علت فوت دو دانشجوی دانشگاه اهواز چه بود ؟

علت فوت دو دانشجوی دانشگاه اهواز چه بود
۱,۵۰۱
۰
۰
دوشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۵۳
جسد 2 تن از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز طی دیروز و صبح امروز در این دانشگاه پیدا شد . ماجرا چیست ؟
علت فوت دو دانشجوی دانشگاه اهواز چه بود

علت فوت دو دانشجوی اهوازی چه بود ؟

جسد دو دانشجو در دانشگاه جندی شاپور

دلگرم: در پی کشف جسد 2 تن از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز طی دیروز و صبح امروز، روابط عمومی وزارت بهداشت نسبت به این حادثه واکنش نشان داد. این حادثه در حالی رخ داده که جسد 2 دانشجوی دیگر در تاریخ هشتم و دوازدهم ماه جاری کشف شده بود.

کیانوش جهانپور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت درباره مرگ این دانشجوها، با بیان اینکه کلیات این موضوع به وزارت بهداشت گزارش شده و جزییاتش در دست بررسی است، به خبرآنلاین گفت: «اطلاع دقیقی درباره این موضوع هنوز در دست نداریم. وزارت بهداشت قطعا پیگیر این موضوع است. چون از ماه‌ها پیش وزیر بهداشت درباره بهداشت روان دانشجویان و جوانان هشدار داده بودند و در این زمینه تاکید ویژه‌ای دارند. درباره این خبر مرگ دو دانشجوی دانشگاه جندی شاپور هم وزیر بهداشت دستور شفاهی برای پیگیری این موضوع داده‌اند. ما درحال بررسی این موضوع هستیم که آیا علت مرگ و خودکشی این دانشجویان علت‌های زمینه‌ای بوده است یا خیر.» او ادامه می‌دهد: «علیرغم اینکه شاید بررسی این موضوع ماموریت وزارت بهداشت نباشد اما ما درحال پیگیری این موضوع هستیم. اما از جهت اینکه این دانشجویان، دانشجوی دانشگاه تابع وزارتخانه بهداشت بوده‌اند و هم از جهت تاثیر این موضوع بر نظام سلامت کشور، این موضوع را حتما بررسی خواهیم کرد.»

جهانپور با بیان اینکه این دو دانشجوی فوت شده در دانشگاه جندی شاپور، یکی دانشجوی پزشکی و دیگر دانشجوی داروسازی بوده، می‌گوید: «سوابق پزشکی و وضعیت روحی و روانی و خانوادگی این دانشجویان باید بررسی شود و بعد جزییاتی درباره مرگ این دانشجویان داده شود. اما تا آخر هفته، اگر اطلاعات محرمانه‌ای درباره این دانشجویان نباشد، قطعا این موضوع تا آخر هفته اطلاع رسانی و وجه عمومی آن به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.»
درحالی به گفته مدیر روابط عمومی وزارت علوم، جزییات این موضوع تا آخر هفته اطلاع رسانی خواهد شد که خبرآنلاین بارها با روابط عمومی دانشگاه جندی شاپور تماس گرفت اما پاسخی دریافت نکرد.

توضیحات رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز درباره فوت اخیر 2 دانشجو
به گزارش ایرنا؛ دکتر فرهاد ابول نژادیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: روز گذشته یک دانشجوی پسر رشته داروسازی در کلاس درس بدون علائم تنفسی و قلبی پیدا شده و به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شده و عملیات CPR (احیای قلبی، ریوی) انجام گرفت اما نتیجه‌ای نداشت و دانشجو فوت شده بود. وی افزود: همچنین یک دانشجوی دختر رشته پزشکی نیز فوت شده که خانواده وی درهنگام بیدار کردن وی از خواب متوجه مرگ فرزندشان می‌شوند.
ابول نژادیان بیان کرد: علت فوت این دانشجویان در دست بررسی است و کمیته بحران با حضور جمعی از پزشکان در دانشگاه تشکیل شده و موضوع در حال بررسی و پیگیری است. دو هفته پیش نیز ۲ دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز اقدام به خودکشی کردند که مسئولان دانشگاه توضیحاتی در خصوص این خودکشی ها ارائه دادند. همچنین یک تیم روانکاو نیز از سوی وزارت علوم بلا فاصله به خوابگاه‌های دانشگاه شهید چمران اعزام شدند تا موضوع را بررسی نمایند.

ماجرای کشف 2 جسد دانشجو در اوایل آذر ماه

خودکشی در دانشگاه اهواز

اوایل آذرماه بود که خبری مبنی بر پیدا شدن جسد دو دانشجو در دانشگاه شهید چمران اهواز در شبکه‌ های مجازی منتشر شد. دو دانشجویی که جسد یکی از آن‌ها در خوابگاه و دیگری در خیابان اهواز پیدا شد.

حالا به فاصله چند روز از انتشار این خبر، امروز وبسایت خبری «عصر جنوب» مدعی شد که دو دانشجوی دیگر هم جان خود را از دست داده‌اند اما این بار دو دانشجوی دانشگاه جندی شاپور اهواز.

گرچه در ابتدا خبر آمد که دو دانشجوی دیگر دانشگاه شهید چمران اهواز خودکشی کرده‌اند اما روابط عمومی این دانشگاه این خبر را تکذیب کرد و معلوم شد که دو دانشجوی فوت دانشجوی دانشگاه جندی شاپور اهواز بوده‌اند. آنطور که از اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی برمی‌آید، شب گذشته یکی از دانشجویان دختر دانشگاه جندی شاپور اهواز که ورودی سال ۹۱ بوده‌ جان خود را از دست می‌دهد و صبح امروز، جسد بی جان م. سیاحی دیگر دانشجوی این دانشگاه (ورودی سال ۹۵ رشته داروسازی) در یکی از کلاسهای درس پیدا شده است. انتشار این خبرها به فاصله چند روز باعث نگرانی خانواده های دانشجویان این شهر شده است.

توضیح رئیس دانشگاه اهواز

به گزارش خبرآنلاین، اتفاق مشابه در دانشگاه جندی شاپور اهواز درحالی تکرار شده که چند روز پیش در پی درگذشت دو تن از دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، روابط عمومی این دانشگاه با صدور اطلاعیه ای، به تشریح جزییات موضوع پرداخت.

در این اطلاعیه آمده بود: «در روزهای گذشته دو تن از دانشجویان این دانشگاه در دو حادثه‌ی تلخ جان خود را از دست دادند که این دو ماجرای ناگوار موجب اندوه جامعه دانشگاهی شده است. ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم این دو دانشجوی عزیز، دوستان و همکلاسی های آن‌ها، جهت استحضار جامعه دانشگاهی استان و دانشجویان عزیز، جزییات این دو اتفاق ناگوار به شرح زیر تشریح می گردد.

در روز هشتم آذرماه، یکی از دانشجویان ساکن خوابگاه پسران (خوابگاه شهید علم الهدی)، دانشجوی رشته کامپیوتر از خوابگاه خارج می شود و در روز بعد، پیکر بی جان این دانشجو، در خیابان اول منطقه بوستان اهواز پیدا می شود و تا این لحظه علت مرگ وی مشخص نشده است و در نتیجه تا مشخص شدن علت دقیق حادثه، نمی توان اظهار نظر دقیقی در مورد علت مرگ وی ارائه کرد.
در حادثه دوم نیز متاسفانه یکی از دانشجویان پسر ساکن خوابگاه شهید علم الهدی، اهل شهرستان باغملک و دانشجوی رشته زیست شناسی، ساعت ۴ بامداد روز ۱۲ آذرماه، در حالی که خود را از درختان پشت خوابگاه حلق آویز کرده بود، ساکنان خوابگاه متوجه موضوع شدند و وی را به سرعت به مراکز درمانی رساندند، ولی متاسفانه وی درگذشت. مراسم تشیع پیکر این دانشجوی عزیز نیز فردا در زادگاهش برگزار می شود و مسئولان دانشگاه نیز برای همدردی با خانواده وی در این مراسم حضور خواهند داشت.»


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم