مرگ دلخراش یک پیرمرد بر اثر حمله خرس در آذربایجان‌شرقی

۲,۵۰۲
۳
۰
یکشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۲۳:۳۷
پیرمرد میانه‌ای در روستای «بالسین» در حال حرکت در مسیر منتهی به آبگرم این روستا بود، مورد حمله خرس قرار گرفت. این پیرمرد که 78 سال سن داشت پس از رسیدن به بیمارستان فوت کرد.
مرگ دلخراش یک پیرمرد بر اثر حمله خرس در آذربایجان‌شرقی

فوت پیرمرد بر اثر حمله خرس در آذربایجان‌شرقی

پیرمرد ۷۸ ساله‌ای در شهرستان میانه در آذربایجان‌شرقی به دلیل جراحات ناشی از حمله خرس جان خود را از دست داد.

این حادثه در زمانی که پیرمرد میانه‌ای در روستای «بالسین» در حال حرکت در مسیر منتهی به آبگرم این روستا بود، مورد حمله خرس قرار گرفت.

شدت جراحات وارده بر اثر حمله خرس موجب مرگ این پیرمرد ۷۸ ساله میانه‌ای در بخش کندوان این شهرستان شد.

سخنگوی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در گفتگو با ایرنا ضمن تایید این خبر اعلام کرد: متوفی برای شنا به آبگرم موجود در محدوده اراضی روستا می‌رود و دیر می‌کند؛ خانواده وی که نگران شده بودند، به دنبال او می‌روند و وقتی به محل می‌سوند، متوجه خرسی می‌شوند که با دیدن آن‌ها پا به فرار می‌گذارد.

داود قاسم زاده افزود: اعضای خانواده متوفی، پیکر وی را که به شدت زخمی شده بود، به بیمارستان منتقل می‌کنند، اما فرد حادثه دیده به دلیل شدت جراحات وارده و خونریزی شدید، جان خود را از دست می‌دهد.

پارسال نیز حمله خرس باعث مرگ یک نفر و امسال باعث زخمی شدن یک روستایی دیگر در بخش کندوان این شهرستان شده بود.

قسمت شمالی بخش کندوان شهرستان میانه به دلیل واقع شدن در پای دامنه جنوبی ارتفاعات «بزقوش» از جمله زیستگاه‌های خرس قهوه‌ای در آذربایجان شرقی محسوب می‌شود.

کارشناسان می‌گویند خرس در مواقع عادی با شنیدن صدای انسان فرار می‌کند و از محیط دور می‌شود، اما در صورتی که به شکل غافلگیرانه با انسان روبرو شود، احتمال حمله آن به انسان زیاد است.

«بالسین» یکی از روستا‌های استان آذربایجان شرقی است که در دهستان تیرچایی بخش کندوان شهرستان میانه واقع شده است و بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(3 امتیاز , میانگین: 2.3 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم