تعطیلی تمام واحد های صنفی نجف آباد از فردا ۲۰ اسفند

۱,۳۸۳
۲
۰
Arad |
دوشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ۲۱:۳۳
بالاخره پس از تعلل برخی مقامات مسئول در نجف آباد، امروز 19 اسفند بخشنامه اتاق اصناف نجف آباد کلیه واحدهای صنفی به جز نانوایان، گوشت فروشان و فروشگاه های مرغ و ماهی را به تعطیلی وا داشت.
تعطیلی تمام واحد های صنفی نجف آباد از فردا ۲۰ اسفند

بنا به دستور اتاق اصناف نجف آباد ، کلیه واحد های صنفی شهرستان نجف آباد از فردا 20 اسفند تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند ، کلیه واحدهای صنفی به جز نانوایان، گوشت فروشان و فروشگاه های مرغ و ماهی از فردا 20 اسفند 98 باید بطور کامل تعطیل شوند.

در بخشنامه شماره 4657 اتاق اصناف آمده است کلیه واحد های صنفی باید تا اطلاع ثانوی تعطیل باشند و در صورت سرپیچی واحدهای صنفی متخلف پلمپ خواهند شد .

اتاق اصناف نجف آباد، با انتشار نامه ای از تعطیل شدن تمامی واحد های صنفی و فروشگاه های بزرگ نجف آباد تا اطلاع ثانوی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

اتاق اصناف اعلام کرده که در صورت سرپیچی این فروشگاه های بزرگ از دستورالعمل صادر شده، نسبت به پلمپ آن ها اقدام خواهد شد.

تعطیلی تمام واحد های صنفی نجف آباد از فردا ۲۰ اسفند

با وجود شیوع نسبتا قابل توجه ویروس کرونا در نجف آباد و تعطیلی بسیاری از بازارها و مراکز، خیلی از شهروندان این سوال را به اشکال مختلف مطرح می کنند که چرا برخی فروشگاه های بزرگ شهر همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند.

یکی از این فروشگاه ها که بیشترین حجم سوالات و اعتراض های مردم را به خود اختصاص داده، فروشگاه چند طبقه و بزرگ «حاجی ارزانی» در مرکز شهر است. شهروندان با اشاره به تراکم بالای مشتریان و حضور آن ها از شهرهای مختلف استان، معتقدند ادامه فعالیت این فروشگاه، خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می دهد.

وقتی این موضوع را از یکی از مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان سوال کردیم، گفت که ظاهرا قرار شده این فروشگاه نیز تعطیل شود ولی وقتی ظهر دوشنبه ۱۹ اسفند به حاجی ارزانی مراجعه کردیم، مشخص شد که این مجموعه تنها با نصب بک بنر اعلام کرده که برای انجام عملیات ضدعفونی از ساعت ۲ تا ۴ عصر تعطیل خواهد بود.

بسیاری از مردم اعتقاد دارند، نباید قانون را سلیقه ای و فقط برای قشر ضعیف و متوسط جامعه اجرا کرد و اگر فعالیت مراکز خرید بزرگ برای سلامت مردم مضر است، باید جلوی آن ها را گرفت.

واقعیت این است که مردم مثل همیشه شرایط را درک می کنند و حرفی ندارند که بابت امنیت و سلامت دیگر شهروندان، کسب و کارشان را تعطیل کرده و انبوهی از مشکلات اقتصادی را تحمل کنند ولی وقتی تبعیض در اجرای دستورالعمل ها را می بینند، ناراحت می شوند.

مسئولان ارشد شهر نباید طوری عمل کنند که مردم حس کنند قانون برای ثروتمندان و قدرتمندان اجرا نمی شود و یک فروشگاه که سالیانه مالیات قابل توجهی به دولت پرداخت می کند، می تواند از قانون سرپیچی کند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits