جرم‌گیری لوله فاضلاب در منزل اعضای خانواده را به کشتن داد

جرم‌گیری لوله فاضلاب جان سه نفر را گرفت
۲,۲۴۵
۱
۰
یکشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۲۲
علی حسینی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند روز گذشته از مرگ 3 نفر در حادثه جرم گیری لوله فاضلاب خبر داد...
جرم‌گیری لوله فاضلاب جان سه نفر را گرفت

جرم گیری لوله فاضلاب در بیرجند سه کشته داد

دلگرم : مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: چهار نفر از اعضای یک خانواده در بیرجند که برای جرم‌گیری لوله فاضلاب از اسید استفاده کرده بودند، دچار حادثه و سه نفر از آنان فوت شدند.

علی حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خانواده که در زیرزمینی یک آپارتمان ساکن بودند با ریختن اسید به داخل چاه فاضلاب، شرایط اسیدی بودن گاز متان و سایر گازهای کشنده را افزایش دادند.

وی بیان کرد: از آنجاییکه چاه فاضلاب تخلیه بوده است اسید کمک کرده حجم گازها افزایش یابد و محیط به شدت آلوده شود و منجر به فوت این اعضای خانواده شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند اظهار داشت: در این حادثه پنج نفر از کارکنان آتش‌ نشانی بیرجند نیز دچار گازگرفتگی و به بیمارستان منتقل شدند که اکنون مرخص شده‌اند.

وی با بیان اینکه یکی از اعضای خانواده در حالت کما و بخش ICU بیمارستان بستری است ادامه داد: برای باز کردن چاه فاضلاب ریختن اسید به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

حسینی همچنین توصیه کرد: ریختن اسید علاوه بر بوی بد خطرات زیادی نیز به همراه دارد و گاهی منجر به فوت افراد می‌شود.

وی تاکید کرد: در این حادثه به خاطر تخلیه چاه در روزهای اخیر و ریختن نوعی ماده اسیدی که در دست آزمایش است، شرایط تولید حجم زیادی از گاز H۲S ( سولفید هیدروژن)، متان، آمونیاک و سایر گازهای سمی و کشنده مهیا شده بود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند اضافه کرد: با توجه به حضور به موقع نیروهای امدادی در محل، از انفجار گاز پیشگیری شد در غیراینصورت با اتفاق بسیار وسیع‌تری مواجه بودیم.

وی گفت: در بررسی‌های اولیه گازسنج مشخص شد میزان گاز محیط مذکور ۸.۵ برابر حجم مجاز بوده است.

حسینی تاکید کرد: شهروندان سعی کنند در مکان‌هایی که به شبکه فاضلاب متصل است حتی‌المقدور از چاه‌های خانگی جذبی استفاده نکنند و به شبکه فاضلاب متصل شوند.

وی با بیان اینکه منزل مسکونی مذکور دارای چاه جذبی خانگی بوده است گفت: به شهروندان توصیه می‌شود از ریختن هرگونه ماده اسیدی و مشابه که برای باز شدن لوله‌ها استفاده می‌شود بدون مشورت از افراد و مراجع ذیصلاح خودداری کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند با تاکید بر اینکه به هیچ وجه نباید از ترکیب مواد شوینده و اسیدها در جرم‌گیری و نظافت استفاده کرد، گفت: همچنین شهروندان در صورت وقوع حادثه، قبل از اطمینان کامل از میزان گاز موجود در محل حادثه از ورود به محیط خودداری و مراتب را فوری به عوامل امدادی انعکاس دهند.

این حادثه که جمعه شب گذشته در یک واحد مسکونی خیابان ظفر بیرجند روی داد ساعت ۲۱:۷ دقیقه به آتش نشانی گزارش شد، در این حادثه پدر، مادر و پسر نوجوان یک خانواده فوت کردند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 3.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • جرم گیری لوله فاضلاب در منزل
  • جرم گیری لوله فاضلاب در بیرجند
  • حادثه جرم گیری لوله فاضلاب

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter