آخرین خبر از واژگونی قایق در گمیشان

۱,۶۱۷
۳
۰
چهارشنبه, ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ ۰۹:۱۲
در پی واژگونی یک قایق در مسیر گمیشان - ناردانلی به قره کیله، منطقه تپه نقره‌ای در ساعت 22:00 سه شنبه 6 فروردین، 18 نفر از سرنشینان این قایق پیدا شدند و 6 نفر دیگر هنوز مفقود هستند.
آخرین خبر از واژگونی قایق در گمیشان

آخرین خبر از واژگونی قایق در گمیشان

هلال احمر ایران از واژگونی یک فروند قایق در گمیشان استان گلستان خبر داده است، منطقه‌ای که در روزهای اخیر با سیل بزرگی مواجه بوده است. از شمار افراد مفقود شده گزارش‌های مختلفی منتشر شده است.

سرنشینان این قایق امدادگران و سیل‌زدگان شهرستان گمیشان بودند که همه آنها نجات یافته‌اند به جز دو نفر که مفقودند. این در حالی‌ست که سرپرست استانداری گلستان تعداد مفقودان را سه نفر اعلام کرده است.

با این حال طبق خبری رسمی اسامی شش سرنشین مفقود شده و ۱۸ سرنشین نجات یافته این قایق را منتشر کرده است.

برخی منابع نیز تعداد سرنشینان قایق را تا ۲۶ نفر عنوان کرده‌اند. این میان هلال احمر استان گلستان نخست در توییتی نوشت: «قایقی با ۱۷ سرنشین در مسیر گمیشان در حال تخلیه سیل بود که واژگون می‌شود.» توییت بعدی این سازمان اما می‌گوید که در جریان این حادثه ۲۵ نفر آسیب دیده‌اند که تاکنون ۱۶ نفر آنان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

به گفته هلال احمر، این قایق در گمیشان، ناردانلی به قره کیله، منطقه تپه نقره‌ای در ساعت ۱۰ شب سه‌شنبه ۶ فروردین واژگون شده و « عملیات برای یافتن بقیه سرنشین‌ها ادامه دارد».

طی گزارشی از قول علیرضا حسینی، معاون فرماندار گمیشان، می‌گوید که «بیشتر سرنشینان این قایق را بومیان منطقه و تعدادی از امدادگران حاضر از سایر شهرستان‌‌های استان گلستان تشکیل می‌دادند.»

این مقام استان گلستان همچنین گفته که «به دلیل تردد زیاد و ازدحام جمعیت و بعضا استفاده بیش از ظرفیت قایق‌ها روز سه‌شنبه چند حادثه مشابه دیگر هم رخ داده که هیچ یک از آنها تلفات و حتی مصدوم نداشته است».

مردم گمیشان برای جلوگیری از ورود آب رودخانه گرگانرود به داخل شهر مشغول ساخت سیل بند هستند.

پس از آن که معاون روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان اعلام کرد ۱۵ نفر از سرنشینان این قایق پیدا و به مراکز درمانی منتقل شده‌اند، ساعاتی بعد از وقوع حادثه، سازمان اورژانس کل کشور اعلام کرد که یک نفر دیگر از کسانی که مفقود شده بود، با داشتن علائم حیاتی، به مرکز درمانی منتقل شد و در مجموع ۱۹ نفر پیدا شده‌اند.

طبق اعلام اورژانس، احتمالاً ۵ نفر همچنان مفقود هستند؛ اما سازمان امداد و نجات هلال احمد در این‌باره آمار یک کشته و دو مفقود در حادثه واژگونی قایق در گمیشان را اعلام کرده است.

امداد و نجات هلال احمر اعلام کرد: در پی واژگونی قایقی در گمیشان - ناردانلی به قره کیله، منطقه تپه نقره‌ای در ساعت ۲۲:۰۰ سه‌شنبه (۶ فروردین) ۲۱ نفر از حادثه متأثر شدند، ۱۸ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند، یک نفر فوتی کشف شد و دو نفر همچنان مفقود هستند.

عملیات برای یافتن دیگر سرنشین‌ها همچنان ادامه دارد.

به گفتۀ معاون روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، این افراد برای ایجاد سیل‌بند به گمیشان عزیمت می‌کردند و زن و بچه همراه آنها نبوده است.

فرماندار گمیشان نیز در این‌باره گفته بود: تعدادی از افرادی که در حال کمک به دیواره‌سازی اطراف کانال گمیشان برای جلوگیری از نفوذ آب بودند، بر اثر برخورد به دهانه پل حین پیاده شدن واژگون شدند.

وی با بیان این که «تعدادی از سرنشینان از آب خارج شدند و به گفته سرنشینان، هنوز ۶ تا ۷ نفر دیگر مفقود هستند»، افزود: تمام نیروهای امدادی و مردمی بسیج شدند تا با همه امکاناتی که در اختیار دارند این افراد را پیدا کنند.

separator line

اسامی نجات‌یافتگان واژگونی قایق در گمیشان

روابط عمومی اورژانس کشور، ساعتی بعد از وقوع حادثه، اسامی ۱۸ نجات‌یافته و شش مفقودی این حادثه را بدین شرح اعلام کرد:

 1. حاجی‌پرنیان
 2. عزیز مکتوبی
 3. رشید مختوم‌نژاد
 4. معین آورند
 5. سامان آورند
 6. وحید برهان
 7. عمر کلته
 8. تاجی تاتار
 9. غفور قرنجیک
 10. امین کلته
 11. حاجی‌مراد فلاحی
 12. جلیل بحری
 13. ابراهیم خوجم سیدی
 14. تیمور شیروانی
 15. ستار کُر
 16. هادی آورند
 17. حکیم دوجی
 18. صفا خوزینی

separator line

اسامی مفقودین واژگونی قایق در گمیشان

 1. تاجی‌قلی جهانی
 2. بهزاد تاتاری
 3. عبدالعظیم نیانی
 4. احمد عبدالحسینی
 5. سلیم صوفیانی
 6. نازمحمد خالدی

با اعلام اورژانس مبنی بر پیدا شدن یک نفر دیگر از مفقودشدگان، یکی از شش نفرِ فوق به جمع نجات‌یافتگان پیوسته اما نام و مشخصات او هنوز اعلام نشده است.

بیشتر بخوانید:

بسته شدن ورودی های شیراز در اثر بروز سیل+ فیلم

آخرین اخبار مناطق سیل زده و اسامی شهرهای در معرض سیل

جاری شدن سیل شدید در پل دختر+ فیلم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(3 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
 • برچسب ها:
 • واژگونی قایق در گمشیان
 • نجات یافتگان واژگونی قایق گمشیان
 • آخرین خبر واژگونی قایق

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter