آتش‌سوزی گسترده و مرگبار در جنوب کالیفرنیا + تصاویر

آتش سوزی لس آنجلس
۱,۴۲۳
۰
۰
شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳
از روز گذشته آتش سوزی مهیبی در جنوب کالیفرنیا آغاز شده و در حال پیشروی است. تا کنون یک نفر بر اثر این سانخه جان خود را از دست داده و هزاران نفر مجبور به تخلیه شده اند...
آتش سوزی لس آنجلس

آتش سوزی کالیفرنیا تخلیه هزاران نفر را رقم زد

دلگرم: عصر دیروز جمعه، آتش‌سوزی گسترده‌ای نواحی جنوبی ایالت کالیفرنیا را دربرگرفته است؛ این آتش درحال گسترش به نواحی شمالی کالیفرنیا است.

عصر روز گذشته، آتش سوزی وسیعی در شهر "لس‌آنجلس" واقع در جنوب کالیفرنیا رخ داد؛ شعله‌های آتش همچنان در حال پیشروی هستند و آتش‌نشانان نتوانستند آن را مهار کنند.

به گزارش پایگاه خبری "cbs"، با شعله ور شدن آتش سوزی در کنار حاشیه شمالی لس آنجلس و عدم کنترل آن توسط آتش‌نشان‌ها، مقامات شهر لس‌آنجلس به 20 هزار ساختمان مسکونی دستور تخلیه دادند؛ "میشل مور" رییس پلیس شهر لس‌آنجلس در مصاحبه با خبرگزاری‌ها گفت:« به 100هزار نفر و 20هزار ساختمان مسکونی دستور تخلیه صادر شده است.»

اداره آتش نشانی لسآنجلس روز جمعه اعلام کرد که آتش "زین ریج" به بیش از 7500 هکتار زمین خسارت وارد کرده و 13 درصد اراضی منطقه را به کلی سوزانده است؛ تقریباً 4700 هکتار توسط شعلههای آتش نابود شده است که منجر به از بین رفتن حداقل 31 سازه شده است.

آتش‌سوزی گسترده در جنوب کالیفرنیا + تصاویر

آتش‌سوزی گسترده در جنوب کالیفرنیا + تصاویر

آتش سوزی در لس آنجلس

رئیس آتش نشانی شهر لس‌آنجلس در مصاحبه با خبرنگاران گفت:«وزش باد شدید از 20-25 مایل در ساعت با غشاهای بیش از 50 مایل در ساعت و رطوبت 3درصد، آتش را به سرعت گسترش می‌دهد و دود حاصل از آن تمام شهر را در بر گرفته است.»؛ با افزایش قدرت بادهای "سانتا آنا" که از دره "سان فرناندو" شروع شده است، امکان گسترش هرچه بیشتر آتش به نواحی شمالی وجود دارد.

آتش‌سوزی گسترده در جنوب کالیفرنیا + تصاویر

علت آتش سوزی جنوب کالیفرنیا چیست ؟

برق بیشتر از 20هزار خانه در مناطق لس‌آنجلس، ونتورا ، سن برناردینو و ادیسون از بعداظهر جمعه قطع است؛ این قطعی برق تاکنون ادامه داشته است؛ همچنین 76 ساختمان کاملا نابود شدهاند و 13 ساختمان دیگر نیز در حال نابودی هستند.

به گزارش رییس پلیس شهر "ریورساید"، تاکنون یک نفر در این آتش سوزی سوخته و جان خود را از دست داده‌است.

به گفته مسئولین مربوطه، تاکنون علت آتش‌ سوزی مشخص نشده است و کماکان تحقیقات ادامه دارند.

آتش‌سوزی گسترده در جنوب کالیفرنیا + تصاویر

آتش‌سوزی گسترده در جنوب کالیفرنیا + تصاویر

تصاویر آتش سوزی جنوب کالیفرنیا


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم