مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
با اولین تلفن همراه جهان بیشتر آشنا شوید!
4
اولین تلفن همراه دنیا در سال ۱۹۷۳ که متعلق به شرکت موتورولا بود، نزدیک ۱/۱ کیلوگرم وزن داشت.

همه‌ی ما می‌دانیم نسل اول گوشی‌های تلفن همراه بسیار بزرگ و قطور و بی‌ریخت بودند اما شاید دوست داشته باشیم اولین گوشی تلفن همراه ساخته شده توسط شرکت موتورولا را ببینیم. عمر باتری‌اش حدود ۳۰ دقیقه بود و به ۱۰ ساعت زمان نیاز داشت تا مجددا شارژ شود!

اولین تلفن همراه جهان

در دهه 60 و اوایل دهه 70 میلادی اگر می‌خواستید یک تماس تلفنی برقرار کنید باید این کار را از طریق دستگاهی که از طریق سیم به شبکه تلفن متصل بود انجام دهید.

اولین تلفن همراه جهان

وقتی AT&T اولین سیستم سلولی خود را برای تلفن‌های داخل اتومبیل راه‌اندازی کرد، دکتر مارتین کوپر و تیم‌اش در موتورولا تصمیم گرفتند تا یک تلفن بی‌سیم قابل‌حمل واقعی بسازند. تلفن دستی‌ای که آزادانه به کاربران امکان می‌داد تا در حرکت ارتباط برقرار کنند. این‌گونه بود که اولین گوشی تلفن همراه واقعی در جهان به دست شرکت موتورولا ساخته شد. قطعاً هم این شرکت و مارتین کویر و همکارانش تصور نمی‌کردند چه آینده مهیجی در انتظار این گوشی تلفن است و چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

اولین تلفن همراه جهان

در تصویر می‌توانید اولین گوشی تلفن همراه جهان را ببینید. پیشنهاد می‌کنم این گوشی را با اسمارت‌فون‌های امروزی مقایسه کنید تا پیشرفت نیم قرنی این فناوری را بهتر متوجه شوید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (4 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است