alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۲۹ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۲ مه ۲۰۲۱ میلادی
استاندار آستراخان روسیه، رشت را به مقصد ساری ترک کرد
0
دوشنبه, ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۲۲:۱۴
استاندار آستراخان روسیه، رشت را به مقصد ساری ترک کرد - به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈالکساندر ژیلکینˈ غروب دو-استاندار-آستراخان-روسیه-مقصد-ساری

استاندار آستراخان روسیه، رشت را به مقصد ساری ترک کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈالکساندر ژیلکینˈ غروب دوشنبه در پایان سفر دو روزه به گیلان ، با بدرقه رسمی محمدعلی نجفی استاندار گیلان رشت را به مقصد ساری ترک کرد.

محمدعلی نجفی نماینده عالی دولت در گیلان در مراسم بدرقه استاندار آستراخان اظهار امیدواری کرد که با توجه به تشکیل کارگروه های دو طرف در این سفر ، روابط دو استان بیشتر از گذشته باشد.

وی اضافه کرد : هر چقدر روابط آستراخان و گیلان گسترش یابد ، روابط ایران و روسیه نیز افزایش می یابد.

استاندار گیلان همچنین بر برقراری پروازهای مستقیم و خطوط کشتیرانی مسافربری نیز برای گسترش روابط تاکید کرد.

الکساندر ژیلکین استاندار آستراخان نیز از میهمان نوازی خوب گیلانی ها تشکر و خاطرنشان کرد : تمام تلاش خود را برای ارتقای روابط دو طرف انجام می دهیم.

به گزارش ایرنا، ˈالکساندر ژیلکینˈ استاندار آستراخان روز یکشنبه در رأس هیأت عالی رتبه سیاسی، تجاری و فرهنگی وارد گیلان شد.

وی در دیدارهای جداگانه با استاندار گیلان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ، بر ضرورت توسعه روابط استان های گیلان و آستراخان تاکید کرده بود.

استاندار آستراخان امروز (دوشنبه) نیز از چند طرح صنعتی و تولیدی در شهرهای رشت و لاهیجان بازدید کرد.

امروز همچنین با حضور استانداران گیلان و آستراخان، تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای رشت و آستراخان به امضای ˈمحمدابراهیم خلیلیˈ شهردار کلانشهر رشت و خانم ˈایرینا یگوروواˈ شهردار آستراخان رسید.

در برنامه جداگانه دیگری که امروز در دانشگاه گیلان برگزار شد؛ تفاهم نامه همکاری علمی و تحقیقاتی بین احمد رضی رییس دانشگاه گیلان و ویتالی گوتمان وزیر آموزش و علوم آستراخان روسیه امضا شد.

گوتمان وزیر آموزش و علوم آستراخان روسیه عصر امروز نیز از پارک علم و فناوری گیلان بازدید کرد و تفاهمنامه پیشنهادی پارک علم و فناوری استان گیلان به وزیر آموزش و علوم آستراخان روسیه برای مطالعه و تصمیمات بعدی ارایه شد.

توسعه و انتقال فناوری ، حوزه فن بازار ، همکاری های مشترک در رابطه با صادرات کالاها و خدمات دانش بنیان ، برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی ، برگزاری نمایشگاه ها و فن بازارها بین دو طرف از موضوعات متن این تفاهمنامه پیشنهادی عنوان بوده است.ک/3

7286/695
این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • irna.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits