آتش گرفتن هواپیما ی ایران ایر در فرودگاه مهرآباد + فیلم

۱,۷۶۳
۶
۰
چهارشنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳
شامگاه سه‌شنبه یک فروند هواپیمای مسافربری ایران ایر با حدود ۱۰۰ مسافر هنگام فرود در فرودگاه مهرآباد تهران دچار آتش‌سوزی شد. این هواپیما از نوع فوکر بوده و بدون چرخ فرود آمده است. خوشبختانه در این حادثه کسی آسیب ندیده است.
آتش گرفتن هواپیما ی ایران ایر در فرودگاه مهرآباد + فیلم

آتش گرفتن هواپیما ایران ایر در فرودگاه مهرآباد

یک فروند هواپیمای مسافربری فوکر۱۰۰ متعلق به هواپیمایی ایران‌ایر سه‌شنبه شب بدلیل باز نشدن چرخ‌های عقب مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد.

بنا بر اعلام سخنگوی سازمان اورژانس کشور، در پی این حادثه هواپیما دچار حریق شده است. مجتبی خالدی گفته است : «حوالی ساعت ٢١ وقوع حریق در یک هواپیمای مسافربری به اورژانس تهران اعلام شد که در پی آن چهار دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شدند.»

خلبان این هواپیما ظاهرا چندین بار بر فراز مهرآباد دور زده است تا شاید چرخ‌ها باز شوند؛ اما در نهایت مجبور شده است هواپیما را روی شکم آن و بدون چرخ‌های عقب بر باند فرود آورد.

به گزارش رسانه‌های ایران به نقل از مسئولان، این حادثه تلفات جانی در پی نداشته و همه مسافران توانسته‌اند از هواپیمای سانحه دیده خارج شوند.

رسانه های داخلی ایران شمار مسافران این هواپیما را ۲۴، ۴۰ و نیز ۱۰۰ نفر اعلام کرده و نوشته اند که این هواپیما از جزیره کیش اوج گرفته بوده است. برخی از رسانه‌ها نیز مبداء پرواز را قشم گزارش کرده اند.

پیمان صابریان رئیس اورژانس کشور این حادثه گفت: «بعد از این که به ما اعلام شد متاسفانه به علت نقص فنی یکی از فرودگاه‌ها هواپیمایی حین فرود مشکل پیدا کرده است بلافاصله نیرو‌های ما با ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۰ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.»

وی افزود: «خوشبختانه بعد از این که تخلیه سوخت برای هواپیمای اتفاق افتاد و هواپیما سوخت خود را به پایان رساند، زمین را کف آلود کردند و هواپیما به سلامت فرود آمده و این حادثه مصدومی نداشته است؛ اکنون همه افرادی که در هواپیما بودند تخلیه شدند.»

به گفته سخنگوی سارمازمان اوژانس کشور این حادثه در ساعت ۲۱ سه شنبه 28 اسفند ماه رخ داد و ۱۰ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شده است.

رئیس اورژانس تهران گفتند :« این هواپیما حدودا ۱۰۰ مسافر داشته است که نیمی از آنها تخلیه شده‌اند و نیروهای امدادی در حال امداد رسانی هستند. خوشبختانه این حادثه مصدوم نداشته است.»

تشریح علت حادثه آتش سوزی هواپیمای فرودگاه مهرآباد

پیمان صابریان رئیس اورژانس کشور درباره تشریح این حادثه اظهار کرد: بعد از اینکه به ما اعلام شد متاسفانه به علت نقص فنی یکی از فرودگاه‌ها هواپیمایی حین فرود مشکل پیدا کرده است بلافاصله نیرو‌های ما با ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۰ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: خوشبختانه بعد از اینکه تخلیه سوخت برای هواپیمای اتفاق افتاد و هواپیما سوخت خود را به پایان رساند، زمین را کف آلود کردند و هواپیما به سلامت فرود آمده و این حادثه مصدومی نداشته است؛ اکنون همه افرادی که در هواپیما بودند تخلیه شدند.

فیلم لحظه آتش گرفتن هواپیما ایران ایر در فرودگاه مهرآباد



این مطلب چقدر مفید بود ؟
(6 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • فرودگاه مهر اباد
  • آتش گرفتن هواپیما
  • آتش گرفتن هواپیما ایران ایر

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter