دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۲۹ صفر ۱۴۴۴ قمری و ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
۱۰ تا از ثروتمندترین افراد عربستان سعودی در سال ۲۰۲۱ !
4
در اینجا 10 تا از ثروتمندترین افراد عربستان سعودی در سال 2021 آورده شده است با ما همراه باشید.

پادشاهی عربستان سعودی به دلایل بسیاری در سراسر جهان بسیار محبوب است. اولاً، این کشور دومین کشور بزرگ خاورمیانه، تنها دومین کشور بعد از الجزایر، و پنجمین کشور بزرگ آسیایی در جهان و در مجموع دوازدهمین کشور بزرگ جهان از نظر خشکی است. ذخایر نفتی این کشور مدتی است که آن را در کانون توجه جهانی قرار داده است و بزرگترین صادرکننده نفت جهان به عنوان کشوری با وضعیت اقتصادی بسیار خوب شهرت زیادی در سراسر جهان به دست آورده است. 65 درصد از اقتصاد عربستان سعودی مبتنی بر نفت است و این کشور را به شدت به ذخایر نفت خود وابسته می کند.عربستان سعودی به عنوان یک کشور بسیار ثروتمند دارای میلیاردرهای برتر است که اکثر آنها از خانواده سلطنتی عربستان هستند. محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به دلیل سبک زندگی لوکس خود که همیشه از نشان دادن آن هراسی ندارد، همواره در کانون توجه بوده است.

1. آل ولید بن طلال آل سعود

ثروتمندترین افراد عربستان / آل ولید بن طلال آل سعود

شاهزاده الولید بن طلال آل سعود نوه محبوب ترین فرد عربستان سعودی، ملک عبدالعزیز آل سعود است. جای تعجب نیست که یکی از اعضای خاندان سلطنتی عربستان سعودی مسئولیت ثروتمندترین افراد این کشور را بر عهده دارد. او در حال حاضر شرکت هولدینگ پادشاهی را اداره می کند، یکی از بزرگترین شرکت های بزرگ در عربستان سعودی و بیشتر سرمایه گذاری های تجاری او از طریق این شرکت انجام می شود. ارزش کاخ پادشاهی او در ریاض 130 میلیون دلار برآورد شده است. شرکت او همچنین در سرمایه‌گذاری‌های مختلفی مانند Four Seasons Hotels Hotel George V Paris، Lyft، Twitter، Citigroup و بسیاری دیگر سهام دارد. او در سال 1991 قایق بادبانی دونالد ترامپ را به مبلغ 40 میلیون دلار خریداری کرد و در سال‌های اخیر، با افراد ثروتمند دیگری از سراسر جهان، به ویژه بیل گیتس، همکاری داشته است. بر اساس گزارش بلومبرگ، شاهزاده آل ولید بن طلال آل سعود دارایی خالص 19.2 میلیارد دلار آمریکا است.

2. محمد حسین العمودی

ثروتمندترین افراد عربستان / محمد حسین العمودی

محمد حسین العمودی یک تاجر میلیاردر اتیوپیایی-سعودی است و یکی از ثروتمندترین افراد در عربستان سعودی است که طبق گزارش بلومبرگ، بیش از ۸ میلیارد دلار دارایی خالص دارد. او بنیانگذار Svenska، یک شرکت نفتی مستقر در عربستان سعودی است، اما این تنها سرمایه گذاری او نیست. او همچنین به عنوان صادرکننده عمده دانه های قهوه و برگ چای شناخته می شود و لیپتون و استارباکس دو تا از مشهورترین مشتریان او هستند. سرمایه گذاری های دیگر او شامل استخراج معادن طلا، تولید مواد غذایی، تولید سیمان است که اکثر آنها در عربستان سعودی یا اتیوپی مستقر هستند.

3. محمد بن سلمان آل سعود

ثروتمندترین افراد عربستان / محمد بن سلمان آل سعود

ولیعهد محمد بن سلمان آل سعود، که با محبت MBS خوانده می شود، از زمانی که به عنوان ولیعهد منصوب شد، در کانون توجهات جهانی قرار داشته است. او تغییرات قدرتمندی را در برخی از قوانین تاسیس در پادشاهی عربستان سعودی ایجاد کرده است، از جمله مهم‌ترین آنها، آزادی بیشتر زنان با اجازه دادن به آنها برای رانندگی ماشین و همچنین تماشای مسابقات فوتبال. محمد بن سلمان، ولیعهد، گران‌ترین تابلوی نقاشی جهان، «سالواتور موندی» اثر لئاناردو داوینچی را در اختیار دارد. محمد بن سلمان مسئول با ارزش‌ترین شرکت جهان، آرامکو عربستان است و در طول سال‌ها، برای یک قایق بادبانی 500 میلیون دلاری و همچنین یک قلعه فرانسوی 300 میلیون دلاری هزینه زیادی کرده است.

4. سلطان بن محمد بن سعود آل کبیر

ثروتمندترین افراد عربستان / سلطان بن محمد بن سعود آل کبیر

سلطان بن محمد بن سعود آل کبیر یکی دیگر از اعضای خانواده سلطنتی پادشاهی عربستان سعودی است که دارایی خالص آن 3.8 میلیارد دلار برآورد شده است. او عمدتاً در کشاورزی فعالیت می کند و شرکت او، Almarai، یکی از بزرگترین شرکت های لبنی در خاورمیانه است. کشاورزی با چندین مزرعه بزرگ گاو هلشتاین که از طریق آنها شیر طبیعی را در سراسر منطقه خلیج فارس تامین می کند، بزرگترین نقطه مورد علاقه اوست.

5. محمد بن عیسی الجابر

ثروتمندترین افراد عربستان / محمد بن عیسی الجابر

ثروت محمد بن عیسی الجابر از املاک و هتل ها به دست می آید. او صاحب هتل های زیادی در خاورمیانه و سرتاسر اروپا از طریق JJW Hotels and Resorts است. این کارآفرین مستقر در جده، بنیانگذار و مدیر عامل گروه MBI است که Jadawel International، Continentoil را کنترل می کند و همچنین دارای سهام در گروه AJWA برای صنایع غذایی است. محمد بن عیسی آل جابر علاوه بر اینکه یک سرمایه گذار مشهور است، برای پروژه های بشردوستانه خود از طریق بنیاد MBI Al Jaber که مقر آن در لندن است نیز محبوبیت دارد. وی همچنین در بانک ریاض، یکی از محبوب ترین و با ارزش ترین بانک های عربستان سعودی سرمایه گذاری کرده است.

6. عبدالله الرجحی

ثروتمندترین افراد عربستان / عبدالله الرجحی

عبدالله اس. الراجی یک تاجر مقیم ریاض و بنیانگذار بانک الراجهی، یکی از بزرگترین بانک های اسلامی در جهان است. بالاترین رتبه الراجی در رتبه بندی میلیاردرهای فوربس قبل از حذف سعودی ها از این فهرست در سال 2017 بود که با دارایی خالص 1.9 میلیارد دلار در رتبه 1098 قرار گرفت. او همچنین در گروه بانکی البرکه که توسط یک میلیاردر عربستانی دیگر به نام صالح کامل تأسیس شده، سهام دارد. سرمایه گذاری های دیگر او شامل سهام در شرکت های کشاورزی و سیمان است.

7. ناصر ابراهیم الرشید

ثروتمندترین افراد عربستان / ناصر ابراهیم الرشید

ناصر ابراهیم الرشید دیگر تاجر و میلیاردر سعودی است. ناصر معمولاً دوست دارد خود را پایین نگه دارد اما به دلیل داشتن یکی از بزرگترین قایق های تفریحی جهان به نام لیدی مورا کاملاً مشهور است. هزینه ساخت این قایق تفریحی در اواخر دهه 80 گزارش شده است که بیش از 200 میلیون دلار بوده است. او همچنین یکی از سه سعودی بود که حدود یک میلیون دلار به مرکز ریاست جمهوری کلینتون کمک کرد.

8. ولید بن ابراهیم آل ابراهیم

ثروتمندترین افراد عربستان / ولید بن ابراهیم آل ابراهیم

در رسانه ها به اندازه سایر صنایع پول وجود دارد و ولید بن ابراهیم آل ابراهیم که اولین مالک تجاری موفق کانال تلویزیونی در منطقه خلیج فارس است، ثابت شده است. او بنیانگذار و رئیس گروه MBC است که در سال 1991 در لندن در کنار صالح کمال تأسیس کرد. در سال 1992، این گروه بعد از اینکه شرکت با ورشکستگی مواجه شد، یونایتد پرس اینترنشنال را با هزینه 3.9 میلیون دلاری خریداری کرد.

9. بکر بن لادن

ثروتمندترین افراد عربستان / بکر بن لادن

بکر بن لادن زمانی به عنوان رئیس گروه محبوب بن لادن سعودی فعالیت می کرد و در مقطعی نیز بالاترین سهام این شرکت را قبل از انتقال آن به دولت عربستان سعودی در سال 2018 داشت. بسیاری از مردم بکر بن لادن را به عنوان فرزند او می شناسند. محمد بن عوا بن لادن، یک تاجر موفق در زمان حیاتش. بکر پس از ادغام منابع با قطر دیار برای انجام کارهای ساختمانی بزرگ در خاورمیانه و سایر نقاط جهان، با توسعه بخش ساخت و ساز در عربستان سعودی اعتبار یافته است. او مسئول طراحی و ساخت 30 بسته در منطقه مالی ملک عبدالله در کشور خود، عربستان سعودی است.

10. فواز الحوکایر

ثروتمندترین افراد عربستان / فواز الحوکایر

فواز الوکایر یک تاجر میلیاردر سعودی است. در سال 1989، او گروه فواز عبدالعزیز الوکایر را به همراه دو برادرش تأسیس کرد و تنها با دو فروشگاه پوشاک مردانه شروع به کار کرد. این شرکت اکنون دارای 19 مرکز خرید در عربستان سعودی است و حق امتیاز محلی برای برندهایی مانند Zara، Banana Republic، Gap، Nine West و Topshop را دارد. در سال 2015، فواز الوکایر بزرگترین آپارتمان را در خیابان پارک 432، نیویورک، یک پنت هاوس 8255 فوت مربعی (766.9 متر مربع)، شش خوابه، هفت حمام با کتابخانه، به مبلغ 87.7 میلیون دلار خریداری کرد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (4 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است