دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
۷ جادوگر برتر دنیای سینما
0
با جادوگران برتر سینمای جهان آشنا شوید .

نوعی واقعیت‌گریزی که به ما اجازه می‌دهد، خودمان را با عصای جادویی در دست تصور کنیم، که در حال محافظت از هاگوارتز (مدرسه شبانه‌روزی جادوگری هری پاتر) در برابر یک شرور هستیم. شاید هم حکمتی که جادوگرها از آن برخوردارند، ما را جذب می‌کند.

گندالف در «ارباب حلقه‌ها» (The Lord of the Rings)

«گندالف» خیلی بیشتر از ویژگی‌هایی که یک جادوگر بزرگ باید داشته‌باشد، دارد. او مهربان، خوش‌رفتار، قدرتمند و عاقل است و این میزان از خوبی او قابل‌درک نیست.

بازی «ایان مک‌کلن» در نقش این جادوگر نمادین، اثبات انتخاب بازیگر فوق‌العاده در مجموعه فیلم‌های تحسین‌شده «ارباب حلقه‌ها» است. او از «گندالف» خاکستری (نسخه ملایم‌تر و دوست‌داشتنی‌تر) به «گندالف» سفید (شخصیت قوی‌تر و آماده نبرد) تبدیل می‌شود.

۷ جادوگر برتر دنیای سینما

دکتر استرنج در جهان سینمایی مارول (Doctor Strange)

قدرتمندترین جادوگر مارول، حتی وقتیکه هنوز به ابرقهرمان عالی‌رتبه تبدیل نشده‌است، «دکتر استفن استرنج» محسوب می‌شود. «دکتر استرنج» در فاصله بین انتشار فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» و «انتقام‌جویان: پایان بازی» در مرکز توجه طرفداران قرار گرفت.

۷ جادوگر برتر دنیای سینما

هری پاتر در «هری پاتر» (Harry Potter)

پسری که دوباره به زندگی برمی‌گردد تا با «لرد ولدمورت» مبارزه کند و او را شکست دهد. «هری پاتر» یک نماد به تمام معناست. او سرسخت است، گاهی احمق می‌شود، اما همیشه در هر کاری بهترین نیت را دارد.

«هری پاتر» به هیچ عنوان قدرتمندترین، عاقل‌ترین یا عمیق‌ترین جادوگر جهان نیست، اما بدون شک جادوگری است که شما بیشتر از هر کس دیگری دوست دارید با او رفاقت کنید.

۷ جادوگر برتر دنیای سینما

مرلین در «شمشیر در سنگ»

«مرلین» که یک جادوگر خیلی قدرتمند است، می‌تواند به «آرتور» یاد بدهد که به جای اینکه صرفاً یک ارباب محسوب شود، الهام‌بخش باشد. و علیرغم اینکه او نمی‌داند «آرتور» چه سرنوشتی دارد، می‌داند که قرار است به شخصیت مهمی تبدیل شود.

۷ جادوگر برتر دنیای سینما

گلیندا، جادوگر خوب در «جادوگر شهر اوز»

قدرت‌های «گلیندا» در خرد و دانایی‌اش نهفته است، که به نوعی عامل جذابیتی در او است، که در هیچ جادوگر دیگری دیده نمی‌شود. «گلیندا» درواقع نقطه مقابل کلمه «جادوگر» است و بنابراین او از کهن الگویی که می‌شناسیم، سال‌ها فاصله دارد.

۷ جادوگر برتر دنیای سینما

آلبوس دامبلدور در «هری پاتر»

«آلبوس دامبلدور» و «هری پاتر» ماجراهای زیادی با هم دارند. «دامبلدور» اغلب سعی می‌کند «هری» را از خطر دور کند، در حالیکه می‌داند ممکن است او را به سمت مرگ سوق ‌دهد. البته، «دامبلدور» براساس علم جادوگری خود می‌داند، «هری» این شانس را خواهد داشت، که دوباره به زندگی برگردد.

۷ جادوگر برتر دنیای سینما

هاول در «قلعه متحرک هاول» (Howl’s Moving Castle)

بر اثر این نفرین «سوفی» طلسم شده و در یک لحظه پیر می‌شود. او به دنبال «هاول» می‌رود، تا این طلسم را باطل کند. با این حال، شخصی که او پیدا می‌کند، جادوگری عاقل و قدرتمند؛ اما به شدت خودشیفته است. «سوفی» اجازه ندارد، درباره نفرینش به «هاول» یا هیچ کس دیگری حرفی بزند، اما او به هر حال حسش می‌کند.

۷ جادوگر برتر دنیای سینمااین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits