دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۶ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
سیل باعث آبگرفتگی منزل های مسکونی در شهرهای غربی اصفهان شد
3
سه شنبه, ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ ۰۹:۵۶
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت:« بارندگی شدید و به دنبال آن جاری شدن سیلاب موجب آبگرفتگی واحدهای مسکونی و بروز خساراتی برای ساکنان تعدادی از شهرهای این استان شده است.»

سیل باعث آبگرفتگی منزل های مسکونی در شهرهای غربی اصفهان شد

مدیر کل ستاد بحران استان اصفهان (منصور شیشه فروش ) بامداد روز سه شنبه در مصاحبه ای گفت :« بر اثر بارندگی 24 ساعت گذشته بخشی از واحد مسکونی در شهرهای تیران و کرون، سمیرم و روستاهای فریدونشهر دچار آبگرفتگی شد.»
وی اضافه کرد: همچنین بخشی از واحدهای مسکونی این شهرستان ها دچار خسارت آبگرفتگی شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان این که پیش بینی های لازم برای سیل در استان انجام شد، اظهارداشت: تا امروز مورد خاص و بحرانی در استان گزارش نشده است.
وی تصریح کرد : برق هفت روستای پشت کوه فریدونشهر همچنین بدلیل بارش سنگین برف قطع و دست کم دیوار 15 واحد مسکونی در این روستاها تخریب شده است.
وی یادآور شد : هم اکنون نیروهای امدادی مربوط در حال رسیدگی به خسارت دیدگان سیل این استان هستند.

دهستان پشتکوه موگویی با هشت روستا و جمعیتی بالغ بر سه هزار و 200 نفر در غرب فریدونشهر قرار دارد.
شهرستان فریدونشهر با 60 هزار نفر جمعیت در 180 کیلومتری غرب اصفهان است.
شیشه فروش با اشاره به جاری شدن سیل در دهستان جبل از توابع شرق اصفهان بیان کرد:«بارندگی و سیلاب در این روستا خسارت مالی و جانی بهمراه نداشته و کنترل شده است.»
دهستان جبل امامزاده شاه الدین ناصر با حدود 2 هزار نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نایین گفت :«30 مسافر که در سیلاب منطقه انارک این شهرستان گرفتار شدند از سوی نیروی های این جمعیت نجات یافتند.»
ابراهیم عادل زاده نایینی دوشنبه شب در مصاحبه ای گفت: این مسافران امشب در محور ارتباطی انارک - نایین گرفتار سیل شدند که با تلاش نیروهای جمعیت هلال احمر نایین و انارک نجات یافتند.
سیلاب بخشی از محور مناطق یادشده را تخریب کرده است.
وی اظهارداشت: این مسافران بلافاصله به پایگاه امداد و نجات نایین منتقل و اسکان داده شدند.

وی افزود: این حادثه در محور انارک به روستای اسماعیلیون کیلومتر 15 اتفاق افتاد و هشت خودرو سواری نجات یافتند.
وی با اشاره به این که بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی اصفهان بارش ها تا فردا ( سه شنبه) در این استان ادامه دارد تصریح کرد: نباید بگذاریم سیل وارد خانه ها و منازل مسکونی شود.

سامانه بارشی از روز یکشنبه گذشته از جنوب، جنوب غرب و غرب وارد کشور شده است و انتظار می رود که غالب نقاط کشور را بارش باران و برف همراه با رگبار و رعد و برق در برگیرد.
بر این اساس با توجه به شدت و مدت بارش در جنوب غرب و جنوب کشور احتمال طغیان رودخانه ها، وقوع سیلاب در برخی استان ها از جمله اصفهان وجود دارد.

separator line

سه هزار اسکان اضطراری در سطح استان اصفهان انجام شد

شیشه فروش بیان داشت: همچنین در سطح استان اصفهان سه هزار اسکان اضطراری انجام و به ۴۰۰ خودرو امداد رسانی شد و ۱۵ نفر از داخل آب نجات پیدا کردند و خوشبختانه بارش‌های اخیر در سطح استان خسارت‌های جانی به همراه نداشته است.

وی در ادامه مدیر کل ستاد بحران استان اصفهان با اشاره به طغیان و فعال شدن رودخانه‌های فصلی در مناطق مختلف استان اظهار داشت: تمامی سیل بندها در مناطق ذکر شده تحکیم و سیلاب‌ها در مناطق یاد شده به سمتی هدایت گردید که مسکونی نیست.

مدیر کل ستاد بحران استان اصفهان با اشاره به طغیان یک رودخانه در منطقه جبل کوهپایه بیان داشت: در حال حاضر نیروهای امدادی در تلاش هستند برای تحکیم و کنترل سیلاب هستند.

separator line

آسیب ۳۵۰ واحد مسکونی از بارش برف و باران

شیشه فروش در ادامه بیان داشت: خسارت‌هایی به مناطق مسکونی و کشاورزی نیز وارد شده و تا به این لحظه نزدیک به ۳۵۰ واحد مسکونی ناشی از بارش برف و باران در مناطق یاد شده آسیب دیده است.

بیشتر بخوانید:

هشدار جدی وقوع سیل در جنوب و جنوب غربی کشور !


 • منبع
 • .irna.ir
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits
  statcounter