حقوق کارگران در سال ۹۸ چقدر خواهد شد ؟

۴۸,۷۴۸
۱۴۱
۴۵
سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۵۹

مجله دلگرم : پیش بینی میزان حقوق کارگران در سال 98 در دستور کار دولت قرار گرفته است . این در حالی است که یک فعال حوزه کار گفت: با توجه به آن که هنوز به ثبات اقتصادی نرسیده‌ایم و شرایط اقتصاد در سال آینده مشخص نیست، هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص افزایش حقوق و دستمزدها برای سال بعد باید منطقی و واقع‌بینانه و پاسخگوی معیشت خانوارها باشد.

علی اکبر سیارمه درگفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فلسفه افزایش دستمزد در کارمندان و کارگران یا در هر بخشی که باشد، باید چارچوبها و مولفه هایی برای آن درنظر گرفته شود، ولی متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم مبناها را عملی و بر اساس تورم واقعی دستمزدها را تعیین کنیم و به دلیل همین دلیل سالهاست که چانه‌زنی‌های مزدی برای تعیین دستمزد کارگران دستخوش تحول شده و رضایت کارگران را به دنبال نداشته است.

وی ادامه داد: در خصوص حقوق و دستمزد کارگران قانونگذار پیش‌بینی کرده که دستمزد سالانه با در نظر گرفتن نرخ تورم موجود و سبد معیشت خانوار تعیین شود و این اتفاق در شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی صورت می‌گیرد.

این فعال حوزه کار با اشاره به اعلام افزایش ۲۰درصدی حقوق کارکنان دولت در سال آینده، درباره اثرات آن بر سبد معیشت کارمندان، گفت: به طور حتم این رقم نمی‌تواند پاسخگوی معیشت کارمندان و کارگران و بازنشستگان باشد و اساسا ملاک قرار دادن دستمزد کارکنان دولت برای مزد کارگران اشتباه است. چون کارگران در زیر خط فقر قرار دارند و معیشت آنها به شدت افت کرده است هرچند کارمندانی هم داریم که سخت در مضیقه‌ و نیازمند کمک هستند ولی برای سال آینده با شرایط اقتصاد موجود نمی‌توان حقوق کارگران را ۲۰ درصد افزایش داد.

سیارمه، تاکید کرد: زمانی در کارخانه‌های ریسندگی و نساجی‌ها، کارگران با حداقل دستمزد و مزایا کار می‌کردند و مدتی بعد که به سمت ورشکستگی رفتند و توان رقابت با دیگر کارخانه‌های داخلی را از دست دادند، مزایایی برای کارگران درنظر گرفته شد تا قدرت معیشتشان تاحدودی حفظ شود ولی با شرایط اقتصادی فعلی، هرقدر دستمزدها را بالا ببریم، تورم آن را قیچی و بی اثر می‌کند.

وی با بیان این که اعلام درصد افزایش حقوق از حالا زود است، گفت: درباره این موضوع حتی اگر به دلیل ارائه لایحه بودجه باشد باید واقع بینانه و منطقی تصمیم بگیریم، چون سال قبل افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان و افزایش ۱۹.۵ درصدی حقوق کارگران را برای سال ۹۷ تصویب کردیم در حالی که نوسانات نرخ ارز و آشفتگی بازارهای داخلی را پیش‌بینی نکرده بودیم، لذا با توجه به تجربه‌ای که به دست آمده و شرایط اقتصادی موجود که هنوز به ثبات نرسیده نمی‌توان برای حقوق و دستمزد کارمندان و کارگران افزایش ۲۰ درصدی را منظور کرد.

این فعال حوزه کار تاکید کرد:اعلام افزایش ۲۰ درصدی حقوق صرفا نوعی مسکن موقتی در شرایط موجود است ولی هرگونه افزایش حقوق باید واقع بینانه و منطقی صورت گیرد چون امکان افزایش در طول سال به دلایل متعددی وجود ندارد و نمی‌دانیم تا پایان سال شرایط اقتصاد به چه سمت و سویی می‌رود و سال آینده در چه وضعیتی خواهیم بود.

سیارمه درعین حال تصریح کرد: دستمزد کارگران به شکل سه جانبه تعیین و تصویب می‌شود و ما هر سال درصدی به پایه حقوق کارگران در شورای عالی کار اضافه می‌کنیم و کارگران باید با همین درصد افزایش یکسال کاری را سپری کنند ولی کارکنان تنها حقوقشان نیست و مزایای رفاهی و سبدهای کالا دارند و بر اساس کارکرد و میزان فعالیت از ۳۰ تا ۱۱۰ ساعت هم اضافه کار می‌گیرند که از این جهت افزایش حقوق کارگران و کارمندان قابل مقایسه نیست.

این فعال حوزه کار در پایان گفت: در گذشته که رونق اقتصادی بود و کارخانه‌ها فعال بودند، علاوه بر دستمزد از محل سود فروش درصدی به کارگران داده می‌شد ولی اکنون که کارخانه‌ها با مشکل توزیع و فروش مواجه شده‌اند کارگران هم از گرفتن این مزایا محرومند و ناچارند برای تامین هزینه‌های زندگی در شیفت‌های طولانی کار کنند یا به شغل‌های دوم و سوم روی بیاورند.

به گزارش ایسنا، گرچه هنوز درصد افزایش حقوق کارکنان برای لایحه بودجه سال آینده نهایی و اعلام نشده است ولی احتمالا این درصد افزایش تا ۲۵ درصد خواهد بود.پیشتر یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ گفته بود به اندازه کافی ارزهای ریالی، دلاری و یورو در صندوق ذخیره داریم و می‌توانیم حقوق پرداختی ۱۷ میلیون نفر حقوق بگیر کشور را افزایش دهیم.

پیشنهاد حداقل حقوق توسط فراکسیون کارگری مجلس

فراکسیون کارگری امروز 14 بهمن اعلام کرد : با توجه به وجود تورم، افزایش نرخ‌ها و نوساناتی که در شرایط کنونی در بازار وجود دارد باید مبلغ 4 میلیون تومان به عنوان حداقل حقوق برای کارگران تعیین شود.

فعال کارگری: حداقل حقوق کارگران باید ۵.۳ میلیون تومان باشد

عضو هیئت‌مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: در وضعیت فعلی، حداقل حقوق کارگران باید ۵.۳ میلیون تومان باشد.

احسان سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: هفته آینده جلسه ترمیم دستمزد در شورای عالی کار کشور برگزار می‌شود و خواسته ما این است که حقوق کارگران به واقعیات کنونی جامعه نزدیک شود.

وی بیان کرد: هم‌اکنون قدرت خرید کارگران 48 درصد کاهش پیدا کرده و شاخص تورم هم گویای این است که ادامه زندگی با این دستمزدها قابل انجام نیست و البته این را نیز باید گفت که وضعیت کارگران تاکنون به این حد بحرانی نبوده که ما مجبور به ترمیم دستمزد در نیمه سال شویم.

عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار تأکید کرد: تحقیقات میدانی نشان از این دارد که یک کارگر برای اینکه شرمنده خانواده خود نباشد نیاز به 5 میلیون و 300 هزار تومان حقوق دارد و البته نمی‌توان در مورد خروجی این جلسات برای تعیین دستمزد هیچ پیش‌بینی داشت.

اولین جلسه رسمی شورای عالی کار برای بررسی مزد ۹۸

تسنیم نوشت : ۵اسفند ماه اولین جلسه رسمی شورای عالی کار با در نظر گرفتن رقم ۳میلیون و ۷۵۹هزار و ۲۰۰ تومان به عنوان سبدمعیشت خانوار کارگری برای ورودی مذاکرات مزدی کارگران برگزار می شود.

مطالب مرتبط

عیدی و پاداش کارگران امسال چقدر است ؟

حق مسکن کارگران چقدر شد ؟

کارگران در ماه چقدر هزینه می کنند ؟


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(141 امتیاز , میانگین: 3.9 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


۴۵ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
ناشناس | ۲ روز پیش
سلام وقت بخیر
شاید فکر کنید داستان دروغ باشه ولی عین ***ه...
پارسال قبل عید یکی از دوستان شهرداری کار میکرد . حقوقشون رو چهار ماه عقب انداخته بودن...
این هم به حرف مسئولین محترمشون هر روز به دوتا دخترش میگفت بابا ایشالله فردا میرید خرید عید تا اینکه تا دو روز قبل عید که تقریبا یک ماه مسئولین محترم وعده میدادن زنگ زدن گفتن فلانی بیمارستان بستری و ما فکر کردیم شوخی میکنن چون طرف یه جوان 31 ساله بود ....
تا این که روز بعد خبر دادن طرف به رحمت خدا رفته...
سکته قلبی... ببینید چقدر بهش فشار اومده...
بعد اقازاده ها باید فکر کنن فردا با چه ماشینی بره دنبال دوست دخترش...
بعد همه میگن خدا بزرگ....
درسته خدا خیلی بزرگه...
ولی خدا میگه از شما حرکت از من برکت....
موفق باشید...
۱
۰
 
 
ro
رویا | ۳ روز پیش
خدا همتونو لعنت کنه,شما چه میفهمین بچت واسه میوه گریه کنه چیه, شما چه میفهمین حسرت حتی چیزای عادی به دل بچهامون بمونه یعنی چی؟الهی خدا همتونو از بزرگ تا کوچکتونو لعنت کنه
۱۹
۰
پاسخ ها:
  چی بگم.. ب خدا واگذارشون میکنم خدا حداقل حق این کودک 2سالمو ازشون بگیره. اهای مجلسی ها ب خدا ک کار گران هم ادمند نفس میکشند ب غذا نیاز دارن. شوهرم بعد مدتی یه کیلو میوه گرفته بود میگف خجالت میکشم ولی بچم چ ذوقی کرد. یا مهدی بیا ک دنیا رو کافران اسلام نما گرفته
  ۱
  ۰
 
 
ir
حسن | ۴ روز پیش
سلام.اول باید بگم لعنت خدا بر دولت ناکارآمدش که با تمام برنامه ریزی های افتتضاهشون مملکت رو به فنا دادن خدا لعنت کنه ایشان رو .یه جمع دزد دور هم جمع شدن دارن کل ملت رو سر کیسه میکنن .کارگران بدبخت چه گناه کردن که باید تقاص ندوم کاری های شمارو بدن .حروم خورها .دلتون خوشه دکتری افتخاری میگیرید .برید و دستهای آلودتان رو از سفره مردم بکشید .
۱۰
۰
 
 
us
کارگر | ۴ روز پیش
باسلام شرکت ما گفته تو سال 98 هیچ افزایش حقوقی نداریم.میگن ما توان پرداخت 20 درصد افزایش حقوق رو نداریم واقعا یه مشت دزد دور هم جمع شدن
۱۱
۰
 
 
با این حقوق کارگری ۵ روز هم نمی شود زندگی کرد چرا دست از جیب مردم نمی کشید مردم مردن را به این زندگی که درست کردید ترجیح میدهند
۱۹
۰
 
 
مردم از شما توقع دارند نه اینکه شما از مردم توقع داشته باشید دست از این کاراتون بردارید مردم نان ندارند بخورند
۱۳
۰
 
 
ir
ناشناس | ۵ روز پیش
متاسفانه کسایی که زندگی بر وفق مرادشونه و شغل و زندگی خوبی دارن فکر میکنن کسایی که درامد خوبی ندارند به اندازه کافی تلاش نکردند و مشکلاتشون حقشونه! و به گفته یکی از پزشکا اون وقتی که ما داشتیم درس میخوندیم شما کجا بودید! فقط خودشون رو لایق و بعضا دارای ژن خوب میدونن! نمیفهمن ظرفیت دانشگاها برای پزشکی محدوده و طبیعتا ۹۵ درصد افراد پزشک نمیشن! این کارگرا و کارمندای بدبخت هم اتفاقا داشتن درس میخوندن،نه آبیاری گیاهان دریایی! اتفاقا تاپ ترین رشته های مهندسی و تاپ ترین دانشگاه ها! نمیدونن کارخونه ها پر شده از فارغ التحصیل های ارشد و دکتری کارگر، برید ببینید سرنوشت این همه فارغ التحصیل از دانشگاه های دولتی تهران چیه؟ یه عده از کشور میرن، خیلیاشون هنر کنن درامدشون ماهی دو سه تومن باشه باید کلاشون رو بندازن هوا، برای اینکه این کشور نیروی متخصص نمیخواد که از وضع تولیداتمون معلومه. برفرض اینکه یه عده ای اون وقتی که عزیزان پزشک داشتن درس میخوندن فقط خوردن و خوابیدن و حالا شدن کارمند و کارگر! اما انصاف نیست که پزشکا درامد یک روز یا یک ساعتشون به اندازه درامد یک سال افراد دیگه باشه بلکه هم بیشتر!!
۱۸
۰
 
 
ir
میلاد استقلالی | ۵ روز پیش
از مراجع باید پرسید( آنان جایگزین خداوند بر کره زمین هستند) که حقوق چقدر باید باشد این عالی جنابان عالیمقدار فرموده اند اگر گوشت گران است نخورید اگر برنج گران است نخورید اگر چای گران است ننوشید و... حالا باید دید در مورد حقوق طبقه کارگر در شرایط و موقعیت های مختلف چه خواهند فرمود ما باید از این حضرات اطاعت کامل را داشته باشیم تا در روز قیامت گرفتار آتش جهنم نشویم حکم حکم این حضرات عالیقدر می باشد
۱۷
۲
 
 
ro
بی نام | ۶ روز پیش
بابا گوش به این حرفای دروغ دولت ندین اینا شکمشون سیره به فکرمن وشمانیستن به خدا سیزده درصد بیشتراضافه نمیکنند ایناهمشون سرشون توی یه آخوره
۱۲
۰
 
 
ir
عمران | ۱ هفته پیش
از من کارگر که هیچ کاری بجز دعا کردن برا نابودی مسئولین بی خدا و کافر برنمیاد خدا نابودشون کنه هرسال میان یه ۱۰۰ تومان به حقوق افزایش میدن در طی سال اجناس کلی گرون میشه هر سال فقیر تر میشیم این وسط سبد کالا هم بهم ندادن از هر کارگری در مورد مسولین بپرسی اول فحش بهشون میده بعد حرف میزنه چه کنم از دست این دولت.
۲۸
۰
 
 
ir
الهه | ۱ هفته پیش
دولت آقای روحانی در حق کارگران کم لطف هست، برای کارمندان دولت خوب می رسه، اما وضعیت مسکن، پاداش، اضافه کار، افزایش کامل، پرداخت به موقع، وام های مختلف حمایتی و ...
اما کارگران واقعا مظلوم هستند
۱۹
۱
 
 
ir
علی باقریان | ۱ هفته پیش
من کارگرم و بخاطر حقوقم دارم از همسرم جدا میشم..هیچ امیدی ندارم امسال هم افزایش حقوق چشمگیری بوجود بیاد..دولت قصد داره فاصله طبقاتی حفظ بشه..بقول نماینده ی ما اگه کارگر حقوقش بالا بره سطح توقعاتش بالا میره و کارگر باید در مقام همون کارگر و با زندگیه کارگری ادامه بده..این دیدگاهشونه...ام
ام زمان کجایی...
۳۰
۰
 
 
ir
مهدی پارسا | ۱ هفته پیش
مامردم انقلاب کردیم، یه عده ای اومدن توی خونه ما از پول ما سفره پهن کردن به اسم سفره انقلاب، خودشون و الاغ زاده هاشون میخورن ، بعد آروغ زدنشون رو از طریق رسانه ها بهمون تحویل میدن. تا مدیران ارشد و وزرای دولت، دزد و فاسد باشند، روزبه روز باید یادی از دیروز کنیم. لعنت خدا و ائمه بر فاسدینی که با نام اسلام، مردم رو چپاول میکنند. هزار سال هم که عمر کنید، آخر میمیرید و در یک ابدیت عذاب خواهید ماند انشاءالله. کاش این بیشرفها، به مشی امام و رهبری پایبند بودند تا مملکت گلستان میشد. ما خودمون این نماینده و رئیس جمهور بی لیاقت و دروغگو رو انتخاب کردیم. ازماست که بر ماست. به خدا قسم، یک درصد از مدیران، از صحیفه امام و خط رهبری غافلند.و فقط حضرت آقا، حضرت آقا میکنند. درد و بلای آقا بخوره توی سرتون. چرا پشت سر آقا قایم میشید ولی هر غلطی دلتون میخواد میکنید. تا وقتی به اصلاح طلب و اصول گرا رای بدیم همینه. ما یک مدیر انقلابی میخوایم، مثل کسانی که موشک با چنین پیچیدگی میسازند، نه مشتی دزد و فاسد ومفت خور که هنوز توی پراید سی سال پیش موندن. یاعلی. اللهم عجل لولیک الفرج.
۲۳
۳
پاسخ ها:
  it
  محمد علی | ۶ روز پیش
  سلام
  آفرین ، ما هر کجا انقلابی عمل کردیم و توکلمون به خدا بود نه کدخدا موفق بودیم مثل موشک و هسته ای و ... و هر کجا چشممون به این از خدا بی خبرا بود وضع همینجوری بود انشالله که این ها زیر چرخ های انقلاب له بشن و مردم به حق خودشون برسن.
  ۴
  ۶
  ir
  مهدی پارسا | ۴ روز پیش
  سلام همکاران کارگر. اینها، معیشت مردم رو در گرو گروه و حزب خودشون گرفتن و میخوان تمام وعده هاشون رو به کدخدا عمل کنند و اجناس رو گرون میکنند تا به نظام بگن اگر فلان طرح استعماری تصویب نشه، مردم بیشتر در سختی فرو میرن. این کم ارزش شدن پول ملی، به گردن بانکهاست که زیر نظر بانک مرکزی دولت هست. اینها افراد نفوذی هستند که الان که به منسب مناسب رسیدن، بهتر میتونن ضربه بزنن. دوست عزیز، تنها راه برون رفت از مشکلات، شفافیت در همه زمینه ها در مجلس و دولت هست. به دوستان و اشنا یان خود بخواهید، صرفا به کسی رای بدهند که ضمانت کتبی بدهد که وقتی نماینده مجلس شد، به شفافیت رای مثبت دهد. تا وقتی قبیله ای رای بدیم، نتیجش همینه و بدتر هم خواهد شد. برای برون رفت از مشکلات، مدیر و مسئول و نماینده و رئیس جمهور انقلابی باید انتخاب کنیم.
  ۱
  ۳
 
 
ir
دنا | ۱ هفته پیش
دولت دروغگو وفاسد
پول نفت رو با دلار میفروشید دلار چقدر شده الان ..
چرا حقوق ما کارگران رو با قیمت دلاری که از پول نفت و بودجتون تامین میشه پرداخت نمیکنید ؟؟
حداقل بیاید نصف حقوقی که به کارگران سوریه و لبنان میدین رو بهمون بدین
۱۲
۰
 
 
ir
جواد | ۱ هفته پیش
افتضاحه مملکت داریتون.قشر کارگر نمیدونه از بالا رفتن حقوقش سر سال خوشحال بشه یا بترسه...خوشحال بخاطر اون یه قرون و دوزاری که به حقوقش اضافه شده.ترس از تعطیلی شرکت،از گرونی لحظه ای اجناس،
ما افزایش حقوق نمیخایم قربونتون برم.دزدای مملکت رو کنترل کنین بسمونه.اگه گرونیا تقصیر امریکاس.دوحالت داره.یا کشورمارو ترامپ داره رهبری میکنه یا دزدای محترم داخلی دیواره کوتاهتر از ترامپ گیر نیاوردن.والسلام
۱۴
۲
 
 
ca
آرش | ۱ هفته پیش
حقتونه
کارگرا حقتونه بدبختی
چون هنوز اتحاد ندارین
چون پشت همو خالی میکنین
از راننده های کامیون یاد میگرفتین که حق گرفتنیست
شماهای که چرخ اقتصاد به همتتون میچرخه چرا اتحاد ندارین که یک ماه نرین سرکار خودشون مجبورن رضایتتون جلب کنن حقتونو بدن
مقصر اصلی خود شمایید که مفت کار میکنید.
۲۰
۲
 
 
ir
رضایی | ۱ هفته پیش
پس به نظرمن صبرکنید تاپایان سال۹۸ وقتی به ثبات اقتصادی رسیدید وپیرکارگران راکامل درآوردید آن وقت حقوق کارگران رامشخص کنید
۹
۰
 
 
ro
مسلم | ۱ هفته پیش
سلام. ما کارگران.همیشه باید چوب بی عدالتی را بخوریم. کارمند دولت. خدا را شکر همه نوع مزایا را دارند ودر اخر هم راحت باز نشسته می شوند. اما ما کار گران باید هر لحضه. ترس تبدیل نیرو توی دل مان باشد. یا اینکه بعداز چند ماه حقوق مان را چطور میدهند. اون هم خورد خورد. مگر نه این که مولا علی فرمودند. حق کار گر را قبل از اینکه عرقش خشک شود..باید.پرداخ
ت.
۱۳
۰
 
 
de
کریم حسنی توابع | ۱ هفته پیش
با سلام....اون کسی که این قانون تصویب میکند هیچ فکر میکند کارگران چقدر حقوق میگیرند ،حقوق سال 97ما حدود یک میلیون صدو پنجا و پنج هزار تومان هست که شرکت ما میگه اداره کار میگند اینقدر حقوق باید بدید....ولی آیاتا حالا یکبار شده که اداره کار بیاد برسی کند که ببینه شرکت ها برای کارگر چقدر حقوق میدند؟؟؟آیا با این حقوق کم اونم سره ماه حقوق میدند؟؟؟درکل توی کشور ما عدالت نیست،اگر عدالت،وجدان داشته باشند نباید بزارند حقوق کارگران پایمال بشه
۱۱
۰
 
 
ir
احمد | ۱ هفته پیش
تف به غیر نداشته تون که خون ما کاراگرارو کردین تو شیشه و میدین به لبنان و فلسطین
۲۱
۰
 
 
de
محمد حسین پور | ۱ هفته پیش
سلام.حقوق من 1700هستش چهار فرزنددارم .این پول را خرج آب ونان کنم .خونه بسازم .ماشین بخرم. پس انداز کنم .خرج دکتر کنم. وسایل خانه بخرم آخه فقط پول بچه هامه که میرند مدرسه.بااین حقوق 5روز هم نمیره.20درصد افزایش هیچ دردی را دوا نمیکنه.حقوق کمتر از 7میلیون بااین وضعیت گرانی به هیچ جا نمی‌رسه.مسئولان به فکر قشر زحمت کش کارگران باشیدخیلی زیر خط فقرهستند.
۲۸
۰
پاسخ ها:
  ae
  x4 | ۱ هفته پیش
  خوب دوست عزیز شما که توان مالی نداری چرا اینقدر بچه تولید می کنی , اونم توو این مملکتی که هیچ آینده ایی نداره . رحم کنید به این بچه های بی نوایی که باید ناخاسته بیان و توو فقر و نداری بزرگ بشن. داداش نیار بچه. این که دیگه دست خودته .
  ۱۳
  ۹
  de
  کارگر ایرانی | ۳ روز پیش
  حالا میان این همه مشکل چهارتا بچه اش رو دیدی چرا به ولایتی نمیگی پنج شش تا بچه تولید کرده چرا به بقیه مسئولان نمیگی چهارتا پنج تا ا تولید کردند از حق من و شما میدن بخورند و کیف دنیا بکنند والا تقصیر خودمونه ما یه معاون داشتیم توی اداره مون ی پسر داشت مدرسه تیز هوشان رفته بود امتحان داده بود تمام نمره هاش منفی شده بود حتی دینی و عربی سال بعد فرستادش یه مدرسه دیگه خدا رو شاهد میگیرم مدیر مدرسه ازش پول میگرفت نمره هیجده نوزده برا ی عقب مانده تنبل بی عار رد میکرد اینقدر اینکارا کردند الان دانشگاه میره الانم پول میدن نمره میخرند ایا واقعا اون معلم که تقدس داره رشوه گیر بشه دیگه بقیه مسئولان چی هستند . یعنی خاک بر سر همه شون ی مشت گدا که یهوویی ی سفره براشون پهن کردیم که تا ابد شکمهاشون و جیباشون پر کنند سیر نمیشند .از ماست که بر ماست
  ۰
  ۰
  de
  کارگر ایرانی | ۳ روز پیش
  من فقط یه جمله میگم و این اینه اهای تمام مسئولین بی لیاقت شما نه لیاقت این مسند رو دارید نه عرضه نه دانش همه تون توی چهل ساله امتحان پس دادید همیشه مردود شدید الانم نمره منفی میارید ت.
  ۲
  ۱
 
 
ir
متین | ۱ هفته پیش
تواین چندسالی که دولت روحانی اومده قشر کارگرجامعه روز بروز افت پیداکرده هزینهاسرسام آورشده الان دوسال کارماخوابیده ومارواخراج کردن وامسال بدترین سال زندگیم بودهرروزشرمنده زنوبچه ات شدن خسته شدم پس کجاست آن هزان فرصت شغلی که هرروزتورسانهاحر
فشومیزنید؟تازه وزیرها کار25درصددرنظرگ
رفتن آقاوزیرممنون واقعا شما میتونی بایک وپونصدخرج یه ماه زندگی زن وبچتوبدی واقعا؟ تورم درحالی که بیشترازصددرصدشد
ه 25درصدتون چه خیری به مامیرسونه اون نزارین بهتره؟ نه دیگه تواین کشور چیزی درست نمشه همیشه توسری خوریم دولت مرداهم به ریش مردم...
من هرچقدرفکرمیکردم روبه جلوترمیریم پیشرفت میکنه آدم نه برعکس فقط پسرفت میکنیم روزبه روز
فقط خدابهدادمردم برسه آهای آقایون وزیر اون بالاخدای هم هست
۱۲
۳
 
 
جواد | ۱ هفته پیش
آخه واقعا جای تاسف داره وقتی تورم 300 درصد هست شماها میایین 20 درصد ب حقوق ها اضاف میکنید آخه چطور با این وضع مملکت میتونیم با این تورم و این 20 درصد اضاف حقوق زندگی خود را بچرخونیم من ماهی 600 کرایه میدم آب و برق و گاز حداقل 400 دیگه بقیه مخارج وا ویلا بخدا کل دندونام خراب شدن پولشو ندارم اونها درست کنم وای ب حال روزی ک مریض بشم و باید بستری بشم دیگه فاتحم خودنده است دوتا بچه دارم ولی در مخارج زندگی موندم خدایا الهی ب عزت و جلالت قسم این مسولین خیر نبینن
۲۲
۰
 
 
ir
حسین | ۱ هفته پیش
باسلام ما قشرکارگرهمیشه مسخره صندلی نشین ها هستیم بابا رفتین داروخانه پول دارونداشته باشین نون قرض اوردین نه تبعیض بی داد میکنه ای خدا پایه زور ***نگه ندار
۲۲
۰
 
 
ir
حسین | ۱ هفته پیش
سلام این چه وضعشه امسال خوراک پوشاک مسکن
و... افزایش بالای۱۰۰درصد داشته اونوقت شما میخاید۲۰درصد برای سال۹۸افزایش حقوق داشته باشید
اخه چجوری حساب میکنید خدارو خوش نمیاد
زیرخط فقریم بخدا شرایط بسیار سختی رو تحمل میکنیم شرمنده زن و بچمون میشیم با این حقوقا....
۲۶
۰
 
 
us
Hosin | ۱ هفته پیش
?? برید خودتونو مسخره کنید سیر از گرسنه خبر نداره
سوار از پیاده . مال مفت دولت نوش جونتون????
۱۹
۰
 
 
us
رها | ۱ هفته پیش
فاتحه کارگر خیلی وقته خوانده شده زندگی مردم رو ب کند کشیدن پشت میزهای شیک وکت شلوارهای اتوکشیدشون ...دقیقا کدومشون ب فکر کارگرن داغی که از حسرتها ب دل کارگرا وخانوادشون هست ب دل باعث وبانیش هم بیاد
۱۸
۱
 
 
ir
ابوالفضل | ۲ هفته پیش
کارگران و کارمندان عزیز هنوز روزمون مونده باید عادت به نون خالی با آب کنیم صبر کنید روزی میاد نونم گیرمون نیاد بخوریم
۲۵
۰
 
 
de
حسن | ۲ هفته پیش
خداوکیلی اگه وزیرکارباحقوق ماکارگران یه ماه خانه وخانوادشواداره بکنه ماهم دیگه هیچ حرفی نداریم
۳۱
۰
 
 
ir
امیر | ۲ هفته پیش
انشاالله ک خیر نبینین با این وضعیتی ک درست کردین پراید 40 میلیون!!!!گوشت کیلوی100 هزار تومان!!!خجالت بکشین تا کی میخواین از این مملکت بچاپین
۳۸
۰
 
 
آقای کار درست ها.با این ۲۰درصدافزایش. هیچ سفره ای رنگین تر نمی شود.مگه این را شما نمی خواهید
۲۰
۰
 
 
این دولت دوست داره مردم رو گرسنه نگه داره این ۲۰درصد هم نمیخواهیم تا کلا توان برای کارکردن هم نداشته باشیم وبرای این بدبختی مان بخندید
۲۵
۰
 
 
این دولت از سر تا پا به دنبال افزایش بدبختی مردم هستند ۲۰درصد یا ۳۰درصدافزایش فقط یک سوم زندگی را تامین می کند مسولین نگران نباشید با این ۲۰ درصد هیچ کس نمیتوانددوباره گوشت سرسفره اش ببیندخیالتان راحت
۲۸
۰
 
 
ir
یه جوون سوخت شده تو | ۲ هفته پیش
مسولان ما و دلالها دستشون تو یه کاسه ای و تا زمانی که اینطوری باشه وضعیت کارگرها بدتر از قبل میشه یه نفر بیاد ثابت کنه که تو مملکت ما عدالتی که اسلام گفته پیاده میشه خدا خودش سال بعد رو بخیر کنه که تورم چند برابر میشه با این وضعیت قشر ضعیف هر روز ضعیف تر و قشر پولدار هر روز پولدارتر میشن و این کلا با شعارهای زمان انقلاب در تضاده
۱۶
۰
 
 
ir
ناصر | ۲ هفته پیش
سلام من یه کارگرم و جلوی سرما وگرما تو بیرون شهر کارگری میکنم نه خبری از سختی کار یا محرومیت تحصیل هست و مجرد هستم با این که اجاره و پول اب برق نمیدم باز هم به زور ۱۰۰ پس انداز کنم که اونم میدم دکتری باز و هیچ گونه امیدی برای زندگی ندارم بجز اینکه سعی کنم زنده بمونم ولی نمیدونم چرا باید کسی که کار بدنی نمیکنه هزاران برابر حقوق یه کارگر رو بگیره و امکانات و شیک و تمیز بگرده و دستور بده و در اخر کارگر اخراج میشه بعد با این حقوق حتی اگه من نخورم حتی یه لیوان اب نخرم که نشد هست شاید بعد سی سال خونه بخرم اونم اگه تورم نیاد بعضی موقعها فکر میکنم حدف همینه ما زندگی نکنیم و نوکر بمونیم وگه نه دلیلی نمیبینم حقوق زیر ۴ یا ۵ بهش بگن زندگی بجز شعار هیچ چیزی از نمایندگان نشنیدم حتی رهبر هم هیچ سخنی نمیگه به نظر من همون ۲۰ درصد رو ندید بهتره و منت سر ما نزارید چون دیگه حقوق۳ یا ۴ هم جواب نمیده یکی از همکارام ۲۰ سال پول جمع کرد زمین بخره حالا نمیتونه رهن واسه خونه جور کنه اینه عدالت که بزرگ مردانایران ما دارن شرم میکنم بگم ایرانیم و عدالت رو از کوروش یاد گرفتیم به امید روز که شعار نباشه و زندگی کنیم
۱۷
۱
 
 
de
کارگر | ۲ هفته پیش
من کارگر با این حقوق با دو فرزند و مستاجر با 2میلیون میشود زندگی کرد چرا دولت روحانی با ما کارگران با صداقت حرف نمیزند تورم بالای 100درصد است با این حوقوق چه گلی بگیرم بر سر دولت مردان این از خدا بیخبرها شکمشان سیر هستند بفکر ما نیستند از طرفی هم میایند پشت میکرفون ناسزا به طاغوت میگویند ودم از دزدی و بیعدالتی و تبیض ناروا در ان زمان میگویند بخدا دولت روحانی از رضا خان و هفت پشت ان بدتر است وپدر ما کارگران را در اورده خدا پدرشان را در بیاورد اینها مردم را سوار شدند تا زمانی خود مردم از این گرانیها خیرمقدم میگویند ساعت به ساعت بدتر میشود بهتر خیر روحانی و مدیران ودولتمردان در این گرانیها بیشترین فایده را میبرند وبه این مردم ظلم میکنند واین وزیر به ان وزیر پاس کاری میکنند ودر پشت پرده به ریش این مردم میخندن لعنت خدا بر هرکسی به این مردم دوروغ و ظلم میکند وبا این مردم شهید داده و جوان داده در ده فجربجای شادی باید به صف اجناس خوراکی بروند کشوری که 40ساله با امریکاه دارند مبارزه میکنند با ظلم از این طرف خود دولتمردان روح امریکاه را سفید کردهاند
۱۴
۰
 
 
ir
مهدی | ۱ ماه پیش
با لیلا خانوم شدیدا موافقم . .بنده خودم ماهی2میلیون گرفتم . که یه گوشی هم باهاش نمیشه خرید . چجوریه که یه گوشیه 700تومنی شده 3میلیون .ولی حقوق 50تومنی ثابت مونده / اخه کار هم نیست که بگی دایم کار میکنی .تورم بالاست .به نظر من باید الان حقوق روز کارگر روزی 250تومن حداقلش باید باشه . تا با این گرانی کنار اومد .
۱۳
۲
 
 
ir
لیلا | ۱ ماه پیش
سلام من با مدرک کارشناسی ارشد در یک شرکت لبنی مشغول به کار هستم با حقوق 1500،ماهاست که گوشت قرمز وماهی و دیگر اقلام رو از زندگی حذف کردم،دولتمردان ما که از خیلی از مسائل زندگی ما خبر ندارن برای ما تصمیم میگیرن وقشر کارگر هر روز فقیرتر میشود
۲۰
۰
 
 
ir
رامین | ۱ ماه پیش
سلام.دولت برای کارمندان خودش که در روز ساعت کاریشون کمه و بعد از ساعت کاری فرصت شغل های بعدی رو هم دارن و علاوه براین کلی هم مزایای حمایتی نظیروام ، کمک هزینه زندگی و انواع بیمه های درمانی دارن 20 درصد افزایش حقوق در نظر گرفته (که البته همینم در اصل کمه) اما کارگران که متاسفانه بخش زیادی از فارغ التحصلان دانشگاهی هم الان مشغول کارگری هستن در برنامه های دولت جایی ندارن.منی که با فوق لیسانس مهندسی در شرکت خصوصی از 7 صبح تا 7 غروب کارمیکنم و حقوقم یک و پونصده و اون رو هم همیشه با چندماه تاخیر میدن با چه امیدی به سمت ازدواج و بچه دار شدن برم؟در این وضعیت خدایی نکرده اگر بیماری خاصی هم پیش بیاد چه حمایتی ازمون میشه؟جز اینکه بیشتر از کارکردمون هزینه های درمانی بدیم.
۱۸
۱
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter