مسمومیت غذایی ۲۰۰ دانشجو در خوابگاه پسرانه علم و صنعت

مسمومیت دانشجویان علم و صنعت
۱,۸۳۱
۰
۰
پنج شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۳
به گفته ی مسئول خوابگاه دانشگاه علم و صنعت نارمک در تهران حدودا 200 دانشجوی خوابگاهی این دانشگاه دچار مسمومیت شده اند ....
مسمومیت دانشجویان علم و صنعت

مسمومیت در خوابگاه علم و صنعت

دلگرم: رییس اورژانس تهران از مسمومیت 70 دانشجوی خوابگاه پسرانه دانشگاه علم و صنعت در نارمک خبر داد.

پیمان صابریان در گفت‌وگو با ایسنا در این‌باره گفت: شب گذشته عوامل اورژانس با دو دستگاه اتوبوس آمبولانس، سه دستگاه امبولانس و یک دستگاه موتورلانس درپی اعلام مسمومیت شماری از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه علم و صنعت در نارمک در محل حاضر شدند.

وی با بیان اینکه عوامل اورژانس به 70 دانشجو امدادرسانی کردند، گفت: 11 نفر به بیمارستان‌های امام حسین(ع) و طالقانی انتقال داده شدند و به مابقی دانشجویان خدمات درمحل ارائه شد

وی افزود: ماموران اورژانس تهران همچنان در محل خوابگاه مستقرند.

به گزارش ایسنا، شب گذشته تعدادی از دانشجویان دانشگاه علم‌وصنعت دچار مسمومیت شدند در پی این حادثه ماموران اورژانس تهران در محل خوابگاه حاضر شدند و به دانشجویان دچار مسمومیت اقدامت لازم درمانی را ارایه کردند.

اورژانس تهران در حالی شمار دانشجویان دچار مسمومیت را 70 نفر اعلام کرد که دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت تعداد آنها را بیش از ۲۰۰ نفر اعلام کرد.

علت مسمومیت دانشجویان علم و صنعت

دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه نمایندگان دانشگاه‌های علوم پزشکی امروز با حضور در دانشگاه از همه‌چیز نمونه‌برداری کرده‌اند، گفت: تا سه‌شنبه هفته آینده به دانشگاه مهلت دادیم علت مسمومیت دانشجویان را مشخص کند، در غیر این صورت تجمع خواهیم کرد.

معید مهدیان در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به اینکه امروز نماینده‌ای از وزارت علوم در دانشگاه علم و صنعت حضور پیدا کرده است یا خیر ، تشریح کرد: امروز نه نماینده‌ای از وزارت علوم، بلکه فردی از صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه مراجعه و از اداره تغذیه دانشگاه بازدید کرد تا بداند علت مسمومیت دانشجویان چه بوده است. ما نیز اعتراضات خودمان را به گوشش رساندیم و تأکید کردیم که خواستار برکناری پیمانکار سلف دانشگاه هستیم.

وی افزود: با توجه به اوضاع کنونی، بعید می‌دانم که پیمانکار سلف برکنار شود؛ زیرا رئیس دانشگاه و مدیر کل حوزه ریاست به احتمال زیاد به دنبال پیدا کردن مقصر و برخورد با آن هستند، نه اینکه پیمانکار را برکنار کنند.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه هنوز علت مسمومیت غذایی دانشجویان مشخص نشده است، تصریح کرد: امروز نمایندگان دانشگاه‌های علوم پزشکی از همه چیز نمونه‌برداری کردند و ما نیز تا سه‌شنبه آینده به دانشگاه مهلت دادیم که علت مسمومیت را مشخص کند، در غیر این صورت تجمع خواهیم کرد.

مهدیان سپس با اشاره به آخرین آمار دانشجویان مسموم شده، گفت: مدیر امور خوابگاه‌ها به من گفته است که ۸۷ دختر و بالای ۱۱۰ پسر مسموم شده‌اند. با این حال ممکن است تعداد دانشجویانی که دچار مسمومیت غذایی شده‌اند، از این ارقام بیشتر باشد.

وی در پاسخ به این که شب گذشته رسیدگی درمانی به دانشجویان خوابگاهی دختر چگونه بوده است، گفت: با توجه به این که دانشجویان دختر خوابگاهی از ساعت معینی به بعد اجازه خروج از خوابگاه را ندارند، حراست خوابگاه به دانشجویان اجازه خروج برای درمان را نداده است. این در حالی است که آمبولانس با هر بار حضور در خوابگاه تنها می‌توانست پنج نفر را به بیمارستان ببرد؛ بنابراین نیروهای درمانی نتوانستند به خوبی درمان دانشجویان را مدیریت کنند.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت افزود: دکتر علی صدر، مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه با حضور در جمع دانشجویان از آن‌ها عذرخواهی کرده‌اند؛ در حالی که دانشجویان اهمیتی برای عذرخواهی قائل نیستند و طی پنج سال اخیر که اتفاقاً پیمانکار سلف دانشگاه ثابت بوده، دفعه هفتم یا هشتم است که مسمومیت غذایی برای دانشجویان پیش می‌آید.

وی در پایان گفت: علت مسمومیت دانشجویان دفعات قبلی بروز این اتفاق هم مشخص نشد، در حالی که مسمومیت را به خطای کارگر نسبت می‌دادند و او را جریمه می‌کردند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم