دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۷ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
مبلغ اقساط وام مسکن ملی چقدر است ؟
11
10.7K
دوشنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری با اعلام شرایط و جزئیات جدیدی زاز طرح ملی مسکن ، سامانه ثبت نام در این طرح برای متقاضیان را معرفی کرد...

ثبت نام در طرح ملی مسکن

دلگرم: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام متقاضیان طرح اقدام ملی ساخت مسکن در استان کرمان پنج روز است گفت: بعد از اتمام این مهلت سهمیه به استان دیگری اختصاص پیدا می‌کند.

باذر جابری عصر امروز در آئین رونمایی از سامانه طرح اقدام ملی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی با حضور رئیس جمهور در تمام کشور کلید خورده است اظهار داشت: بنیاد مسکن متولی ساخت 100 هزار واحد از مجموع 400 هزار واحد طرح اقدام ملی در کشور است.

وی با بیان اینکه استان کرمان پایلوت اجرای این طرح و ثبت‌نام در سامانه است گفت: مردم می‌توانند در کمتر از 10 دقیقه به سامانه مراجعه کرده و مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به اینکه باید اطلاع‌رسانی کامل به مردم انجام شود تا همه نیازمندان مسکن در این طرح ثبت‌نام کنند افزود: مهلت ثبت‌نام در استان کرمان پنج روز است و بعد از آن سهمیه به استان دیگری اختصاص پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن از امروز در استان کرمان آغاز شده و تا چهار روز دیگر ادامه دارد افزود: این طرح برای سرپرستان خانوار فاقد مسکن است.

جابری با اشاره به اینکه یکی از شرایط این طرح سکونت پنج ساله در شهر متقاضی مسکن است بیان کرد: اولویت این طرح با افرادی است که زمین داشته باشند.

وی با بیان اینکه در مرحله بعد براساس نیازسنجی درخواست زمین مناسب شده است گفت: هزار و 24 شهر در حوزه فعالیت بنیاد مسکن شامل این طرح می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به اینکه تلاش داریم از اراضی دولتی در این طرح استفاده شود عنوان کرد: وام 75 میلیون تومانی ساخت برای ثبت‌نام‌کنندگان در نظر گرفته شده که به بانک مسکن معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه نرخ مشارکت این وام با سود 18 درصد است و در مدت 10 سال برگشت داده می‌شود گفت: مبلغ اقساط وام حدود یک میلیون و 500 هزار تومان است.


2 هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی در کرمان ساخته می‌شود

در این جلسه علی‌اکبر سلطانی‌نژاد مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان نیز با اشاره به اینکه این طرح برای اقشار متوسط جامعه طراحی شده اظهار داشت: این طرح شامل دهک‌های یک و دو جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان کرمان جامعه آماری حدود 13 هزار و 500 خانوار فاقد مسکن وجود دارد گفت: اولویت اجرای این طرح با شهرهای کوچک است و 70 شهر استان کرمان جزو این طرح هستند.

سایت ثبت نام طرح ملی مسکن

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان در مجموع حدود 2 هزار واحد طرح اقدام ملی ساخته می‌شود افزود: متقاضیان حتما باید در سامانه این طرح به نام سامانه آباد و به آدرس abad.bonyadmaskan.ir ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه سهم آورده متقاضی در بانک مسکن نیز حدود 30 میلیون تومان است گفت: قسط اول تسهیلات بعد از اجرای فنداسیون به متقاضی پرداخت می‌شود.

مبلغ اقساط وام طرح ملی مسکن

همچنین در این طرح قرار است تسهیلات ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی به متقاضیان داده شود که در شهرهای بزرگ و کوچک رقم این تسهیلات متفاوت خواهد بود. رقم اقساط وام ۷۵ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، ماهانه ۱ میلیون و ۲۷۴ هزار تومان و تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی نیز با شرایط مذکور، ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

همچنین بر اساس آنچه نرم افزار محاسبه اقساط بانک عامل بخش مسکن نشان می دهد، افرادی که وام ۱۰۰ میلیون تومانی دریافت می کنند، در پایان سال دوازدهم با سود ۱۸ درصد، ۲۴۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان باز پس می دهند که به عبارت دیگر، فردی که ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می کند، پس از ۱۲ سال ۱.۵ برابر آن را به عنوان سود به بانک مسکن بازپس خواهد داد.

آن دسته از متقاضیانی هم که وام ۷۵ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد برای ثبت نام در این طرح دریافت می کنند، در پایان سال دوازدهم ۱۸۳ میلیون تومان به بانک مسکن بازپس خواهند داد که که ۱۰۸ میلیون تومان آن، صرفا سود این تسهیلات خواهد بود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.3 از 5 (11 رای)  
  • منبع
  • mehrnews.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter