آیا کاهش کف مهریه به ۵۵ سکه صحت دارد ؟

۲,۰۳۵
۰
۱
سه شنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۳:۰۶

کف مهریه، قانون جدید مهریه، تعداد سکه

دلگرم به نقل از خانه ملت، حسن نوروزی، در خصوص زمزمه‌های کاهش کف مهریه پرداختی به ۵۵ سکه بهار آزادی، گفت: مهریه باید طبق موازین شرع باشد. در شرع مقدس اسلام اساس این است که زندگی طبق یک توافقی شکل بگیرد. وقتی می‌گویم هم کف بودن، هم کف بودن به معنای تناسب در همه زمینه‌ها تحصیلاتی، شخصیتی و مالی است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر می‌رسد با شرایط اقتصادی امروز که سکه به سه برابر قیمت یک سال پیش رسیده است مهریه باید در یک حد معقولی باشد. این که مثلاً به تعداد سن زوجه سکه مهر شود این همان چیزی است که چیزی جز پر کردن زندان‌ها ندارد. وی ادامه داد: روح قانون مدنی و مجازاتی ایران زندان زدایی و حبس زدایی است؛ بنابراین ما باید مهریه را در حد و اندازه وسع زوج فرض بگییریم تا این موضوع تبدل به معظلی برای خانواد‌ها و جامعه نشود.

اگر این موضوع باشد به نظر می‌رسد که هم اشکال شرعی دارد و هم این که روح قانون جمهوری اسلامی آن را نمی‌پسندد. این نماینده مجلس دهم خاطرنشان کرد: راهکار دیگر این است که ما کلاً سکه را از مهریه برداریم یا کم کنیم و دارایی‌های دیگری مانند زمین و ... را جایگزین کنیم تا در زمان مطالبه زوجه، زوج با مشکل پرداخت روبرو نشود.

وی با بیان اینکه به هر حال بحث به روز کردن قانون است، گفت: ما می‌بینیم که با شرایط فعلی افرادی که قبلا مثلاً ماهیانه یک میلیون تومان هزینه سکه می‌کردند در حال حاضر باید ماهیانه سه میلیون تومان هزینه کنند، این فرد ممکن است ۲ میلیون حقوق بگیرد؛ بنابراین باید به فکر همسان سازی درآمد و مهریه بود. سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ما در این کمیسیون سعی می‌کنیم طرح این موضوع را آماده کنیم تا بعد از کار‌های کارشناسی دقیق، بتوانیم قانون جدیدی را در این زمینه به تصویب برسانیم.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • قانون مهریه
  • تعداد سکه
  • کف مهریه
  • قانون جدید

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
داود | ۹ ماه پیش
کلا چراباید مهریه داد این کارباعث ازبین رفتن رابطه زناشویی ومهرومحیت وپولی شدن همه چیز حتی کانون گرم خانواده میشود
۰
۰
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter