درگیری مسترتیستر با یک کاریکارتوریست بالا گرفت

فحاشی مسترتیستر به یک کاریکاتوریست
۳,۷۹۷
۴
۰
چهارشنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۴
شاید مسترتستر را بشناسید نام فارسی او آقای تست است . او شغلش سفر به جاهای مختلف و تست کردن غذاهای گوناگون و انتشار ویدئوی مربوطه در فضای مجازی است...
فحاشی مسترتیستر به یک کاریکاتوریست

دعوای مسترتیستر و کاریکاتوریست جوان

دلگرم: عصری که در آن به سر می بریم عصری است که بیش از گذشته در آن به موضوع دوستی با حیوانات پرداخته می شود. شاید کمتر کسی هست که از انزجار مردم نسبت به انواع ویدئوهای حیوان آزاری خبر نداشته باشد.

ماجرای درگیری مستر تستر و نگار شمس کارتونیست ایرانی بر سر همین ماجراهاست. مستر تستر تصویری وحشتناک از سر بریده یک شتر منتشر کرد و بعد از آن نگار شمس کاریکارتور وی را کشید و از رفتار وی انتقاد کرد . مسترتستر آرام ننشت و واکنش نشان داد.

مستر تستر کیست ؟

حمید سپید نام که حالا در فضای مجازی بیشتر او را به نام مستر تیستر می‌شناسند، در اقدامی عجیب در اعتراض به یک کاریکاتور انتقادی که توسط نگار شمس کارتونیست حامی حقوق حیوانات کشیده شده بود. از طرفداران خود در اینستاگرام خواست تا صفحه او را ریپورت کنند.

ماجرای دعوای مستر تستر و کاریکاتوریست جوان

ماجرا از اینجا شروع می شود که مستر تیستر در سفر به یکی از شهر های مرکزی ایران به یک قصابی برای خرید گوشت شتر مراجعه می کند. در این ویدئو که در صفحه مستر تیستر منتشر شده، او تصویر سر شتری را نشان می دهد که پوست آن کنده شده و واقعاٌ ترسناک است. پس از انتشار این تصویر، نگار شمس کارتونیست فعال در فضای مجازی که حامی حقوق حیوانات است اقدام به کشیدن کاریکاتور مستر تیستر و نقد این تصاویر می کند.

درگیری مسترتستر با یک کاریکارتوریست بالا گرفت

کاریکاتور مستر تستر

مستر تیستر که این ماجرا با خبر می شود در خصوصی صفحه ی اینستاگرام از او می خواهد که این کاریکاتور را حذف کند. نگار شمس این کاریکاتور را نقدی بر رفتار او معرفی می کند و دلیلی برا حذف آن نمی بیند. گویا پس از امتناع از حذف کاریکاتور، مستر تیستر اقدام به تهدید و فحاشی کرده است.

مستر تیستر پس از اینکه از این طریق موفق به حذف کاریکاتور جنجالی نمی شود در صفحه اینستاگرامش از طرفداران خود می خواهد تا صفحه نگار شمس را ریپورت و از دسترس خارج کنند که این اتفاق می افتد و صفحه نگار شمس به دلیل ازدحام ریپورت توسط اینستاگرام حذف می شود.

دخالت سمانه سوادی فعال حقوق زنان در ماجرای درگیری مسترتیستر

در ادامه این ماجرا و پس از حذف صفحه ی نگار شمس، سمانه سوادی فعال حقوق زنان در حمایت از نگار شمس از دنبال کنندگان خود در صفحه اش می خواهد تا کاریکاتور نگار شمس را منتشر کنند.

درگیری مسترتستر با یک کاریکارتوریست بالا گرفت

سمانه سوادی در اینستاگرامش با انتشار تصویر بالا نوشت:

هیچ آزارگر سادیستیکی نمی تواند آزارگر باقی بماند مگر آنکه یک آزارپذیر مازوخیستیکی در طرف مقابلش باشد! واضح تر بگم یک #سادیست برای سادیست ماندن به یک #مازوخیست احتیاج دارد و جز این باشد سادیست ماندنش شدنی نیست..
از ماجرای مستر تیستر بسیار متاسف شدم.
زنانی که آزارگری های او را عیان کردند نقش یک «الگو» را برای نپذیرفتن و پس زدن جایگاه آزارپذیر(مازوخیست) ایفا کردند. اگر هیچ انسانی در مقابل آزارگری های انسان دیگر سکوت و سازگاری نکند، رفتارهای آزارگرانه و ظلم ادامه پیدا نخواهد کرد. البته این تغییر مثل هر تغییر دیگری یک فرآیند تدریجی ولی شدنی است.
باده، نگار، سمانه و افراد دیگری که رول مدل می شوید برای زنان بسیاری تا در مقابل آزار سکوت نکنند، نترسند و محکم باشند ازتون سپاسگزاریم..

راستی دوستان حتما می دانید که جملاتی که حتی به صورت ضمنی تحقیرآمیز و جنسی باشند هم مصداق سکچوال هرسمنت یعنی #آزار_جنسی هستند دیگر؟ حالا فحش ها و تهدیدهای مستقیم جنسی که جای خود دارد، در کشورهای پیشرفته این اقدام به لحاظ حقوقی مجازات درخوری دارد.

این دست اتفاقات برای همه ما رخ داده است وقتش رسیده با صدای بلند بگوییم :«کافیست تو حق نداری به من آزار برسانی». بیایید تک تکمان فکر کنیم، شما کجاهای زندگیتان در رابطه با یک فرد آزارگر ‌#سادیستیک یک فرد آزارپذیر #مازوخیستیک باقی نمانده اید و سکوت نکرده اید و آزار را پس زده اید؟ در خانواده؟ در محل کار؟ در روابط عاطفی و دوستانه؟ در کوچه و خیابان و تاکسی؟ از خاطراتمان برای هم بگوییم. داستان اصلاح تفکر همه ماست نه اصلاح یک نفر

واکنش مستر تستر به اقدام سمانه سوادی

مستر تیستر که از ماجرا با خبر می شود در دایرکت، سوادی را تهدید می کند تا این اقدام را متوقف کند که با مخالفت و واکنش شدید سمانه سوادی مواجه می شود. پس از این اتفاق، سوادی اقدام به انتشار تمامی مکالمه های حاوی فحاشی منتسب به مستر تیستر می کند. انتشار این پیام‌ها، انتقادهای فراوانی را متوجه مستر کرده است، به طوری که در طول دو روز گذشته بسیاری از کاربران فعال در فضای مجازی اقدام به انتشار کاریکاتور مستر تیستر و مکالمه های منتسب به او نموده اند و از دوستان خود خواسته اند تا در برابر این عمل او واکنش نشان دهند.

اما مستر تیستر (حمید سپیدنام) نیز در لایو اینستاگرام خود در مورد حواشی اخیر می گوید: همه چیز از آنجا شروع شد که من سر شتری که در قصابی پوستش کنده شده بود را در اینستاگرام منتشر کردم. از این موضوع چند روز گذشت تا اینکه دیدم عده‌ای در صفحه ام شروع به فحاشی کردند به دنبال دلیل گشتم و دیدم که این خانم کاریکاتوری کشیده و باعث تحریک این عده شده است. از او خواستم تا این کاریکاتور را حذف کند، اما این کار را نکرد. به همین دلیل استوری گذاشتم و از دنبال کنندگان خواستم تا صفحه اش را ریپورت کنند و این اتفاق افتاد. اینستاگرام صفحه اش را حذف کرد.

او در جواب یکی از کاربران در مورد حاشیه مستر تیستر و سمانه سوادی که می پرسد چندین پیام خصوصی از شما منتشر شده است و مدعی هستند که شما فحاشی کرده اید، می‌گوید: نه هرگز، من فحاشی نکردم این‌ها را با فتوشاپ درست کرده است تا مرا تخریب کند! من فقط به او گفتم که زیر چشم هایش سیاه شده و معلوم است که عصبی شده! او همین را استوری گذاشت و گفت که به زن‌ها توهین کرده است!"

آخرین واکنش مستر تستر

مسترتسر در آخرین واکنش خود نسبت به این ماجراها با انتشار ویدئویی عاشقانه با یک شتر نوشت :
همیشه بخشیدم ولی این بار نمی بخشم.
یک هفته به من و خانوادم بدترین ها رو گفتید و تهمت ها زدید.
این هم شتری که مدعی شدید مستر سرش رو بریده. امروز کلی با هم صحبت کردیم و اشک ریختیم. سعی کردم بخرمش ولی هر کار کردم فروشی نبود


نگار شمس کارتونیست حامی حقوق حیوانات و حامی گیاه خواری به جای ادامه مجادله، ترجیح داد که تمام چت‌های رد وبدل شده میان خودش و مستر تیستر را که حاوی فحاشی و اهانت‌های جنسی بوده را در فضای مجازی منتشر کند تا دیگران در این مورد قضاوت کنند.

این در حالی ست که سمانه سوادی نیز در اقدامی مشترک دست به انتشار مکالمه ها زد. بازتاب گسترده این مکالمات دردسر بزرگی را برای مستر تیستر ساخته است. او البته تمام این مکالمات را فتوشاپ دانسته است.

واکنش ها به مستر تستر

محمد رضا میر شاه ولد کارتونیست مطرح در واکنش به اقدام حمید سپید نام (مستر تیستر)، علیه نگار شمس کاریکاتوری از او منتشر کرد و نوشت: تصمیم با ماست که محتویات کله آدم‌ها رو دنبال کنیم یا محتویات معده شونو!

درگیری مسترتستر با یک کاریکارتوریست بالا گرفت

درگیری مسترتستر با یک کاریکارتوریست بالا گرفت

واکنش شیدا سردشتی گرافیست و فعال شبکه های اجتماعی

درگیری مسترتستر با یک کاریکارتوریست بالا گرفت

ماهنامه طنز نیمروز با انتشار کاریکاتوری از پیام پور فلاح در اینستاگرام خود نوشت: قهرمان پوشالی!

درگیری مسترتستر با یک کاریکارتوریست بالا گرفت

کاریکاتور مهدی احمدیان کارتونیست مطرح

یکی از کاربران اینستاگرام در صفحه اش با انتشار کاریکاتور جنجالی، انگشت اتهام را به سمت تک تک فالورهای سلبیریتی‌ها گرفته است و نوشته: اگر در فضای مجازی گردش می‌کنید احتمالن تا به حال از داستان مستر تیستر و ادبیات وقیحانه ایشان دربرخورد با یکی از منتقدانش مطلع شده اید.

کاری به کسب و کار و نحوه درآمدزایی ایشان ندارم و هرگز هم به جز یک مقطع کوتاه از دنبال کنندگان ایشان نبودم، اما اینکه ایشان و امثالهم به اتکای حمایت هفتصدهزار نفر (کمتر یا بیشتر) که متشکل از تک تک ماست به خود اجازه توهین به دیگری را می‌دهد نشان دهنده این است که پروبال دادن‌های ما به افراد کم مایه می‌تواند باعث ترویج کم مایگی در جامعه و بدتر از آن توهم قدرت کم مایگان و نهایتن تحقیر افراد و توهین به آن‌ها شود. بنظرم باید تماما در مقابل اینطور افراد ایستاد! نه با مقابله به مثل بلکه با خالی کردن دور و برشان توهم قدرت را از آن‌ها گرفت."

حسین کلهر مجری برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه در برنامه زنده تلویزیونی، صبح امروز در واکنش به حواشی اخیر مستر تیستر گفت: "کاش اینستاگرام یک قانونی تصویب می کرد که آدم هایی که این طرف آن طرف غذا می خورند و می روند در دایرکت دیگران فحاشی می کنند یا حق این و آن را می خورند. یا به فلان رستوران زنگ می زنند و می گویند اگر پول خوب ندهید در صفحه ام شما را ضایع می کنم. اینستاگرام راه حلی می داد و کلا آن ها را حذف می کرد."


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(4 امتیاز , میانگین: 3.5 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم