با گازهای سمی (H۲S) مسجدسلیمان چه کنیم ؟

راههای مقابله با گازهای سمی خوزستان
۱,۴۹۴
۰
۰
یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۸:۲۷

دوره آموزشی مقابله با گازهای سمی توسط کارکنان نفت گاز مسجدسلیمان :

رییس اداره بهداشت، ایمنی و محیط زیست ( H.S.E ) شرکت نفت و گاز مسجد سلیمان از برگزاری دوره آشنایی با گاز هیدروژن سولفوره H۲S خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، موسی ابوالحسنی با اعلام این خبر گفت: گاز هیدروژن سولفوره در زمره سمی ترین و خطرناک ترین گازهای طبیعی موجود است که استشمام تنها چند ثانیه از آن می تواند منجر به تلف شدن و فوت انسان ها یا حیوانات شود.

وی اظهار کرد: ماهیت برخی خطرها قابل تغییر نیست و این گاز هم بنا به ذاتش کشنده و خطرناک است از این روی می بایست با افزایش جنبه های ایمنی خطرات و تلفات مواجهه با این گاز کاهش یابد .

ابوالحسنی گفت: با توجه به وجود و تولید این گاز از مخزن گازی ژوراسیک، برگزاری دوره آموزشی آشنایی کارکنان با خطرات و شناسایی نشانه های این گاز و همچنین برخورد با آن جهت ایمنی و حفظ جان خود و سایرین در دستور کار این اداره قرار گرفته است.

وی افزود: براساس برنامه ریزی های به عمل آمده مقرر شد تمامی کارکنانی که هرکدام به نحوی با این گاز در ارتباط هستند در دوره های آموزشی مربوطه حضور یابند.

به گفته رییس اداره بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت نفت و گاز مسجد سلیمان، براساس این برنامه ریزی ها از ابتدای امسال تاکنون ۳دوره آشنایی با گاز هیدروژن سولفوره با حضور۱۱۶ نفر از کارکنان این شرکت در مجموع با ۱۱۶۰ نفر ساعت برگزار و برای شرکت کنندگان گواهینامه مربوطه صادر شده است .

ابوالحسنی تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده با اداره حراست مقرر شده است برای کسانی که دوره مربوطه را گذرانده اند، کارت مجاز به تردد در منطقه دارای گاز H۲S صادر و از تردد سایر کارکنانی که فاقد این کارت جلوگیری به عمل آید.

divider

کاربر گرامی چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده لایک کنید ، یا راهکاری دیگری دارید با دیگر کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاد


با گازهای سمی (H۲S) مسجدسلیمان چه کنیم ؟
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter