تهرانی ها یک سوم درآمدشان را صرف اجاره خانه میکنند

۱,۴۳۲
۰
۰
دوشنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۰

مجله دلگرم : اجاره خانه در تهران معادل یک سوم درآمد یک خانواده تهرانی است.طبق بررسی‌های انجام شده از سوی بانک مرکزی در مهرماه امسال شاخص اجاره‌ بها در شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد رشد داشته است که این عدد معادل یک‌سوم هزینه‌های سبد خانوارهای تهرانی است.

براساس گزارش تحولات بازار مسکن در مهرماه امسال که به تازگی از سوی بانک مرکزی منتشر شده است، طبق آمارهای ارائه‌شده در مهرماه سال ۱۳۹۷ شاخص اجاره مسکن در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۵ و ۶/ ۱۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

همچنین در این گزارش آمده است سهم هزینه مسکن ( اجاره‌بهای مسکن اعم از شخصی و غیرشخصی ) در محاسبات شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی بر اساس سال پایه ۹۵ معدل ۱/ ۳۳ درصد است. این موضوع نشان می‌دهد در شرایط فعلی خانوارها حدود یک سوم از کل هزینه‌های خود را به اجاره خانه اختصاص می‌دهند. این شاخص بر مبنای هزینه تامین مسکن اجاری محاسبه شده است.

اجاره بهای واحدهای مسکونی که طی دست‌کم سه سال گذشته منتهی به پایان سال ۹۶ به دلیل ثبات نسبی قیمتی در بازار معاملات خرید و فروش ملک در شرایط ثبات نسبی به سر می‌برد تابستان امسال تحت تاثیر جهش قیمت مسکن در پایتخت دستخوش نوسان شد. با این حال، نوسان اجاره‌بها در شهر تهران طی ماه‌های اخیر از نوسان قیمت خرید مسکن در پایتخت کمتر بوده است. مهرماه امسال میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در معاملات خرید و فروش مسکن نسبت به مهرماه سال قبل ۵/ ۸۳ درصد افزایش یافت و به مترمربعی ۸ میلیون و۶۰۰ هزار تومان رسید.


تهرانی ها یک سوم درآمدشان را صرف اجاره خانه میکنند
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter