دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
حریق به عرصه های جنگلی گیلان 114 هکتار خسارت زد
0
شنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۴۴
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان از خسارت دیدن ۱۱۴ هکتار از عرصه های جنگلی استان به دنبال وزش باد گرم خبر داد و گفت: ۱۳ شهرستان درگیر هستند.

خسارت ۱۱۴ هکتاری حریق به عرصه های جنگلی گیلان

سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه افزایش دما و وزش باد گرم از روز سه شنبه هفته گذشته در استان گیلان آغاز شده است، اظهار کرد: وزش باد گرم همچنان در دامنه ها و ارتفاعات استان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه وزش باد گرم و افزایش دمای هوا شرایط را برای وقوع آتش سوزی در جنگل های گیلان فراهم کرد، افزود: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ فقره حریق در سطح عرصه های منابع طبیعی استان اتفاق افتاده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان شهرستان های رشت، انزلی، لاهیجان، لنگرود، سیاهکل، فومن، صومعه سرا، آستارا، رضوانشهر، تالش، شفت، ماسال و رودبار را از جمله شهرستان های درگیر حریق دانست و اضافه کرد: خوشبختانه جنگل های رودسر، املش و آستانه اشرفیه دچار حریق نشدند.

قربانی ارد با بیان اینکه آتش سوزی در کلیه عرصه ها کاملا مهار شده است، یادآور شد: تنها یک فقره در رودبار و یک فقره در سیاهکل همچنان می سوزد و نیروهای یگان حفاظت در حال اطفای حریق هستند.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ نیروی یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان و همه پرسنل ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان های درگیر در حال آماده باش کامل هستند، خاطرنشان کرد: با کمک نیروهای مردمی بیشتر این عرصه ها اطفا شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان از خسارت ۱۱۴ هکتار از عرصه های جنگلی استان تاکنون خبر داد و اظهار کرد: عمده ترین دلیل آتش سوزی در عرصه های جنگلی عامل انسانی است که از روی سهل انگاری اتفاق می افتد. همچنین در شرایط افزایش دما و وزش باد گرم گاهی یک تکه شیشه و فلز عامل ایجاد حریق است.

وی از کاهش آتش سوزی های امسال هم در تعداد و هم در وسعت نسبت به سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر نیروهای یگان حفاظت با استفاده از پنج تانکر اطفا اقدام به جلوگیری از گسترش آتش سوزی در سطح عرصه ها می کنند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • isna.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter