دلگرم
امروز: جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
معروفترین تغییر جنسیت هنرمندان جهان  از پدر ۶ فرزند تا دو خواهر به طور همزمان
3
معروفترین تغییر جنسیت هنرمندان جهان / از پدر ۶فرزند تا برادران تطبیق شده به خواهران واچوفسکی

دلگرم به نقل از عصر ایران: در روزهای اخیر موضوع تغییر جنسیت یک بازیگر ایرانی خبرساز شده است. اما بد نیست بدانید که در میان سینماگران و هنرمندان جهانی نیز عمل تغییر جنسیت بارها رخ داده و اتفاقا در جوامع غربی هم با جنجال همراه بوده است ولی همیشه احترام گذاشتن به خواست درونی هر انسان مهمترین جنبه چنین قضایایی است.

 تغییر جنسیت هنرمندان جهان

شاید در میان چهره‌های جهانی معروفترین و پر سر وصداترین اتفاق از این دست متعلق به بروس جنر/ کیتلین جنر دانست که در سال 2015 خودش را یک ترنس زن معرفی کرد و با انتشار تصویرش بر روی مجله «ونتی‌فر» اعلام کرد که از این پس نامش «کیتلین» است.

 تغییر جنسیت هنرمندان جهان

بروس جنر سه‌بار ازدواج کرد که سومین ازدواجش در آوریل ۱۹۹۱ با کریس کارداشیان بود. حاصل این ازدواج نیز دو دختر به نام‌های کندال جنر و کیلی جنر است. او با این ازدواج پدرخوانده چهار فرزند قبلی کریس کارداشیان شد که یکی از آن‌ها کیم کارداشیان است. همه فرزندان بروس جنر و کریس کارداشیان الان از معروفترین چهره‌های شبکه‌های اجتماعی هستند.

بروس جنر، برنده مدال طلای المپیک تابستانی ۱۹۷۶ در رشته ده‌گانه مردان، برای آمریکایی‌ها یک قهرمان ملی است. چندین مدال جهانی و المپیک و بعد درخشش در بازیگری داشت. جنر در ابتدای ورودش به بازیگری چندین بار شکست خورد، اما بعد‌ها توانست علاوه‌بر معروفیت یک ورزشکار ملی یک کمدین مشهور هم بشود.

مورد بسیار معروف هم کارگردانان مجموعه فیلم‌های ماتریکس هستند یعنی برادران واچوفکسی که الان شده‌اند خواهران واچوفسکی. لری و اندی که شدند لانا و لی‌لی.

 تغییر جنسیت هنرمندان جهان

لری سال‌ها بود که به خاطر رفتار‌ها و نوع پوشش یکی از پرحاشیه‌ترین فیلمسازان هالیوود به شمار می‌رفت. اوایل سال ۲۰۰۰ شایعه‌های تغییرجنسیت لری پخش شد؛ تا سال‌ها واچوفسکی‌ها درباره این شایعات چیزی نمی‌گفتند. تا اینکه سال ۲۰۱۲ طی یک عمل جراحی تغییر جنسیت داد و نام خود را لانا واچوفسکی گذاشت. سال ۲۰۱۲ همان سالی است که خواهران واچوفسکی فیلم «اطلس ابری» را روی پرده‌ها داشتند.

لانا در یکی از ویدئو‌هایی مروبط به ساخت فیلم اولین‌بار از تغییرجنسیتش گفت و شد اولین کارگردان مشهور هالیوود که جنسیتش را تغییر داده است. بعد از آن در یک سخنرانی در کمپین حقوق بشر اعتراف کرد که بار‌ها می‌خواسته به دلیل احساس سردرگمی درباره هویتش، خودکشی کند. این سخنرانی تقریبا طولانی‌ترین حضور خواهران واچوفسکی در عموم است.

لانا گفته است که دلیل اینکه آن‌ها در سال‌های اخیر به شکل مستقیم درباره تغییر جنسیتشان صحبت نکرده‌اند، شرمندگی یا پنهان‌کردن موضوع از خانواده و دوستانشان نبوده است؛ بلکه کلا خوششان نمی‌آید سوژه خبری باشند و ترجیح می‌دهند حریم خصوصی خود را حفظ کنند. درواقع آن‌ها می‌ترسیدند که در انظار عمومی اذیت و آزار شوند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است