اکران جنجالی فیلم خاطرات یک پورن استار در ایران

فیلم خاطرات پورن استار
۱,۷۰۹
۲
۰
سه شنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۲۲:۲۵
مستند «ایکس سونامی» در پردیس هویزه مشهد برای نخستین بار اکران شد، این مستند به‌صورت مشترک در ایران و آمریکا تولید شده است...
فیلم خاطرات پورن استار

اکران فیلم ایکسونامی در ایران

مشخصات فیلم ایکسونامی

دلگرم: فیلم مستند «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی در برخی شهرهای ایران به اکران درآمد

در این مستند، یک پورن استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌های جنسی در ایالات متحده را برای مردم ایران روایت می‌کند.

تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲.۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است.

«ایکسونامی» که دارای آرشیو‌های دیده نشده از تاریخ سده اخیر آمریکاست، توسط موسسه فرهنگی هنری آوش تهیه شده است،

نویسنده فیلم ایکسونامی کیست ؟

محسن آقایی پژوهش، نویسندگی و کارگردانی، محمدرضا بورونی تهیه کنندگی و بهنام توفیقی روابط عمومی این اثر را برعهده دارند.

ایکسونامی در کدام شهرها اکران شد

این مستند ۲۰ آبان ماه در شهر‌های تهران، مشهد و اصفهان به صورت همزمان رونمایی شد

اکران مستند ایکسونامی، غیرقانونی نیست

اکران این مستند به صورت خصوصی است و همین یک نوبت اکران را دارد و احتیاجی به مجوز نمایش ندارد، زیرا مجوز‌ها برای اکران‌های عمومی است.

امروز در فضای مجازی زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه نمایش مستند ایسکونامی به دلیال نداشتن مجوز نمایش غیرقانونی است، مطرح شد.

اکران فیلم خاطرات یک پورن استار در مشهد

در این مراسم که با استقبال زیادی از سوی جوانان اعم از دانشجویان، طلاب و عموم مردم روبه‌رو شد تمام فضای سالن یک پردیس هویزه مشهد پر شد و شماری از تماشاگران مستند بر روی زمین نشستند.

اکران جنجالی فیلم خاطرات یک پورن استار در ایران

اکران جنجالی فیلم خاطرات یک پورن استار در ایران

پس از اکران این مستند مشاوره ازدواج و خانواده گفت: دلیل استقبال زیاد مردم از این مستند نیازهایی است که مردم در کسب اطلاعات و رفع مشکلات برای چالش‌های جنسی و روابط خود با جنس مخالف دارند که متأسفانه پاسخ درستی از جامعه برای آن دریافت نکردند. همان‌طور که در این مستند بیان شد بعید نیست جامعه ایران در مسیر همان مشکلات و معضلات امروز آمریکا پس از انقلاب جنسی قرار گیرد.

تصاویر اکران ایکسونامی در مشهد
اکران جنجالی فیلم خاطرات یک پورن استار در ایران

اکران جنجالی فیلم خاطرات یک پورن استار در ایران

اکران جنجالی فیلم خاطرات یک پورن استار در ایران
اکران جنجالی فیلم خاطرات یک پورن استار در ایران

اکران جنجالی فیلم خاطرات یک پورن استار در ایران

حمید حبشی با اشاره به مخالفت اکید رهبری با سند ۲۰۳۰ بیان کرد: این سند راه‌حل جامعه‌ غرب و آمریکا در پاسخ به چالش‌های جنسی است که پیامدهای ناگوار آن در این مستند مشخص بود و به گفته‌ رهبری ما خودمان باید سند و راه‌حلی برای این معضل داشته باشیم. چندین سال پیش در یک کار تحقیقاتی از دادگاه‌های خانواده مشهد مشخص شد که علت دوم طلاق در خانواده‌ها عدم رضایت جنسی زوجین از یکدیگر است و این نشان می‌دهد که جامعه ما در این زمینه جای کار و اطلاع‌رسانی دارد.

این مشاور خانواده با اشاره به بیانات رهبری در خصوص پدیده ازدواج سفید اظهار کرد: منظور از ازدواج سفید، ثبت نشدن اسم زوجین در شناسنامه‌هاست اما هدف دیگری از نامگذاری این نوع ازدواج را می‌توان در این جست که ازدواج به سبک سنتی حتما ازدواج‌های سیاه است! آماری را در روزنامه مطالعه می‌کردم که ازدواج در 6 ماهه اول سال 98 نسبت به سال گذشته 9 درصد کاهش داشته است و سال‌های قبل هم به همین ترتیب بوده است. این روند کاهش ازدواج در جامعه ما یکی از پیامدهای شکل‌گیری راحت روابط بین دو جنس مخالف در شبکه‌های مجازی و یا واقعی، بدون ازدواج است.

این مشاور خانواده تشریح کرد: شاید بگویید که مشکلات اقتصادی و اشتغال در روند کاهش ازدواج تأثیرگذار هستند، اما این علت اصلی آن محسوب نمی‌شوند، چرا که در این صورت طبقه مفرح جامعه باید آمار خوبی را در ازدواج می‌داشتند که اینطور نیست.

حبشی با اشاره به وضعیت خیابان هاشمیه و دور زدن جوانان پولدار در این نقطه شهر بیان کرد: جوانانی با وضعیت مالی مناسب در بالا شهر مشهد دور دور می‌کند و همزمان شاید با چند دختر در ارتباط باشند و عملا امر ازدواج امری جاهلانه در نظرشان است. در گذشته در صحبت‌های قبل ازدواج کسی به ذهنش نمی‌رسید که از طرف مقابل بپرسد قبلا با کسی در ارتباط بوده است یا نه، اما امروزه حتما یکی از سؤال‌های مهم قبل از ازدواج جوانان ما این سؤال است و اگر پاسخش «نه» باشد، عموما فکر می‌کنند که طرف مقابل دروغ می‌گوید!

این مشاور خانواده تاکید کرد: اینکه امروز شاهد سیر نزولی ازدواج و سیر صعودی طلاق هستیم یکی از پیامدهای همین روابط قبل ازدواج است. این نوع روابط فقط محدود به انسان‌های لاابالی و یا بی‌اعتقاد و کم‌اعتقاد به مسائل مذهبی نیست، بلکه در انسان‌هایی که دارای الفاظ مبارکی هم هستند ممکن است این روابط تا حدی شکل بگیرد.

گفتنی است، این مستند امشب به‌طور همزمان در سه شهر تهران، مشهد و اصفهان اکران شد.

واکنش کاربران به اکران ایکسونامی

کاربران شبکه های اجتماعی در خصوص اکران این فیلم در شهر مشهد واکنش های متعددی داشتند:

  • یک کاربر توئیتر نوشت : فیلم خاطرات پورن استار در مشهد اکران شده توسط حوزه هنری، ولی کنسرت موسیقی سنتی ممنوعه
  • چجوری ایران به این خانم پول داده و خیلی مهمتر اینکه کجا ایرانیها فیلم مستند نگاه میکردند غیر از اینکه پای یه پورن استار در میان است در ۲ سانس فوق العاده...
  • مقامات محلی در #مشهد کاملا آگاهانه و پیشاپیش مقابل کنسرت های جوانان این آب و خاک که خواست مردم است،ایستادگی می‌کنند اما حتما باید از تهران آن هم دفتر نظارت نامه کتبی رود تا جلوی نمایش خاطرات یک پورن استار آن هم در بزرگ‌ترین سالن این شهر گرفته شود؟
  • اکران خاطرات یک پورن استار در شهر ممنوع برای کنسرت‌ها

اکران جنجالی فیلم خاطرات یک پورن استار در ایران

اکران جنجالی فیلم خاطرات یک پورن استار در ایران


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 4.5 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم