alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۰۲ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
خودکشی دختر کنیایی به دلیل سرافکندگی از عادت ماهانه‌ اش
1
1.3K
پنج شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹
یک دختر کنیایی که در کلاس مدرسه دچار عادت ماهانه ش به‌ دلیل 'سرافکندگی از عادت ماهانه‌اش' خودکشی کرد. جزئیات ماجرا را در ادامه مشاهده خواهید کرد..

خودکشی دختر کنیایی بخاطر عادت ماهیانه

دلگرم: یک دانش‌آموز کنیایی که در کلاس مدرسه دچار عادت ماهانه شد و لباس مدرسه‌اش لکه‌دار شد، ظاهرا به‌دلیل سرزنش، خودکشی کرد.

بنا به رسانه‌های کنیایی، مادر این دختر ۱۴ ساله گفت پس از آنکه معلم مدرسه، دختر را تحقیر کرد، او خود را حلقه آویز کرد.

حدود ۲۰۰ نفر از والدین در اعتراض به این موضوع بیرون مدرسه تجمع کردند و پلیس برای پراکندن آنها از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

کنیا در سال ۲۰۱۷ قانونی را تصویب کرد که حوله‌های بهداشتی رایگان برای دختر مدرسه‌ها توزیع کند.

هرچند، یک کمیته پارلمانی در حال تحقیق است که چرا این برنامه همچنان درسطح همه مدارس اجرا نمی‌شود.

مادر این دختر گفت معلم مدرسه به‌خاطر لکه‌دارشدن لباس مدرسه‌ دخترش، او را "کثیف" خواند و از او خواست کلاس را ترک کند. این حادثه در مدرسه‌ای در "کابیانگک"، غرب پایتخت نایروبی، در روز جمعه گذشته اتفاق افتاد.

رسانه‌های کنیایی از قول مادرش گفتند: "او چیزی نداشت که به‌عنوان نوار بهداشتی از آن استفاده کند. وقتی که خون لباسش را لکه‌دار کرد، به او گفته شد که کلاس را ترک کند و بیرون بایستد."

او گفت دخترش به خانه آمد و برایش تعریف کرد که چه اتفاقی افتاده است اما وقتی که رفت آب بیاورد، دخترش جان خود را گرفته بود.

"دلیلی نیشن" گزارش داد که والدین این دختر ماجرا را به پلیس گزارش دادند اما به‌دلیل اینکه پلیس هیچ اقدام آشکاری نکرد، دلسرد شدند.

بنا به گزارش‌ها، آنها همراه با والدین دیگر روز سه‌شنبه بیرون مدرسه اعتراضی را ترتیب دادند. پلیس وارد عمل شد و پنج نفر را زمانی که معترضان جاده‌ای را مسدود کردند و ورودی مدرسه را خراب کردند، بازداشت کرد. این مدرسه از آن زمان تعطیل است.

"آلکس شکوندی" رئیس پلیس محلی گفت تحقیقات درباره چگونگی مرگ این دختر در دست است.

مدیر مدرسه از اظهارنظر خودداری کرد.

در کنیا - مانند بسیاری از کشورهای دنیا - برخی ازدختران توانایی مالی خرید محصولات بهداشتی مانند نوار بهداشتی را ندارند.

بنا به یک گزارش سازمان ملل درکشورهای جنوب صحرای آفریقا، در سال ۲۰۱۴، از هر ۱۰ دختر، یک نفر طی دوره قاعدگی، مدرسه را از دست می‌دهد.

این گزارش می‌گوید برخی دختران، به این خاطر ۲۰% از دوره تحصیلی خود را از دست می‌دهند و این موضوع، احتمال ترک‌ تحصیل آنها را افزایش می‌دهد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits