بسته حمایتی اسفند ۹۸ به چه کسانی تعلق میگیرد

ثبت نام بسته حمایتی کرونا
۱۴,۷۶۵
۳۰
۱۱
سه شنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹

بسته حمایتی جبران کرونا

بسته حمایتی اسفند 98 برای جبران ضررهای ناشی از کرونا

به گزارش بخش اقتصادی دلگرم وزیر رفاه اعلام کرد که با دستور مهم رئیس جمهور و همراهی سازمان برنامه به کلیه افرادی که شغل خاص با درآمد ثابت ندارند، در اسفندماه یک بسته حمایتی پرداخت می‌شود که این بسته تا پایان سال واریز خواهد شد و بسته های دیگر نیز در سال آینده مشمولان تعلق خواهد گرفت

این افراد با کمک بانک اطلاعات ایرانیان شناسایی یا ثبت‌نام می‌شوند.

بسته حمایتی کرونا به افرادی که شغل خاص با درآمد ثابت ندارند تعلق می گیرد

محمد شریعتمداری در پیامی توئیتری و با درج هشتگ #کرونا نوشت: حمایت از اقشار کم درآمدی که در آمد ثابت ندارند از مهم‌ترین اولویت‌های ماست.

وی افزود: با دستور مهم رئیس جمهور و همراهی سازمان برنامه به کلیه کسانی که شغل خاص با درآمد ثابت ندارند، تا پایان هفته منتهی به پایان سال 98 به مبلغ 200 تا 600 هزار تومان داده خواهد شد

بسته حمایتی اسفند ۹۸ به چه کسانی تعلق میگیرد

تکمیلی 27 اسفند

نوبخت در مصاحبه ای با شبکه خبر : از بین ۷۸ میلیون یارانه بگیر نقدی و ۶۰ میلیون یارانه معیشتی بگیر با بانک اطلاعاتی خود افرادی که کسب و کار ندارند و محل درآمدی ندارند را شناسایی کردیم.

سه شنبه ۲۷ اسفند اولین بسته معیشتی مربوط به کرونا واریز می شود.

این مقام مسئول گفت: این بسته حمایتی شامل رقم ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی است که بر اساس ابعاد خانوارها واریز می شود.

او ادامه داد: بسته دوم وام ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان است که با حساب یارانه ای و بدون ضامن خواهد بود. معتقدم رقم ناچیز است و ای کاش داشتیم و بیشتر می دادیم.

بسته حمایتی جدید زنان سرپرست خانوار

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ضمن تشریح برنامه‌های این معاونت برای کاهش عوارض اقتصادی بحران کرونا میان اقشار آسیب پذیر زنان گفت: در حال حاضر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است که سه بسته حمایتی جدید برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفته

که طی مکاتباتی که با معاون اول رییس جمهور داشته‌ایم مقرر شده زنان سرپرست خانوار به ویژه زنانی که از دستگاه‌های حمایتی دیگری بهره مند نیستند، برای دریافت این بسته‌ها در اولویت قرار گیرند.

معصومه ابتکار در گفت وگو با ایسنا، ضمن تشریح برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده برای کاهش عوارض اقتصادی بحران کرونا، گفت: در حال حاضر شرایط بحرانی است و این شرایط، خاصِ ایران نیست؛ سازمان بهداشت جهانی کرونا را پاندمیک اعلام کرده است، لذا باید برای این وضعیت تدابیری داشت.

اختصاص سهمیه ویژه بسته حمایتی به زنان سرپرست خانوار

وی با بیان اینکه دولت حمایت‌های ویژه‌ای از اقشار آسیب‌پذیر از این بیماری خواهد داشت اظهار کرد: در حال حاضر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است که سه بسته حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفته که طی مکاتباتی که با معاون اول رییس جمهور داشتیم اعلام کردیم زنان سرپرست خانوار به ویژه آنهایی که از حمایت دستگاه‌های حمایتی بهره مند نیستند، در اولویت قرار گیرند. همچنین به خیریه‌ها و موسساتی که از حامیان زنان سرپرست خانوار هستند توجه شود.

ابتکار تاکید کرد: براساس مکاتباتی که هفته گذشته با معاون اول رییس جمهور، اسحاق جهانگیری انجام دادم، ایشان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستند که برای زنان سرپرست خانوار به طور ویژه سهمیه درنظر گرفته شود.

تبدیل موقت کارگاه‌های زنان کار آفرین به تولید ماسک و لوازم بهداشتی

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری افزود: یکی از موضوعات این است که بتوانیم زنان کارآفرینی را که امکان تبدیل موقت کارگاه‌هایشان وجود دارد شناسایی کنیم؛ بسیاری از زنان دارای کارگاه‌های تولیدی هستند و بسیاری از آنها طی دو هفته اخیر اعلام آمادگی کرده‌اند که کارگاه‌های خود را به تولید لوازم بهداشتی، ماسک و مواد شوینده و ضدعفونی کننده ... تبدیل کنند و به طور موقت خط تولید خود را به سمت مقابله با کرونا پیش ببرند. معاونت زنان و خانواده این دسته از زنان را به تولیدکنندگان وصل می کند.

ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای زنان جهت تولید لوازم بهداشتی

ابتکار تاکید کرد: همچنین معاونت از مدیران کل امور زنان و خانواده استانداری‌ها درخواست کرده که این ارتباط را میان زنان نیازمند به کار با تولیدکنندگان و کارگاه‌ها و نیز کارگاه‌ها را با کلینیک‌های نیازمند به این کالاها برقرار کنند.

وی با اشاره به فرصت‌های جدید اشتغال در تولید لوازم بهداشتی اضافه کرد: بانوان از این تغییر موقت مسیر شغلی استقبال کرده‌اند و گزارشات رسیده نشان می‌دهد این موضوع هم به نوعی کمک کننده معیشتی به بانوان است و هم می‌تواند مایحتاج عمومی را پاسخ دهد.

تکلیف آژانس‌های بانوان و مهدهای کودک در این روزهای کرونایی چه می‌شود؟

ابتکار در ادامه در پاسخ به این سوال که برای مشاغلی مانند آژانس‌های بانوان که اکنون به دنبال تعطیلی مدارس و مهدها نیز با مشکل مواجه شده‌اند چه پیگیری‌هایی صورت گرفته است؟ توضیح داد: دولت معافیت‌هایی پیش بینی کرده که برای بنگاه‌های رسمی نیز استمهال بیمه‌ای و مالیات و مسائل بانکی در نظر گرفته است و امیدواریم بانک‌ها و بیمه‌ها نیز این موضوع را به ویژه برای زنان سرپرست خانوار عملیاتی کنند. همچنین معاونت به طور خاص پیگیری کرده تا این معافیت‌ها و حمایت‌ها برای زنان سرپرست خانوار در اولویت قرار گیرد.

وی در ادامه درباره برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده در راستای توان افزایی زنان سرپرست خانوار نیز گفت: در برنامه‌های دولت یازدهم برای توانمندسازی زنان در حوزه اقتصادی به ویژه زنان سرپرست خانوار، تکلیفی در بند ت ماده ۸۰ جهت حمایت و تدوین برنامه‌ای ملی برای زنان سرپرست خانوار برعهده معاونت زنان و خانواده قرار دارد.

وی ادامه داد: معاونت در این زمینه اقدام کرده و ستادی را خاص هماهنگی بین بخشی و بین دستگاهی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار داشته است. همچنین در این زمینه برنامه‌ای ملی نیز برای دستگاه‌ها تدوین شد که از سال گذشته چند طرح اجرایی و عملیاتی برای شناسایی، مهارت افزایی و توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در کشور با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کشور با همراهی سمن‌ها و بخش‌های عمومی مانند جهاد دانشگاهی اجرایی شد.

به گفته ابتکار با اجرای این طرح تاکنون حدود ۱۲ هزار زن سرپرست خانوار پس از شناسایی، مهارت‌های عمومی، کسب و کار و تخصصی کسب کردند. هدف از طرح توانمندسازی زنان این بوده است که زنان مهارت کار آفرینی بیاموزند و بتوانند برای خود و دیگران نیز شغل ایجاد کنند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه طرح توان افزایی زنان سرپرست خانوار در سال ۹۹ توسعه می یابد، گفت: زنان سرپرست خانواری که از مراکز حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد حمایت مالی نمی‌شوند و مایلند کار و حرفه‌ای برای اشتغال خود بیاموزند می توانند با مراجعه به مدیران کل امور زنان و خانواده استانداری‌ها خود را معرفی کرده

و خواستار ثبت نام در این دوره‌های آموزشی شوند. همچنین از سازمان های غیردولتی در موضوع کارآفرینی دعوت کردیم تا آنها نیز در این زمینه از زنان سرپرست خانوار حمایت کنند.

بسته حمایتی کرونا برای مددجویان کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از توزیع یک‌ بسته حمایتی به اقشار محروم و آسیب‌دیده شغلی از کرونا تا پایان سال خبر داد.

به گزارش ایسنا، مرتضی بختیاری با اشاره به تهیه بسته حمایتی برای اقشار محروم و آسیب‌دیده شغلی از کرونا گفت: دستورالعمل جامعی در این خصوص به استان‌ها تهیه و ابلاغ شده که بر این اساس قرار است سه بسته حمایتی برای اقشار آسیب‌دیده مانند کارگران روزمزد، دستفروشان و … در نظر گرفته شود.

زمان واریز بسته حمایتی کرونا

وی با اشاره به اینکه تعداد این افراد در مجموع به ۷ میلیون نفر می‌رسد، افزود: یکی از بسته‌های حمایتی تا پایان سال و دو بسته دیگر نیز در سال آینده به اقشار آسیب‌پذیر ارائه می‌شود.

جمع‌آوری ۳۲۳ میلیارد تومان در جشن نیکوکاری

وی با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری امسال نیز گفت: میزان کمک‌های جمع‌آوری شده تا دیروز ۳۲۳ میلیارد تومان برآورد شده که شامل کمک‌های نقدی و کالایی است.

بختیاری با بیان اینکه این کمک‌ها در ۱۰ هزار پایگاه و دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور با روش‌های غیرحضوری و حضوری جمع‌آوری شده است اظهار کرد: میزان نهایی کمک‌ها به زودی اعلام می‌شود. همچنین امسال میزان کمک‌های خیرین ۲۸ درصد رشد داشته است.

اختصاص ۳۰ میلیارد از سوی بنیاد مستضعفان به مددجویان برای پیشگیری از کرونا

بختیاری با بیان اینکه ۳۰ میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان برای مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته است ادامه داد: براساس برنامه ریزی‌های این بودجه برای پیشگیری از ابتلا کرونا با اولویت بیماران صعب العلاج و سالمندان با هماهنگی ستاد اجرایی صرف می‌شود.

تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی مددجویان تا پایان فروردین/ نیازی به مراجعه حضوری نیست

وی با تاکید بر اینکه مواد ضدعفونی کننده مانند شوینده، الکل و ... نیز در اختیار مددجویان قرار گرفته است، تصریح کرد: تمامی مددجویان کمیته امداد از سوی سازمان بیمه سلامت تحت پوشش قرار گرفته‌اند. دفترچه این مددجویان تا پایان فروردین ماه تمدید شده و نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر وجود ندارد.

اقدامات کمیته امداد برای سیل‌زدگان آذربایجان

رئیس کمیته امداد در ادامه به تشریح اقدامات این نهاد در خصوص مددجویان زلزله‌زده آذربایجان و سیل‌زدگان جنوب کشور پرداخت و گفت: تاکنون ۱۵ هزار واحد مسکونی برای سیل زدگان تکمیل و به آنها واگذار شده است. ۱۰ هزار واحد تخریبی نیز در دست ساخت است که تا پایان خرداد سال آینده تحویل داده می شود.

به گفته بختیاری در سال جاری ۶ هزار میلیارد تسهیلات برای اشتغال مددجویان پرداخت شده است و ۱۶۸ هزار شغل تا روز گذشته ایجاد شده چرا که موضوع اشتغال از محورهای اصلی کمیته امداد است.

به گزارش ایسنا، بختیاری با بیان اینکه در حال حاضر کشور ما با شیوع کروناویروس مواجه است، توضیح داد: به دنبال این شرایط تمامی دستگاه‌ها از جمله نیروهای مسلح، بسیج، پزشکان، پرستاران، کادر بیمارستانی اقدامات موثری انجام دادند. مددجویان کمیته امداد هم وارد عمل شده و با ایجاد کارگاه‌های کوچک، روزانه تا صدهزا ر ماسک تولید و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌دهند.

به گفته رئیس کمیته امداد امسال نیز در خصوص جشن نیکوکاری تدارکات لازم انجام شده و ۱۰ هزار پایگاه نیز در مدارس، دانشگاه‌ها، مصلی‌ها، مراکز فرهنگی و... آماده شده بود اما با شیوع کروناویرس و براساس دستورالعمل‌های مبارزه با این ویروس، این پایگاه‌ها فعال نشدند.

روش‌ های کمک به نیازمندان بخاطر کرونا

بختیاری با بیان اینکه برای جمع‌آوری کمک مردم به محرومان و نیازمندان، از خدمات غیرحضوری استفاده شده است، افزود: مردم می‌توانند با ارسال عدد ۱ به سرشماره ۸۸۷۷ وارد سامانه پیامکی کمیته امداد شوند و نسبت به پرداخت کمک‌های لازم اقدام کنند و همچنین می‌توانند از طریق کد دستوری #٨٨ * نیز به افراد نیازمند کمک کنند.

ارایه خدمات به صورت غیرحضوری به مددجویان

وی با تاکید بر اینکه صندوق‌های صدقات به منظور جلوگیری از شیوع کرونا فعلا تخلیه نمی‌شوند، اظهار کرد: پس از رفع این بیماری، نسبت به جمع‌آوری و تخلیه صندوق‌های معابر و خانگی اقدام می‌شود. همچنین در راستای مقابله با بیماری کرونا، ارائه خدمات حضوری را کمتر کرده‌ایم و مددجویان مراجعات فیزیکی کمتری به دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور دارند و خدمات به صورت غیرحضوری به آنها ارائه می‌شود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(30 امتیاز , میانگین: 3.5 از 5)  

۱۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
نایب اکبری | ۴ روز پیش
همه چیز شده برای حقوق بگیر ما که حقوق بگیر نیستم خدا به جای حق نشسته یا علی
۰
۰
 
 
یه ما هم بسته همایتی بدهید.
۰
۰
 
 
ir
قادرفرید | ۲ هفته پیش
سلام منم یک کارگرساختمانی هستم الان یک ماهه بیکارهستم حالاچکارکنم
۰
۰
 
 
ir
سالاردولتی | ۲ هفته پیش
سلام سالارهستم ازتبریز خواهش میکنم این پیام مهمم رو به مسولان درخواست برسانید ۲روزمانده به عید اقای روحانی گفته بسته حمایتی میدن به اقشارضعیف جامعه به کارگر رستوران ها من ظرف شوهستم دررستوران الان یک ماهه رستوران رو تعطیل کردن به خاطرکرونا حالا من ازکجا ثبت نام کنم تورو امام حسین پیامم رو برسونید دوروزمونده به عید پول خریدنون رو ندارم من یارانه وبسته معیشتی نمیگیرم چون ثبت نام کردم اون وقت واسه یارانه ولی سامانه ثبت به دلیل اختلال وشلوغی درست ثبت نکرده بود و محروم شدم از یارانه چندساله باتشکر سالاردولتی ازتبریز(((((***
47569939)))))))
))))
۰
۰
 
 
ir
سالاردولتی | ۲ هفته پیش
سلام به دولت عزیزومحترم و سلام ودرود ازرهبرعزیز ورعیس جمهور محترم .؟خواهشمنداست امروز۲۸اسفند دو روز مانده به عیدخواهشا گفتیم بسته حمایتی برای کارگرها که به خاطرکرونا از کار ماندند من دررستوران کار میکردم که یک ماهه تعطیل شده حالا من چیکارکنم ازکجاثبت نام کنم واخرحرفم من یارانه وبسته معیشتی نمیگیرم چیکار کنم ازکجا ثبت نام کنم تورو امام حسین من چیکارکنم تورو قرآن قسمتت میدم بگین این پیامم روبه مسئولان برسانید تورو امام حسین پول ندارم نون بگیرم باتشکر.........
.سالاردولتی
۰
۰
 
 
ir
علی رنج طلب | ۲ هفته پیش
منکه مستاجرم نه عیدی گرفتم نه حقوق بهمون دادن برای شب عید محتاجم چیزی متعلق نگرفته درعوض باجناقم دو واحد خونه ماشین و مستاجر هم داره و کرایه خونه میگیره ۵۰۰تومن بسته حمایتی براش واریز کردن این انصاف دولت واقعا
۰
۰
 
 
ir
مهری | ۲ هفته پیش
سلام چرا بسته حمایتی به مدد جویان کمیته نمیدن واقعا از ما بدبخت تر هست ،من با دوتا پسر یکی دانشجو،یکی محصل ،خودم بیکار م ،فکری برای ما بیچاره ها بکنید
۰
۰
 
 
ir
ایزل | ۲ هفته پیش
باسلام...گرانی بیداد میکند...کار نیست .. کرونا تمامی مردم ایران را خواسته یا ناخواسته دچار وحشت کرده..میگن نرید بیرون...پس مردم چه بخورند در این ایام عید...ترجیح میدن کرونا بگیرن بمیرن تا از شرمندگی و گرسنگی بمیرن...روزه داری یعنی حال این روزهای مملکت را حساب کرد
۰
۰
 
 
ir
H.j | ۳ هفته پیش
به مردم ظلم نکنید تادچاربلای الهی نشوید واین بسته هامال خودتان.
۰
۰
 
 
ir
اکبر | ۳ هفته پیش
خدائی منکه نمیدونم افراد نیازمند که شغل ثابت ندارن،مریض وتقریبا از کار افتاده هستن،چطوری شناسایی میشن.چرا امسال من هیچ وقت شناسایی نمیشیم؟!
منکه خدا شاهده .وقتی میبینم .که خانواده چه آرزوهای کوچک وکم خرجی دارن ومن نمی تونم براورده کنم،از خودم،از مرد بودنم خجالت میکشم.خداوندا بازم شکرت...
۰
۰
پاسخ ها:
    ir
    امیر |۳ هفته پیش
    دقیقا همینه خسته شدم ازاین همه شرمندگی مرد روزی صدباربمیره ولی شرمنده زن و بچه نشه
    ۰
    ۰
 
hits

آخرین مطالب دلگرم