هشدار جدی وقوع سیل در جنوب و جنوب غربی کشور !

۲,۰۲۴
۱۰
۰
سه شنبه, ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ ۰۹:۵۷
سازمان هواشناسی کشور در اخطاریه ای وقوع سیل در غرب و جنوب غربی کشور را پیش بینی کرد. طی این گزارش احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و... وجود دارد.
هشدار جدی وقوع سیل در جنوب و جنوب غربی کشور !

احتمال وقوع سیل در جنوب و جنوب غربی کشور

سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای نسبت به وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های جنوبی کشور هشدار داد.

«امروز شنبه ۳ فروردین ماه سال 1398 احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان وجود دارد.

از این روز توصیه می‌شود تمهیدات لازم از سوی سازمان‌های ذی ربط جهت کاهش خسارات احتمالی در نظر گرفته شود و هموطنان از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.»

یک سامانه بارشی از یکشنبه 4 فروردین از جنوب ، جنوب غرب و غرب وارد کشور می شود. انتظار می رود که این سامانه از روزهای یکشنبه تا سه شنبه غیر از مناطق جنوب شرق کشور در غالب نقاط کشور موجب بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات البرز و مناطق مرتفع زاگرس بارش برف شود. با نفوذ توده هوای نسبی گرم از عرضهای جنوبی، غالبا بارش باران را انتظار داریم و به همین سبب موجب ذوب برف و افزایش شدت روان آب و طغیان رودخانه ها در منطقه جنوب و جنوب غرب میشود. همچنین به سبب ناپایداری نسبی شدید و بالا بودن احتمال دما وقوع رگبار و رعد و برق و برخی نقاط تگرگ در مناطق غرب، جنوب غرب و جنوب کشور پیش بینی میشود. بیشینه بارش این سامانه در جنوب غرب و غرب کشور در استانهای لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و کهگیلویه و بویر احمد پیش بینی میشود.

بر این اساس با توجه به شدت و مدت بارش در جنوب غرب و جنوب کشور انتظار طغیان رودخانه ها، وقوع سیلاب همراه با رگبار و رعد و برق و وضع هوا در سایر استانها به شرح زیر پیش بینی میشود:

وضعیت بارش در یکشنبه 98/01/04

رگبار و رعدوبرق با احتمال وقوع سیلاب ناگهانی وبالا آمدن موقت رودخانه ها در استان هرمزگان و جزایر استان در خلیج فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان، و از اواخر وقت بارش باران و در برخی نقاط همراه با رگبار باران در استانهای ایلام، لرستان، خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، چهار محال بختیاری که با احتمال سیلابی شدن مسیرها و آبگرفتگی معابر می باشد.

وضعیت بارش در دوشنبه 98/01/05

بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وقوع سیلاب، طغیان رودخانه ها در استان های خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی و جنوب فارس و دامنه های زاگرس در جنوب اصفهان و بعد از ظهر و شب با شرایط طوفانی (رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت) در غرب یزد، شمال اصفهان و جنوب استان مرکزی، همچنین بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و لغزندگی جاده در جاده های کوهستانی و برفگیر استانهای لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،کردستان، ارتفاعات البرز در استانهای تهران، البرز، قزوین و سمنان و بارش باران همراه با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در گیلان و غرب مازندران.

وضعیت بارش در سه شنبه 98/01/06

بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق و وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، جنوب فارس، غرب هرمزگان و جزایر خلیج فارس و دامنه های زاگرس در غرب اصفهان رگبار و رعدوبرق و وزش بادشدید با احتمال سیلابی شدن مسیرها در غرب استان یزد، غرب کرمان ، قم. سمنان، خراسان شمالی. همچنین بارش برف و باران در ارتفاعات و جاده های کوهستانی زاگرس و البرز .

بر این اساس اقدامات زیربه شدت توصیه میشود:

برای سفر در مسیرهای یاد شده لازم است برنامه ریزی با توجه به شرایط جوی انجام شود و طی روزهای آینده برای سفر در مناطق کوهستانی احتیاط لازم در نظر گرفته شود. همچنین از توقف در حاشیه و بستر رودخانه ها و مناطق مستعد سیلاب جدا خودداری شود.
به سبب بارشهای قابل ملاحظه و رگبار و رعد و برق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها در غرب و جنوب غرب کشور پیش بینی میشود و توصیه میشود تمهیدات( آماده سازی ) لازم از سوی مدیریت منابع آب بعمل آید.
به سبب پیش بینی وقوع رعد و برق طی روزهای دوشنبه تا سه شنبه، صعودهای کوهستانی در البرز و به ویژه زاگرس توصیه نمیشود و در غیر این صورت با رعایت حداکثر اقدامات لازم برای حفظ ایمنی انجام شود.

separator line

بیشتر بخوانید:

علت غیبت استاندار گلستان پس از بروز سیل+ فیلم

واکنش نماینده گرگان به عدم حضور استاندار گلستان + فیلم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(10 امتیاز , میانگین: 4.4 از 5)  
  • برچسب ها:
  • سیل در جنوب کشور
  • سیل در کرمان
  • سیل در سیستا و بلوچستان
  • احتمال وقوع سیل در جنوب
  • هشدار سیل در جنوب
  • هشدار سیل در جنوب غربی کشور
  • وقوع سیل در جنوب کشور
  • وقوع سیل در جنوب و جنوب غربی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter