alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۶ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
حسین کلهر جایزه اش را به شجریان اهدا کرد.

کیهان کلهر مرد سال 2019 موسیقی جهان شد + فیلم

حسین کلهر جایزه اش را به شجریان اهدا کرد.
0
دوشنبه, ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳
جایزه بین المللی وومکس که سال گذشته به هنرمند امریکایی اهدا شده بود امسال به حسین کلهر هنرمند و موسیقیدان سرشناس کشورمان تعلق گرفت...

جایزه وومکس به کیهان کلهر رسید

اهدای جایزه جهانی موسیقی به کلهر

دلگرم: کیهان کلهر، جایزه بزرگ مرد سال موسیقی ۲۰۱۹ را که وومکس نام دارد از آن خود کرد. کلهر این جایزه به محمدرضا شجریان تقدیم کرد.

کیهان کلهر، نوازنده سرشناس، ساعتی‌پیش جایزه مهم هنرمند سال را از نمایش‌گاه موسیقی ملل (وُمکس) دریافت کرد. او این جایزه را به محمدرضا شجریان تقدیم کرد.

جایزه بین المللی حسین کلهر

کلهر پس از دریافت جایزه، ضمن تشکر از وومکس، از محمدرضا شجریان که با بیماری دست و پنجه نرم می‌کند، به عنوان استاد بزرگ موسیقی ایران، یاد کرد و گفت: «من تحت تاثیر قرار گرفته‌ام، خیلی خوب است که در طول زندگی حمایت و دیده شویم، من این جایزه را دست آورد شخصی نمی بینم، فکر می‌کنم تاریخ، کار سخت و تلاش بسیاری پشت سر این جایزه است، بنده نمایندگی جامعه موسیقی جهان را نمایندگی می‌کنم و مفتخر هستم که نماینده هنرمندان جهانی باشم، به جای جامعه موسیقی ایرانی.»

فیلم دریافت جایزه توسط حسین کلهر

جایزه وومکس چیست ؟

جایزه وومکس که به عنوان جایزه جهانی موسیقی اکسپو شناخته می‌شود، در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده است. این جایزه از آغاز برای احترام و ارج نهادن به موارد برجسته موسیقی جهان در سطح بین‌المللی و با اذعان به تعالی موسیقی، اهمیت اجتماعی، موفقیت تجاری، تاثیر سیاسی و یک عمر دستاورد هنری معرفی کرده و بنیان نهاده است. هر سال نیز در ماه اکتبر همزمان با رویداد وومکس Womex (رویداد نمایشگاهی موسیقی جهان) جایزه‌ای به یک نفر که شایسته این عنوان در جهان است داده می‌شود.

از سال ۲۰۰۸ جایزه وومکس در دو بخش تقدیم می‌شود یکی برای هنرمند و دیگری برای تعالی حرفه‌ای، که جایزه سال ۲۰۱۹ به کیهان کلهر به عنوان هنرمند ویرتئوز کمانچه تقدیم شده است. سال گذشته، ۲۰۱۸، این جایزه معتبر به کوارتت زهی کرونوس Kronos Quartet از آمریکا تعلق گرفته بود.

کیهان کلهر مرد سال ۲۰۱۹ موسیقی جهان شد + فیلم
تبریک سخنگوی وزارت خارجه به کیهان کلهر

سخنگوی وزارت خارجه، موفقیت اخیر کیهان کلهر، هنرمند و موسیقیدان سرشناس کشورمان را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا، سیدعباس موسوی یکشنبه شب در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت: «استاد کیهان کلهر نوازنده کمانچه و از موسیقیدانان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی جایزه بزرگ و جهانی موسیقی وومکس - مرد سال موسیقی ۲۰۱۹ - را دریافت کرد. به او و همه هنرمندان ایران زمین افتخار می‌کنیم.»این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits