دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
ملخ ها در 50 کیلومتری تهران + عکس
0
1.4K
پنج شنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷
حمیدرضا فدایی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های قرچک و ورامین از هجوم ملخ ها به 50 کیلومتری تهران خبر داد . عملیات سم پاشی در حال انجام است

ملخ ها در نزدیکی تهران

دلگرم : رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های ورامین و قرچک گفت: عملیات مبارزه با از ملخ‌ها در منطقه به وسعت ۱۸۰۰ هکتار آغاز و بیشترین سم‌پاشی در حوزه‌های ابردژ و مکرش صورت گرفته است.

حمیدرضا فدایی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های قرچک و ورامین در خصوص مبارزه با افت ملخ در دشت ورامین اظهار داشت: از یک ماه قبل عملیات مبارزه با از ملخ‌ها در منطقه به وسعت ۱۸۰۰ هکتار آغازشده است.

وی گفت: اقدامات مبارزه با افت ملخ به‌صورت سالانه در این راستا انجام می‌شود و اقدام به شناسایی کانون شده است ولی با توجه به شرایط آب و هوایی امسال ملخ‌ها دیرتر از خانه‌ها خارج‌شده‌اند.

ملخ ها در ۵۰ کیلومتری تهران

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های قرچک و ورامین تأکید کرد: مبارزه با ملخ‌ها، به دلیل خطرات زیست‌محیطی از یک ماه قبل آغازشده و از آفت‌کش استفاده‌شده و درنتیجه کنترل بهتری در مبارزه با این نوع از ملخ‌ها خواهیم داشت تا پوشش گیاهی منطقه دچار تلفات کمتری شود.

فدایی خاطرنشان کرد: این پروژه درحال‌توسعه انجام است و تا یک ماه دیگر مبارزه با این نوع آفت ادامه خواهد داشت‌ و امسال طغیان ملخ‌ها کمتر از سال‌های گذشته بوده و با توجه به اقدامات انجام‌شده است.

وی در پایان گفت: طبق برنامه‌ریزی اداره کل منابع طبیعی استان تهران ارسال آینده نیز تعداد ملخ‌ها کاهش خواهد یافت چراکه بیشترین فعالیت در این راستا انجام‌شده در حوزه‌های ابردژ و مکرش صورت گرفته است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • farsnews.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter