دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
قیمت انواع شیرینی برای عید ۹۸ چقدر است ؟
6
قیمت شیرینی شب عید چقدر است ؟ آیا در پایان سال 97 قیمت شیرنی افزایش خواهد داشت ؟

دلگرم : یک مقام مسئول در مورد افزایش قیمت شیرینی در سال 98 گفت : با وجود بالا رفتن قیمت مواد اولیه شیرینی ، برای پایان سال 98 قیمت شیرینی افزایش نخواهد داشت .

علی بهره‌مند رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: قنادان مواد اولیه مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه می کنند با این حال کمبودی از حیث تامین نیاز بازار شب عید وجود ندارند.

وی در ادامه درباره قیمت‌ شیرینی های پرمصرف در بازار برای عید سال 98 گفت:

  • هر کیلو شیرینی‌ تَر ۲۶ هزار،
  • دانمارکی (گل محمدی) ۲۱ هزار،
  • زبان ۲۱ هزار و ۵۰۰،
  • پاپیونی ۲۱ هزار و ۵۰۰،
  • برنجی ۲۱ هزار و ۵۰۰ و کیک یزدی ۱۵ هزار تومان است

بهره‌مند در ادامه تاکید کرد: به همه واحد‌ها ابلاغ کرده ایم که حق هیچ گونه افزایش قیمتی را به بهانه شب عید ندارند. شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف می‌توانند با تلفن ۱۲۴ و یا اتحادیه تماس بگیرند.

رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی و قنادی اظهار کرد: در سراسر کشور تمام قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌ها تحت نظارت و بازرسی بهداشتی و قیمتی مستمر سازمان تعزیرات، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بازرگانی، اصناف کشور و اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان قرار دارند.

به گفته بهره مند، علی رغم بالارفتن نرخ مواد اولیه شیرینی جات، در پایان سال افزایش قیمتی برای شیرینی نداریم.

وی در پایان گفت: تمامی همکاران ما موظف به رعایت نرخ اتحادیه هستند و بازرسان بر اجرای نرخ‌نامه نظارت می‌کنند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (6 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است