زنجیره‌ها و در نهایت ازخودگذشتگی واحدهای تک‌سنی انجام می‌شود.

از طرفی با مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار در خصوص 115 میلیون تولید اضافه در فروردین اضافه بوده و می‌بایست حذف شود لذا کار ما کاملاً الزام‌آور می‌باشد.

لذا برای برون‌رفت از شرایط فعلی که بیشتر مرگ تدریجی صنعت به‌خصوص بخش تولید جوجه یک‌روزه می‌باشد فقط با همکاری صددرصدی تمام اعضا امکان‌پذیر است و هر واحد باید نقش ناظر برای انجام صحیح این حرکت را به‌عهده گیرد و گرنه راه گریز از این حرکت فراوان است ولی با اعتقاد به برون‌رفت از این شرایط همه اعضا باید به‌دقت شرایط را رصد و پایش نموده

و در کنار شما انجمن هم با توجه به مصوبه هیئت مدیره با کمک ابزارهای کنترلی از جمله سامانه‌های هوشمند برای صحت این حرکت دارد که در صورت لزوم لیست واحدهایی که همکاری نموده‌اند را در گروه می‌تواند اعلام کند و با توجه به مصوبه هیئت مدیره و نظر اکثر اعضا این امر لازم الاجرا و در صورت عدم اجرا جرایم خاص خود را دارد.

از طرفی از اعضای محترم درخواست می‌گردد جهت ثبت برنامه تولید اردیبهشت مبنی بر کاهش تولید نسبت به اجرای صددرصدی تحویل سهمیه تخم‌مرغ به سردخانه تعجیل نموده و دوستانی که تاکنون موفق به ارسال تخم‌مرغ نشده‌اند جهت همکاری و برون‌رفت از شرایط فعلی اهتمام ورزیده تا موجبات ضرر و زیان خود و بقیه همکاران را فراهم ننمایند.

با امید همکاری صددرصدی اعضا

گور دسته جمعی جوجه های یک روزه

زنده به گور کردن جوجه‌ها برای گرفتن پول از بیمه؟!

اظهارات یکی از مطلعین چرایی زنده به گور کردن جوجه‌ها :

بنده توفیقی حاصل شد تا مدتی با یکی از دوستان مرغدار بصورت مشارکتی در پرورش مرغ گوشتی مشغول شوم با توجه به هر۴۵ روز نیاز به جوجه یک روزه همیشه هنگام خرید جوجه مشکل داشتیم چون که مراکز فروش جوجه همیشه تولیدات را بیمه میکردند بعلت اینکه قیمت جوجه پایین نیاید لازم به توضیح در زمانی جوجه یک روزه حدود ۴۰۰ تومان شد ما به همراه چند تن راضی به پرداخت ۷۰۰ تومان شدیم و ما قسمتی از تولید آن روز را می‌خواستیم ندادند و در مقابل نگاه دکتر دامپزشکی جوجه ها را معدوم کردند!

بعد متوجه شدم راضی به قیمت پایین دادند نیستن چه برسد که رایگان بدهند چون خیلی بیشتر از پول قیمت روز بازار را از بیمه میگیرند! و هم باعث کمبود جوجه جهت کمبود عرضه میشوند!

پس با یک تیر دو نشان میزنند هم پول جوجه را می‌گیرند و هم باعث بالا ماندن قیمت جوجه می‌شوند.

مجازات عامل زنده به گور کردن جوجه ها

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، گفت: این اقدام غیر انسانی و غیر علمی است و ما به تمام واحدهای تولیدکننده جوجه در تهران اخطار داده‌ایم که اگر اقدام به چنین کاری کنند با آن‌ها به شدت برخورد خواهد شد.

سعید محمودی با اشاره به اینکه روز گذشته تیم‌های محیط زیست در سراسر استان تهران موضوع معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه را بررسی کردند، اظهار کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که این اتفاق در استان تهران رخ نداده است،

اما به هرحال ممکن است که واحدهای مختلف تولید جوجه برنامه مشابهی را برای معدوم‌سازی داشته باشند. از این‌رو روز گذشته به جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان تهران نامه‌ای فرستادیم و خواستار جلوگیری و برخورد با اینگونه اقدامات شدیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه نامه‌ای برای دادستانی استان تهران و استانداری تنظیم شده است که بتوانیم با ابزار قانونی جلوی این اتفاق را بگیریم، تاکید کرد: معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه اقدامی غیر انسانی، غیر علمی و مصداق حیوان آزاری است. این جوجه‌ها صاحب روح و جان هستند و زنده به گور کردن آن‌ها هر وجدانی را به درد می‌آورد.

محمودی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که چنین اتفاقی در استان تهران رخ ندهد، گفت: در استان تهران ۹ واحد تولید جوجه داریم که امروز به همه آن‌ها اخطار دادیم که اگر اقدام به روش‌های مشابه برای معدوم‌سازی جوجه‌ها کنند شدیدترین برخوردها را با آن‌ها خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه از سوی دیگر ممکن است که این جوجه‌ها آلوده باشند و دفن آن‌ها به صورت زنده و در نقطه‌ای نامشخص می‌تواند مخاطراتی جدی در پی داشته باشد، اظهار کرد: حتی بر فرض اینکه این جوجه‌ها به هر دلیلی تلف شده بودند و پسماند محسوب می‌شدند،

باید برای دفع آن‌ها اصول بهداشتی را رعایت می‌کردند و پیش از دفع از نهادهای ذی‌ربط از جمله محیط زیست مجوز می‌گرفتند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه از هر جنبه‌ای زنده به گور کردن جوجه‌ها انسانی و علمی نیست، تصریح کرد: سایر واحدهای تولید جوجه بدانند که اگر اقدام به چنین کاری کنند قطعا محیط زیست بر اساس قانون با آن‌ها برخوردی جدی خواهد داشت.

محمدرضا صدیق پور - دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه - درباره معدوم سازی جوجه‌ها توضیح داده است که در ماه‌های اخیر تولید کنندگان گوشت مرغ شامل پرورش دهندگان مرغ مادر گوشتی و مرغ گوشتی با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده‌اند که عمده‌ترین این مشکلات، کاهش قیمت مرغ زنده و جوجه یک روزه است

و این وضعیت ضرر و زیان سنگینی را به تولید کنندگان جوجه یک روزه و گوشت مرغ کشور وارد کرده است.


۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
مصطفی | ۱ ماه پیش
عجب ها چه گناهی دارن این حیوانات که در دنیا ما چشم باز میکنن دنیا پر از خشم بدون محبت بدون حتی کمی از انسانیت
0
0
شادی | ۱ ماه پیش
سلام
واقعا این حیوان های انسان نما که این کار داعش گونه و وحشیانه رو با این جوجه ها انجام دادن باید مجازات بشن
ای کاش کمی وجدان داشتیم چرا. از ابتدا تخم رو درون دستگاه میزان که بعد پشیمون بشن و این کار احمقانه رو انجام بدن؟
دین ندارید لااقل آزاده باشید
0
0
hits