دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
گاف ها و سوتی های دیدنی از سریال ستایش 3 + فیلم
5
4K
چهارشنبه, ۰۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۱۰
ستایش سریالی پرمخاطب که غریب به یک دهه است که مهمان خانه های ایرانی است اما این سریال در هر فصل حواشی و گاف های قابل توجهی داشته که در ادامه مشاهده خواهید کرد...

سوتی های سریال ستایش 3

دلگرم : مجموعه «ستایش» به عنوان یک پروژه دنباله‌دار سریال‌سازی‌، دوباره به کنداکتور صداوسیما بازگشت؛ این‌بار با عنوان «ستایش ۳» و مجموعه جدیدی از گاف‌ها و حاشیه‌های عجیب!

اولین باری که سریال ستایش مورد توجه مخاطبان صداوسیما قرار گرفت، مربوط به سال ۱۳۸۹ می‌شود. داستان تلخ و عجیبی از دختر جوانی که مشکلات و دردسرهای زیادی را در زندگی شخصی خود تجربه می‌کند و وجود نقش‌هایی مانند حشمت فردوس با بازی داریوش ارجمند مخاطبان را جذب این سریال می‌کند.

اما در همان سری اول انتقادات زیادی به باگ‌های فیلم‌نامه، پرداخت سوژه، گاف‌های کارگردانی و نویسندگی و تم تلخ و کش‌دار این سریال مطرح شد و خیلی‌ها را به آنجا رساند که این سریال می‌خواهد همه چیز را برای اشک گرفتن از مخاطب فراهم کند.

گاف های سریال ستایش 3

نمی‌شود از «ستایش 3» حرفی زد اما از سوتی‌ها و سکانس‌های عجیب و غریب و بعضا پیش پا افتاده به آسانی عبور کرد. اگر به این جمله ما باور ندارید این مطلب را بخوانید تا به گاف‌ها و سکانس‌های پیش پا افتاده سریال ستایش پی ببرید.

گوشی خاموش ستایش، آقای مظفری که پشت خط در حال حرف زدنه!

گوشی ستایش زنگ میخوره تماس رو وصل میکنه طرف شروع به صحبت میکنه ولی تماس روی خود گوشی قطع میشه اما طرف همچنان در حال صحبته... در ویدئو کامل با متن توضیح داده شده است.


هندی‌ترین سکانس تاریخ

«ستایش» این‌گونه هندی‌ترین سکانس سریال‌های تلویزیونی را به تصویر کشید:
«ستایش در حالی از آقای مظفری شاکی است خیلی ناگهانی(دقت کنید خیلی ناگهانی) به زمین می‌خورد آقای مظفری نگران می‌شود در حال عبور از خیابان باز خیلی ناگهانی(!) با یک ماشین تصادف می‌کند، تابلوی ستایش در حال پرواز در آسمان است(!) ستایش با حالت اشک و آه بر بالین مهدی حاضر می‌شود:

ستایش: آقای مظفری، آقای مظفری، مرد عابر: خانم نباید بزارید بخوابه باهش صحبت کنید، ستایش: آقای مظفری چشمتون رو باز کنید الان آژانس(منظورشون همون اورژانس!) می‌رسه، مهدی مظفری(با وضعیت اسفناک بعد از تصادف): خانم نادری یک کاری واسم می‌کنید اگه زنده موندم با من ازدواج کنید(خواستگاری حتی در دو قدمی مرگ).

ادامه سکانس ستایش در حال اشک ریختن... مهدی مظفری در حال جان دادن... عابر پیاده در حال تکرار خانم نباید بزارید بخوابه باهش صحبت کنید....» در ادامه این ویدئو را تماشا کنید.دلبری به سبک پیرمرد 70 ساله!

این سکانسی از سریال ستایش است که حشمت فردوس سعی می کند دل خانم مورد علاقه اش را بدست بیاورد. این سکانس در شبکه‌های اجتماعی حسابی دست به دست شده و از ابتذال تا شیوه مخ زنی پیرمردها، لقب‌هایی است که گرفته است!تیتراژ آبکی؛ بچگی‌م توپ چهل تیکه بودم...

و اما برسیم به ترانه تیتراژ سریال ستایش که در نوع خود تمام مرزهای ادبیات و مفاهیم را یکجا جا به جا کرده است.
کافی‌ست این ویدئوی طنز را نگاه کنید تا خیلی عمیق پی به مفاهیم آن ببرید.وقتی داخل و خارج خودرو در یک سکانس تغییر کرد!

سوتی دیگر از سریال ستایش را تماشا کنید.حواشی سریال ستایش3

فصل اول، مصیبت‌نامه‌ای برای «ستایش»

داستان فصل اول این سریال این‌گونه بود که قصه یک ک دختر جوانی به نام ستایش را روایت می‌کند که برای نجات برادرش از خطری که در پی فرار او از خدمت سربازی وی را تهدید می‌کرد، به دوست برادر خود، طاهر فردوس، پناه برده و با تمهیداتی برادرش را راهی مرز می‌کند. محمد برادر ستایش در مرز کشته شده و طاهر به زندان می‌افتد. در نهایت با رضایت خانواده محمد از زندان آزاد شده و از آنجایی که مجذوب و شیفته ستایش شده بود، علی‌رغم مخالفت خانواده خود و خانواده ستایش و با وجود میل باطنی ستایش، با او ازدواج می‌کند و صاحب دو فرزند دختر و پسر می‌شود.

تا اینجا همه چیز برای رسیدن خط قرمز به کلیشه‌های سریال‌سازی ایرانی فراهم بود. اما سریال در اینجا به نقطه پایانی نرسید و طاهر همسر ستایش در پی ماجرای حسادت همسر برادر خود (انیس، همسر صابر) که برادر بزرگتر او و در واقع پسر بزرگتر حشمت فردوس (پدر طاهر فردوس) به حساب می‌رفت، که مبنی بر علاقٔ شدید پدر طاهر به او و با توجه به مال و ثروت زیاد او بود، متهم به حمل مواد مخدر گشته و پس از فرار از دست مأمورین در تصادفی به کما رفته، فوت می‌کند.

گاف ها و سوتی های دیدنی از سریال ستایش ۳ + فیلم

از اینجای سریال سیر داستان تلخ‌تر و عجیب‌تر می‌شود ستایش در فراق برادر، همسر و مادر خود و با توجه به وضعیت نامناسب پدر خود به زندگی با دو فرزندش همچنان ادامه داده و برای فرار از پدر شوهر خود حشمت فردوس که به دنبال محمد می‌گشت تا به گفته خودش اسم وی را به یدک بکشد، راهی دیار دیگری می‌شود و در نهایت پدر خود را نیز از دست می‌دهد؛ ولی همچنان محکم و استوار به زندگی و آینده فرزندانش می‌اندیشد.

فصل دوم، گره‌های غیرواقعی و کیفیت پایین

در فصل دوم این مجموعه، ستایش با دو فرزند خود نازگل و محمد و با نام مستعار رودباری (به جای فردوس) و پس از گذشت ۲۲ سال از آن قضایا در منطقه‌ای در شمال کشور زندگی می‌کند و صاحب رستورانی محبوب در میان مردم است. پسر او محمد ماهی فروشی دارد و با موتور ماهی به خانه‌ها می‌برد. به صورت اتفاقی حشمت فردوس با خانواده اش در شمال به ویلایشان آمده‌اند، از محمد ماهی می‌خرند و محمد هربار با یک بهانه‌ای به آن خانه می‌رود چون هم از نوه دختر حشمت فردوس خوشش آمده و می‌خواهد پیش وی کار کند تا به مقامی بالا برسد و ثروتمند شود. پس از آن بعد از فعل و انفعالاتی عجیب ستایش دوباره مجبور می‌شود با حشمت فردوس رودرو شود واین داستان باز دنباله‌دار می‌شود.

اوج‌گیری انتقادات تا توقف پخش سریال

اما فصل دوم سریال ستایش انتقادات فراوانی را به سمت عوامل سریال روانه کرد و باعث شد رییس وقت سازمان صداوسیما در سال ۱۳۹۳ یعنی عزت‌الله ضرغامی دستور توقف پخش این سریال را صادر کند. در واقع در آن مقطع اولین باری بود که یک سریال به واسطه «کیفیت پایین» روند پخش آن متوقف می‌شود. توقفی که در نوع خود اگر نگوییم در تاریخ رسانه ملی بی‌سابقه بوده، قطعاً کم سابقه بوده. چرا که تولید یا پخش برخی مجموعه‌ها در ‌چند دهه اخیر به دلیل حساسیت‌های سیاسی، امنیتی، قومی و مذهبی متوقف شده، اما هیچ‌گاه بحث کیفی به میان نیامده بود

گاف ها و سوتی های دیدنی از سریال ستایش ۳ + فیلم
فصل سوم؛ ستایش پیر چگونه جوان شد؟

حالا پخش سری سوم سریال ستایش دوباره حاشیه‌هایی را به همراه داشته است. یکی از مهم‌ترین این حواشی این است که نرگس محمدی بازیگر نقش ستایس که در سری دوم این سریال گریم زنی میان‌سال را داشت در سری سوم و جدید این سریال جوان شده و همین موضوع دوباره سوژه نقد و حتی طنزپردازی کاربران شبکه‌های اجتماعی شده است.

در این زمینه ، آرمان زرین‌کوب تهیه‌کننده سریال «ستایش» درباره انتقادات نسبت به چهره پردازی نرگس محمدی بازیگر نقش اصلی این مجموعه در فصل سوم، گفت: ما در سریال «ستایش۱» با یک زن ۲۰ ساله رو به رو بودیم و در فصل دوم با یک زن ۴۰ ساله و حالا در فصل سوم که این شب‌ها روی آنتن شبکه سه می‌رود شاید در روند داستانی تنها چند ماه از فصل دوم گذشته باشد. این انتقادها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت.

گاف ها و سوتی های دیدنی از سریال ستایش ۳ + فیلم

«ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.

از گریم ستایش، حضور مات بازیگر جایگزین نقش صابر، فیلمنامه ضعیف این سریال هم خیلی براتون گفتیم. فعلا ما هم با شما منتظر می‌مونیم تا ببینیم پایان ستایش چه می‌شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (5 رای)  
  • منبع
  • moviemag.ir
  • آخرین خبر
۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
زهرا | ۱۰ ماه پیش
سعی خودشونو کردن مهم اینه که به دل بشینه کم ایراد بگیرین
0
0
hits
statcounter