دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۵ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
حداقل حقوق بازنشستگان در سال 99

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده

حداقل حقوق بازنشستگان در سال 99
1
چهارشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۱۱
هزار میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات دولت به تامین اجتماعی پیش‌بینی شده است که ۳۰ درصد آن برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است.

افزایش حقوق 99 بازنشستگان

حقوق بازنشسته ها در سال 99

دلگرم: رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ گفت: براساس قانون بودجه سال ۹۹ کشور که در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصویب شده است، حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در سال آینده افزایش می‌یابد.

گسترش‌نیوز: غلامرضا تاجگردون اظهارکرد: این طرح که گام نخست همسان‌سازی حقوق بازشستگان تامین اجتماعی محسوب می‌شود در کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده تصویب شده و در صورت تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از سال ۱۳۹۹ اجرایی خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس این طرح ۵۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات دولت به تامین اجتماعی پیش‌بینی شده است که ۳۰ درصد آن برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید : افزایش حقوق و دستمزد 99 چقدر شد + جزئیات

-رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ عنوان کرد: براساس این طرح این اعتبار هر سه ماه یکبار به تامین اجتماعی پرداخت و این سازمان موظف است حقوق هر یک از بازنشستگان را براساس قانون ۱۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش دهد.

تاجگردون افزود: گزارشات کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ تا ۱۰ روز آینده به صحن علنی مجلس تقدیم می‌شود.

وی همچنین از افزایش درآمد دولت از طریق مالیات در سال آینده خبر داد.

تاجگردون توضیح داد: خانه‌های لوکس بالای ۱۰ میلیارد تومان ارزش و خودروهای با بیش از یک میلیارد تومان نرخ از سال آینده مشمول مالیات خواهند شد.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ بیان کرد: واحدهای مسکونی خالی نیز از سال آینده مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

وی درباره مالیات ستانی از سپرده‌های بانکی گفت: این موضوع به دلیل امکان خروج سپرده‌های بانکی با توجه به نرخ سپرده ها، وضعیت تورم و نرخ تسهیلات در کمیسیون تلفیق تصویب نشد.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹با اشاره به اینکه مشاغل پزشکی از امسال موظف به اتصال به سامانه امور مالیاتی شد شد افزود: وکیلان و دفتر وکالت‌ها نیز از سال آینده ملزم به اتصال به این سامانه خواهند بود.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت ابرازکرد: مالیات برمجموع درآمدهای اشخاص از بخش‌های مغفول بودجه است که باعث فرار مالیاتی می‌شود که کمیسیون تلفیق این امر را در برنامه خود قرار داده است.

تاجگردون تاکید کرد: بودجه سال آینده ۴۷۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که براساس برآوردهای کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس ۱۵۰ هزار میلیارد تومان کسری دارد.

وی با یادآوری نقش درآمدهای نفت در بودجه گفت: بودجه سال آینده براساس یک میلیون بشکه نفت بسته شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه در ابتدای امسال تحریم اقتصاد ایران باعث شد حداکثر تا ۱۵۰ هزار بشکه برای فروش نفت پیش‌بینی شود افزود: هم اکنون پنج برابر این میزان فروش نفت انجام می‌شود.

وی یادآور شد که نفت ایران تا قبل از تحریم‌ها تا سقف دو هزار و ۷۰۰ میلیون بشکه به فروش رسید.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی فروش اموال مازاد که دولت در لایحه بودجه امسال برای۵۰ هزار میلیارد تومان آن اعلام آمادگی کرده یکی از راهکارهای جبران کسری بودجه است که برای تحقق آن باید اختیارات بیشتری به بورس، وزارت اقتصاد و دارایی و سایر متولیان داده شود.

تاجگردون داد: افزایش اختیارات دولت برای مولد‌سازی دارایی‌ها از اولویت‌های کمیسیون تلفیق برای تحقق این امر است که برای انجام آن یک کارگروه تشکیل شده است.

منبع: اقتصاد‌آنلایناین مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter