دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۹ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۳۱ مه ۲۰۲۰ میلادی
زمان واریز اضافه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹
0
چهارشنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۰۱
زمان واریز اضافه حقوق بازنشستگان افزایش حقوق 99 بازنشستگان چه زمانی واریز می شود . زمان واریز اضافه حقوق بازنشستگان در سال 99 چه زمانی است

زمان واریز اضافه حقوق بازنشستگان

افزایش حقوق 99 بازنشستگان چه زمانی واریز می شود . زمان واریز اضافه حقوق بازنشستگان در سال 99 چه زمانی است

زمان پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان در سال 99 مشخص شد .

دلگرم اقتصادی به نقل از خبر آنلاین : مشاور معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت که برای افزایش حقوق بازنشستگان رایزنی های لازم با هیات وزیران انجام خواهد شد و نحوه و میزان پرداخت افزایش حقوق ها تا پایان اردیبهشت ماه تعیین تکلیف می شود.

نحوه ارائه خدمات در ایام کرونا و تاکید بر ارائه خدمات غیرحضوری از یک سو و ارائه دیگر تسهیلاتی که این نهاد برای کارفرمایان و کارگاه ها در نظر خواهد گرفت در کنار افزایش حقوق بازنشستگان از جمله مهم ترین سوال هایی است که در این روزها اذهان عمومی را به خود مشغول کرده است.

خدمات غیرحضوری به بازنشستگان

لیلا متعارفی، مشاور معاون بیمه ای مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این رابطه گفت: طی دو ماه اخیر نگارش و برنامه ریزی برای ارائه خدمات غیرحضوری به بازنشستگان و مستمری گیران انجام شد که در مراحل پایاتی قرار دارد.

او افزود: با توجه به وضعیت کرونا، درخواست بازنشستگی مشمولین تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری ارائه و مورد بررسی قرار می گیرد.

متعارفی بیان کرد: در سامانه تامین اجتماعی فرم مربوطه درج می شود و افراد متقاضی می توانند از این طریق مشخصات خود را تکمیل کرده و در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار دهند. امید است این سامانه تا اواسط اردیبهشت ماه فعال و در دسترس عموم قرار گیرد.

وام تامین اجتماعی به کارگاه‌ ها

مشاور معاون بیمه ای مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به مصوبه ای که بنا دارد تا تسهیلات بیمه ای به برخی کارگاه‌ها ارائه دهد، اظهار کرد: بخشنامه‌ای در حوزه بیمه مبنی بر اینکه کارگاه‌هایی که ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مشخص کرده، صادر شد تا تسهیلات ویژه‌ای به مشمولین تعلق گیرد از جمله اینکه لیست‌های بیمه اسفند، فروردین و اردیبهشت این مراکز به صورت 7 درصد حق بیمه دریافت شود و همان مبلغی است که از کارگر دریافت می شود و 20 درصد باقی مانده نیز در تیر ماه تعیین تکلیف خواهد شد.

متعارفی تاکید کرد: در تیرماه این مراکز می توانند مبالغ این سه ماه را به صورت دفعی و یا تا پایان سال، به صورت چند بخشی پرداخت کنند.


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits