مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
فیلم‌های ایرانی با موضوع قاتلین سریالی!
2
تماشای فیلم‌هایی که به زندگی یک قاتل زنجیره‌ای می‌پردازند، به طور توامان ترسناک و کنجکاوی‌برانگیز است. آگاهی از انگیزه‌های پنهانی آن‌ها و اهدافی که دارند، می‌تواند برای مخاطب بسیار جذاب و در عین حال وحشت‌آور باشد.

طلا خون

فیلم‌های ایرانی با موضوع قاتلین سریالی / طلا خون

طلاخون با نام سابق خورشید همچنان می‌درخشد فیلمی ایرانی به کارگردانی ابراهیم شیبانی و تهیه‌کنندگی حسن کلامی محصول سال ۱۳۹۹ است. این فیلم در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشته‌است.

عنکبوت

فیلم‌های ایرانی با موضوع قاتلین سریالی / عنکبوت

عنکبوت یک فیلم ایرانی به کارگردانی ابراهیم ایرج‌زاد، نویسندگی اکتای براهنی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی محصول سال ۱۳۹۸ است. داستان این فیلم در مورد قاتل سریالی ایرانی سعید حنایی است که ملقب به قاتل عنکبوتی بود.

شبهای تهران

فیلم‌های ایرانی با موضوع قاتلین سریالی / شبهای تهران

شیرین قوامی و مینا ایرانی دو دختر دانشجو هستند که برای پایان‌نامه تحصیلی خود دربارهٔ آسیب‌های اجتماعی در تهران بزرگ، گزارشی مصور و جسارت‌آمیز تهیه کرده‌اند. در همین زمان، ناشناسی دختران چشم آبی را شکار کرده و به قتل می‌رساند. شیرین و مینا و اطرافیانشان از جمله آقا رحمت، آبدارچی اداره و پسری به نام فرهاد، بر روی موضوع متمرکز می‌شوند. این حساسیت پیام‌های تهدیدآمیزی به دنبال دارد و متعاقب این اقدامات، مینا به قتل می‌رسد. شیرین در جستجوی راز این قتل، به هر راننده‌ای که پیکان سفید دارد، مظنون می‌شود و چون آخرین بار دیده که مینا سوار بر پیکان سفیدی شده بود. شیرین در کشاکش این ماجرا شبی به آقا رحمت، آبدارچی اداره برمی‌خورد، ابتدا خوشحال می‌شود اما کمی بعد تازه درمی‌یابد که مینا را آقا رحمت کشته و اکنون در صدد کشتن شیرین هم هست. در آخرین لحظات فرهاد به کمک شیرین می‌آید ولی آقا رحمت فرهاد را با چاقو زخمی می‌کند و به تعقیب شیرین می‌پردازد و شیرین را در محوطه‌ای می‌یابد ولی فرهاد با سختی خود را به شیرین می رساند و جلوی آقا رحمت رو گرفته در همین کشاکش چاقوی رحمت از دستش می افتد و شیرین چاقو را بر می دارد و رحمت را می کشد. پلیس سر می رسد و شیرین لبخند رضایت می زند.

کارناوال مرگ

فیلم‌های ایرانی با موضوع قاتلین سریالی / کارناوال مرگ

داستان در مورد زندگی فردی مخترع و نخبه است که همسر باردار خود را در پشت کاروان‌های شادی عروسی از دست می‌دهد و این خود باعث ایجاد نوعی حس انتقام جویی می‌شود. او به عروس و دامادها دست گل‌هایی هدیه می‌دهد که در آنها بمب‌های قوی جاسازی شده‌است…

مهین

فیلم‌های ایرانی با موضوع قاتلین سریالی / مهین

مستند مهین با بازی اعظم عرفانی در نقش اصلی، به جنبه‌های مختلف شخصیت مهین قدیری به عنوان اولین قاتل سریالی زن در ایران و پرونده قتل‌های او می‌پردازد. این مستند که از سوژه‌ای جذاب برخوردار است، جزئیاتی تکان‌دهنده از قتل‌های مهین قدیری را به تصویر می‌کشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است