مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۹ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۱ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
جایزه جشنواره بارسلون برای فیلم وقت چیغ انار!
1
فیلم سینمایی «وقت چیغ انار» در آخرین حضور بین‌المللی خود در جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون درخشید.

به گزارش دلگرم به نقل از خبرآنلاین فیلم سینمایی «وقت چیغ انار» به کارگردانی گراناز موسوی در هجدهمین حضور بین المللی خود در بخش مسابقه اصلی دهمین جشنواره فیلم های آسیایی بارسلون جایزه بهترین فیلمنامه را دریافت کرد.این جشنواره در تاریخ ۴ تا ۱۵ آبان در شهر بارسلون اسپانیا برگزار شده است. «وقت چیغ انار» محصول مشترک افغانستان، استرالیا، ایران و هلند است و توسط گراناز موسوی، بهیر وردک و مرضیه وفامهر تهیه شده است.

جایزه جشنواره بارسلون برای فیلم وقت چیغ انار

قابل ذکر است که این فیلم سینمایی در اولین نمایش بین‌المللی خود در بخش سینمای آینده سی و چهارمین جشنواره فیلم توکیو (۸ تا ۱۷ آبان ۱۴۰۰) به نمایش در آمد و پس از آن در چهل و پنجمین جشنواره فیلم سائوپولو، شصت و هشتمین جشنواره فیلم سیدنی، بیست و پنجمین جشنواره شب های سیاه تالین، پنجاه و دومین جشنواره فیلم هند در گوآ، نهمین جشنواره فیلم باستائو قزاقستان، نوزدهمین جشنواره فیلم چنای هند، چهاردهمین جشنواره فیلم خاورمیانه و شمال آفریقا، جشنواره کارگردان های مستقل لیدز، سیزدهمین جشنواره فیلم بنگلور، بیست و ششمین جشنواره فیلم کرالا، سی و ششمین جشنواره فیلم فریبورگ، شصت و دومین جشنواره فیلم زلین، جشنواره تابستانی آپالاچیان در کارولینای شمالی، هفتادمین جشنواره فیلم ملبورن، بیست و هفتمین جشنواره فیلم زنان آیچی ژاپن و شانزدهمین جشنواره فیلم بوفالو نیویورک (۱۴ تا ۱۸ مهر ۱۴۰۱) به روی پرده رفته است.

جایزه جشنواره بارسلون برای فیلم وقت چیغ انار

فیلم سینمایی «وقت چیغ انار» نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم کودک و نوجوان چهاردهمین دوره جوایز سینمای آسیا و پاسیفیک استرالیا بوده و از طرف کشور استرالیا نیز به عنوان نماینده این کشور در آکادمی اسکار حضور داشته است.
این فیلم سینمایی همچنین بهترین فیلم بین المللی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در سال گذشته معرفی شده است.«وقت چیغ انار» در ادامه حضور جهانی اش در سی و دومین جشنواره روزهای سینمای جهان توسیس سوییس (۱۰ تا ۱۵ آبان ۱۴۰۱) و در آذر ماه نیز در جشنواره فیلم مقالایا هند و همچنین جشنواره مجمع مطالعات خاورمیانه آمریکای شمالی در دنور شرکت خواهد کرد. عرضه و پخش بین المللی فیلم بر عهده‌ی محمد اطبایی (مستقل های ایرانی) است.

جایزه جشنواره بارسلون برای فیلم وقت چیغ اناراین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است